Son dönemlerin en popüler uğraşlarından bir tanesi taşlar ve taşların enerjisidir. Pek çok kişinin inanarak evinde ya da üzerinde kullandığı bu taşların anlamları epey merak edilen konular arasında yerini alıyor. Haberimizin bu bölümünde pembe kuvars taşının neye iyi geldiğini ve pembe kuvars taşının tüm özelliklerini inceleme altına alacağız. İşte pembe kuvars taşının bilinmeyen özellikleri…

Pembe kuvars taşı nedir?

Pembe kuvars taşı, kuvars familyasına ait olan ve açık pembe rengine sahip yarı değere sahip doğal bir taş çeşididir. Pembe kuvars taşı bulunduğu ortama sevgi, aşk, pozitiflik aşılayan ve tüm kötü enerjinin ortamdan uzaklaşmasına yardımcı olduğuna inanılan doğal taş çeşididir. Oldukça uzun zamandır kullanılan pembe kuvars taşı genellikle Hindistan, Brezilya, Güney Afrika’da bulunmaktadır. Günümüzde yüzük, kolye, bileklik gibi ürünlerde kullanılan kuvars taşı aynı zamanda masaj aletlerinde de sıklıkla kullanılan bir üründür. Huzur, mutluluk ve sevgi dolu bir ortam inşa etmek istiyorsanız pembe kuvars taşını evinizde ve bulunduğunuz yerden eksik etmeyin.

Pembe kuvars taşının özellikleri nelerdir?

Sevgi ve mutluluğun temsili olan kuvars taşının, özellikleri son derece merak edilen konular arasında yerini alırken haberimizden pembe kuvarsın tüm özelliklerini sırasıyla kalem kalem ele aldık. İşte pembe kuvarsın tüm özellikleri;

 • Pembe kuvars taşı, sevgi ve mutluluğun taşı olması dolayısıyla bulunduğu yerdeki kişinin duygusal açıdan iyileşmesine ve her zaman pozitif bir güruh da olmasına katkı sağlamaktadır.
 • Pembe kuvarsın ortam içerisinde olması, kişide sevginin ve mutluluğun her daim olmasını tetiklemektedir.
 • Pembe kuvars ortamda bulunan tüm olumsuz düşüncelerin yerine olumlu ve pozitif düşüncelere bırakan oldukça etkili bir taştır.
 • Çift arasında oluşana romantik bağın oluşmasına katkı sağlar.
 • Kişide bulunan stres ve kaygının geçmesine yardımcı olan pembe kuvars taşı aynı zamanda ortamın çok daha huzur dolu bir yere evrilmesine yardımcı olur.
 • Pembe kuvars taşının bulunduğu yerde, öfke ve mutsuzluk gibi duyguların bulunması son derece zordur. Kişinin rahatlamasına ve her zaman sakin kalmasını teşvik etmektedir.
 • Baş ağrısının azaltıcı özelliği de bilinmektedir.

Cilt bakımında pembe kuvars taşı nasıl kullanılır?

Son dönemlerde cilt bakımında sıklıkla kullanılan pembe kuvars taşı, kişinin tüm cildinin rahatlamasına ve gözeneklerin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olan oldukça güzel bir taştır. Antik Mısır’da yaşlanmayı önlediği düşünülen pembe kuvars taşı, bilhassa kişide bulunan tüm stresi kontrol altına almaya yardımcı olması dolayısıyla kişinin gerginliğini almaya yardımcı olmaktadır. Pembe kuvars taşından yapılan cilt bakım aletleriyle cildinize düzenli olarak masaj yapmanız, cildin çok daha genç ve bakımlı görünmesine yardımcı olurken aynı zamanda ciltte bulunan tüm gerginliğin alınmasını sağlarken ferahlamanıza katkı sağlamaktadır. Cilt bakımınızı tamamladıktan sonra cildinize süreceğiniz cilt bakım serumunuzu, kuvars taşından yapılmış bir masaj aleti ile cildinize yedirmeniz cildinizin kırışıklıklarla mücadele etmesi için son derece önemlidir. Cildin çok daha genç ve sağlıklı olmasına yardımcı olan bu yöntemi düzenli olarak uygulamayı kesinlikle ihmal etmeyin.

Pembe kuvars taşı hangi burcun taşıdır?

Son dönemlerin en popüler ve merak edilen konularından biri şüphesiz doğal taşlar ve doğal taşların kişilerde oluşturduklarıdır. Bu taşlardan bir tanesi olan kuvars taşı kişinin mutluluk ve sevgi dolu olmasına yardımcı olan bir taş olurken, doğal taşların hangi burçlarla ilişkili olduğu da arama motorlarında aratılan konular arasında yerini alıyor. Her burcun kendine uygun doğal bir taşı bulunurken, burcunuza uygun taşı edinmeniz ve taşın enerjisine inanmanız son derece önemlidir. Pembe kuvars taşı, taşların enerjisine yeni inanamaya başlayan kişiler için başlangıç manasında oldukça uygun bir taş olurken, pembe kuvars taşının burçları şu şekildedir;

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Başak