Rüya kişinin iç dünyasını yansıtan ve bazen gerçeği yansıtmayan hayal gücüdür. Bu bakımdan rüyalara anlam katmak çok da doğru değildir. Ancak rüyaları yorumlayan alimler bulunmakta ve hatta rüyalarının doğru çıktığına inanan kişiler bu konuyu dile getirmektedir. Rüyada görülen nesne ve gizemli kurgular yorumlandığında gerçek hayatla ilişkili durumlar ortaya çıksa da rüyalar için gerçektir demek yine de doğru olmayacaktır.

Rüyada Çok Para Görmek

Rüyada görülen maddi değerler kişinin bilinçaltında parayla ilgili sıkıntılar yaşadığı anlamına gelmektedir. Bozuk para görmek kavgaya yorumlanır. Çok miktarda görülen bozuk para aile içerisindeki bir konunun çözüme kavuşamayacağına ve sıkıntılı dönemler yaşanacağına yorumlanır. Az miktardaki bozuk para ise çevredeki yabancı kişilerle yaşanabilecek sürtüşmeleri ifade eder. Kağıt para ise beklentilerin karşılanacağı ve maddi anlamda iyi şeyler olacağını çağrıştırır. Alınacak olan güzel haberlere kağıt paranın diğer yorumlarından olup bu haber bazen bir bebek dünyaya geleceğine bazen ise bir okul kazanıldığına yorumlanır.

Para Sayma

Para Sayma

Rüyada Çanta İçinde Bol Miktarda Para Bulmak

Rüyada bir çanta içinde kağıt para bulmak harama delalet eder. Rüyada görülen çanta sırların dışarı çıkması anlamına da gelir.

Kağıt para rüyalarında;

 • Deste deste para görmek,
 • Yabancı para görmek,
 • Tek tek paralar görmek,
 • Paranın üzerinde rakam olmamasını görmek beklentilerde sorunlar yaşanacağı anlamına gelir.

Rüyada görülen para, ayrılıkla da tabir olunur. Kısa süreli atışma ve ilişkilerde bitme de para rüyalarının yorumları arasında bulunur. Para bulan kişinin parayı aldığını görmek haram yemeye, para bulan kişinin paranın sahibini araması ise haramdan dönmeye delalet eder.

Rüyada Arap Parası Bulmak

Rüyada altına benzeyen arap paraları bulmak, sevince ve işlerin yolunda gideceğine işarettir. Paraların sarı renkte olduğunu görmek kısa süreli bir hastalığa, gri olması ise zenginliğe işarettir. Siyah arap paraları ise bir hastadan kötü bir haber geleceğine, mavi para görmek ise yeni bir ilişkiye başlanılacağı anlamına gelmektedir. Rüyada görülen yabancı parayı denize atmak, elinde bulunan mal varlığını savurganlık yaparak kaybetmeye ve fakir bir duruma düşmeye delalettir. Paraları toprağa gömmek ise kısa süre içinde isteklerinin olacağını gösterir.

İLGİLİ MAKALE  Rüyada tükürmek ne anlama gelir?

Rüyada Altın Görmek

Rüyada altın görmek hayırlı rüyalardan biridir. Bu rüyada görülen altın;

 • İş,
 • Evlilik,
 • Aşk,
 • Bebek,
 • Okul,
 • Ev alma,
 • Araba alma gibi pozitifliklere yorumlanır.

Altın görmek altının rengiyle ilgilidir. Çil çil sarı altınlar kazanılacak itibara, külçe altın iş hayatında maddi gelir sağlamaya, tek tek altınlar görmek ise zamanla ortaya çıkacak olan maddi kazançlara yorumlanır. Rüyada altın kaybetmek ise iyi değildir. Altın kaybetmek ve altın arayıp bulamamak itibarını kaybetmek anlamına gelir.

Rüyada Parayı İpe Asmak

Rüyada parayı ipe astığını gören kişi büyük bir zulme uğrar. Bu rüya işlerin iyi gitmeyeceğine, büyük sorunlar yaşanacağına, bu sorunların kişiyi buhrana sürükleyeceğini tabir eder. Kişi parasını ipe asarak borçlanacak ve parasını kimseye vermeden yaşamaya çalışacaktır. Güzel yorumlu bir riya değildir.

Rüyada Para Saklamak

Rüyada parasını sakladığını görmek, etrafındaki insanların kendisi hakkında dedikodular yaptığına dair yorumlanır. Kişinin dış görünüşünden ve yaşamından konuların dedikodu malzemesi yapıldığına tabir olunan rüya, gerçek hayattan etkilenilen bir rüyadır. İslami rüya tabircileri rüyada para saklamayı saklı işler yapma olarak değerlendirmişlerdir.

Rüyada Para Çalmak

Rüyasında para çaldığını gören kişinin vicdan azabı çektiğine inanılır. Rüyasında para çalan kişi yaptığı bir davranıştan dolayı pişman olacaktır. Çaldığı parayı kaybeden kişi başkasına iftira atarken, parayı ağzına atarak çiğnediğini gören kişi ise kötü bir olaya karışır. Rüyada çalınan para kağıt para ise yaşam içinde ortaya çıkacak olan kötü sonuçlara, altın para ise yaptığı bir işten dolayı pişman olmaya işarettir. Bir eve girerek o evde para olmadığını gören kişi büyük bir zenginliğe erişecektir.

Rüyasında parayı suya atan kişinin bolluk ve bereket içinde yaşayacağı tabir edilirken parayı yakan kişinin hapse gireceği tabir edilir. Para dolu oda görmek isteklerinin olmayacağına, boş bir odada tek parça halinde para bulmak ise isteklerine kavuşacağı manasına gelir. Parayla oynamak ve para içinde yüzmek fakirliğe ve sevdiklerinin gözünde küçük duruma düşmeye delalet eder.

X