Burçların kişilerin davranışlarına ve zekalarına direkt olarak etkisi bulunmaktadır. Bu etkiler neticesinde ise bazı burçlar, diğer insanlara göre çok daha zeki olabiliyor. Ama bu zekaları nedeni ile kendi başlarını da yakabilirler. Herkes aynı zeka seviyesinde olmayabilir. Tabii ki de istisnalar olacaktır. Ancak genel olarak sayacağımız bazı burçlar, zekaları ile diğer inanlar tarafından hayranlıkla izlenmektedir. Bu yazımızda sizlere, en zeki burçların genel özellikleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Burçlarımız zeka seviyemizi belirler mi?

Burçlarımız, insanların davranışları ve kişilik özellikleri konusunda oldukça etkili olabilmektedir. Ancak belirli burçlara sahip olan kişilerin bile bilinen özellikleri göstermediği görülebilmektedir. Bu yüzden de burçlar hakkında kesin konuşmak mümkün değildir. Fakat burçlar hakkında bilinen bilgiler, genel olarak söz konusu burca mensup insanların göstermiş olduğu ortak özelliklerdir. Bazı burçların özelliklerinde ise mantık ya da analitik zeka seviyelerinin yüksek olduğu görülmektedir. Gelin hep birlikte en zeki borçların hangileri olduğunu inceleyelim.

Oğlak

Oğlak burcuna mensup olan kişiler, mantık dışında herhangi bir şeyi dikkate almaz. Bu yüzden de oğlak burcu insanlar için garantici kişiler diyebiliriz. İlişki konusunda bile duygularına hiç güvenmeyen oğlak burçları, karşısındaki kişinin nasıl biri olduğunu çözümlemek için her şeyleri yaparlar ve onunla bir ilişki kurmanın kendilerine kazanç sağlayıp sağlamayacağını düşünürler. Bu yüzden de oğlak burcu insanların sapyoseksüel (zekaya aşık olma) olabilme eğiliminde oldukları görülür. Oğlak burcu insanlar, bir işi yapabilmek için en mantıklı yolu tercih eder. Bu yüzden de oğlak burcu insanların tembel bir kişiliğe sahip olduğu görülür. Fakat oğlak burçları tembel değil, en mantıklı ve en kısa yoldan işlerini tamamladıkları için çok fazla iş yapmıyormuş gibi görülür. En sonunda yaptıkları işe baktığınızda, her zaman için oğlak burçlarının başarılı bir iş ortaya koyduğunu göreceksiniz. Oğlak burçları, analitik zeka konusunda da oldukça gelişmiş kişilerdir. matematik onların ana dili gibidir.

Yengeç

Yengeç burçları, manipülasyon konusunda her zaman başarılı olmuşlardır. Bu yüzden de yengeç burçları, bir ortamda genellikle karar veren kişiler olmaktadır. Yengeç burcuna mensup olan bireyler, içlerine kapanık olmalarına karşın, her zaman istediklerini yaptırtma konusunda başarılı olmuşlardır. Bu yüzden de yengeç burçları, ortamlarda genellikle dinlenen ve dikkate alınan kişilerdir. Yengeç burçlarının bir diğer önemli özelliği ise ellerindeki iş ile en havalı işlerin nasıl yapılabileceğini bilmeleridir. Bu özellikleri en çok aşçılıkta açığa çıkmaktadır. Çok basit bir yemeği bile yengeç burçları nasıl harika bir şekilde gösterileceğini bilirler. Bu özellikleri nedeni ile yengeç burçları, sanat konusunda da her zaman etkileyici bireyler olmuştur. Yaratıcılık konusunda oldukça iyi olan yengeç burçları,  Normalde birbirleri ile alakası olmayan iki şeyi bir araya getirerek, oldukça harika bir ürün ortaya koyabilirler. Bu özellikleri nedeni ile yengeç burçlarının çok karmaşık bir zekasının olduğu görülebilir.

İLGİLİ MAKALE  Nisan ayında bu burçlar banka hesaplarındaki 0'ları sayamayacak

Aslan

Duygusal zekaları oldukça yüksek olan aslan burçları, empati yeteneği konsunda da iyilerdir. Ancak ne kadar empati yetenekleri gelişmiş olsa da, egoları yüzünden bu empati yeteneklerini çıkarcılık için kullanabilirler. Anlık olarak kendilerine ne yarıyorsa, direkt olarak onu seçerler. Fakat bir kişiyi sevdiklerinde aslan burçlarının kişiliği sanki tam tersine evriliyor. Bu kişiler özellikle aşık olduklarında çok farklı bir kişi oluyor ve ilişkilerine bağlı olup, her zaman karşısındaki kişinin çıkarını düşünüyor. Fakat bu kişilerin en önemli özelliği, karşısındakine farkettirmeden istediklerini yaptırtabilmesi. Ancak bunu başaramadıklarında ise dozunda bir sertlik gösterebiliyor ve dominant karakterini ortaya koyuyor. Kısacası aslan burçları, istedikleri şeyleri bir şekilde yaptırtmayı başarabiliyor. Aslan burçları, duygusal zekaları ile karşıdakileri manipüle edebiliyor. Ayrıca ilişki içerisinde olmayan bir alsan burcu insanı, mantıkları ile her şeyi elde edebilecek, korkunç bir zekaya sahiptir.

X