Reddit’in yaptığı r/place etkinliği boyunca, dünya üzerindeki tüm Reddit kullanıcıları, hayati bir meseleymiş gibi bu tablo için savaştı. Yapılan r/place etkinliği boyunca, birçok farklı kültürden eserleri gördük. Hatta bu eserleri korumak için toplanan gruplar, gecelerini gündüzlerine katmış durumda. Yakın bir zaman içerisinde r/place etkinliğinde sona gelindi ve tablo tamamen beyaza büründü. Ancak sizin için bu tabloda gördüğümüz 10 farklı detayı listeledik. Gelin hep birlikte bu detayları inceleyelim.

Atatürk portresi ve çay

Tablonun en üst kısımlarında yer alan Atatürk portresi, kimsenin gözünden kaçmıyor. Tam altında bulunan çay görseli ile birlikte kardeş ülke Azerbaycan bayrağı da dikkatlerden kaçmadı. Bu portreyi korumak için ise oldukça uğraşan Türk’ler, gecelerini gündüze kattı ve atamızın portresini korudu.

Barış Manço portresi

Ülkemizin mihenk taşlarından olan değerli sanatçı Barış Manço’nun portresini de görmezden gelemeyiz. Tam arkasında ise barış (peace) logosunun olması oldukça hoş bir detay olmuş. Barış Manço’nun saçlarını incelediğimizde ise bir ara oldukça popüler olan Among Us oyunun karakterlerini görmekteyiz. Bizce tatlı bir detay olmuş.

Brezilya bayrağı ve Dünya Kupası

Çok fazla ilgi çekmese bile Dünya Kupası’nın yanında Brezilya bayrağının olması oldukça hoş bir detay olmuş. Ayrıca Brezilya bayrağının yanındaki İsa heykeli ve altındaki Arjantin bayrağındaki eserler, oldukça eğlenceli ve güzel durmaktalar.

Kaplumbağa Terbiyecisi

Göğsümüzü kabartacak bir eser daha. Osman hamdi Bey’in kaplumbağa Terbiyecisi de r/place etkinliğindeki tabloda yerini aldı. Ayrıca bu eserinde Atatürk portresinin altında yer alması, bizleri oldukça mutlu etti.

Mona Lisa kötü alışkanlıklar edinmiş

Dünyaca ünlü Mona Lisa tablosundaki gizemli kadın, kötü alışkanlıklar edinmiş. Ancak altında Bojack Horseman gibi bir karakterin olması, neden Mona Lisa’nın böyle bir alışkanlık edinmiş olduğunu bize anlatmakta. Ayrıca sevilen çizgi dizi Adventure Time’ın ana karakterlerin köpek Jack’in de de burada olması, çizgi dizi izleyen kişilerin oldukça hoşuna gitmiştir.

Mutlak rekabet, mutlak dostluk

Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi. Futbol sahnesinin iki önemli adamı. Mutlak rekabetin başrolleri. Uzun yıllardır birbirleri ile rekabet etmek için sürekli olarak birbirlerini geliştiren bu iki futbol adamının kaldırmadıkları kupa kalmadı. Şimdilerde spot ışıklarından biraz uzaklaşsalar bile hala herkesin bir taraf seçmek zorunda kaldığı bu iki adamın bu şekilde bir eserinin olması, futbol izleyicilerini duygulandırmıştır.

Star Wars sevenler buraya!

Star Wars hayranlarının seveceği bir afiş de r/place etkinliğinde unutulmamış. Oldukça hoş detaylara sahip olan bu tabloyu çizmek için birçok kişi, gecelerini gündüze kattı. Daha sonra ise kimse bu tabloya dokunmadı ve etkinliğin sonu kadar kaldı.

Tatlı civciv

Küçük tatlı bir civciv. oturduğu yerde yorgun gözüken bu civcivi çizen kişiler, oldukça güzel çizmiş.

Asın bayrakları!

Türk bayrağı ve ülkemizden görüntüler, oldukça hoş olmuş. tüm dünyaya gösterdiğimiz bu eserler ile gurur duyuyoruz. Ayrıca Anıtkabir’in de burada yer alması oldukça güzel bir detay. bayrağımızı korumak için etkinlik boyunca gözlerine uyku girmemiş kişileri tebrik ediyoruz.

Windows teması

Sol alt köşeye baktığınızda, tanıdık bir görüntü göreceksiniz. Bilgisayar tarihinin ikonik temalarından biri olan Windows XP’nin temasını görmekteyiz. başlat tuşunu ve diğer birçok XP tema detayını görmek, teknoloji severler için oldukça hoş bir detay olmuş.