Netflix fiyatlarına geçtiğimiz haftalarda zam gelmişti. Gelen zam ile birlikte birçok kullanıcısını kaybeden Netflix, bu kullanıcılarını geri kazanabilmek amacı ie farklı yollar denemeye karar verdi. Dünyada ve ülkemizde en çok tercih edilen çevrimiçi içerik yayın platformlarından biri olan Netflix, yaptığı zam ile birlikte en ucuz abonelik hizmetinin fiyatını 37,99 Türk lirasına kadar çıkarmıştı. Bu zamlar kademeli olarak mevcut kullanıcılara uygulansa da yeni kullanıcılar, direkt olarak bu zamlı fiyatlar ile abonelik hizmetlerini başlatabilecek. Ancak Netflix, yeni bir abonelik hizmetini hayata geçirmeyi planlamakta. Bu abonelik hizmeti ile daha düşük fiyattan Netflix aboneliği alabilir ve Netflix’in sunmuş olduğu bütün içeriklere kolay bir şekilde erişebilirsiniz.

Netflix abonelik fiyatları ne kadar oldu?

Dünyanın en popüler yayın platformlarından biri olan Netflix için TV kumandalarına bile özel bir tuş eklenmeye başlandı. Netflix, yurtdışı kaynaklı bir hizmet olduğu için dolar kuruna göre belirli fiyatlar belirlemektedir. Bununla birlikte uzun bir süredir fiyat artışı yapmayan Netflix, geçtiğimi hafta yaptıkları zam ile birlikte birçok kullanıcısını üzmüştü. Bununla birlikte yapılan zam nedeni ile kullanıcı kaybı yaşayan Netflix, kullanıcılarını tekrar geri kazanabilmek için farklı yollar denemeyi planlamakta. Yapılan zamlar sonrası Netflix abonelik ücretleri şu şekilde oldu:

PlanYayın KalitesiEski FiyatYeni Fiyat
Temel Plan480p26,99 Türk lirası37,99 Türk lirası
Standart Plan1080p40,99 Türk lirası57,99 Türk lirası
Özel Plan4K + HDR54,99 Türk lirası77,99 Türk lirası

Reklamlı abonelik hizmeti geliyor

New York Times’ta yayınlanan bir habere göre Netflix, bu yılın sonlarına doğru reklamlı bir abonelik hizmetini yayına lamayı planlamakta. Bu uygulama ile birlikte son 10 yılda ilk kez kullanıcı sayısında düşüş yaşayan Netflix, bu kullanıcılarını geri kazanmaya çalışacak.

Ülkemizde geçtiğimiz günlerde resmi olarak giriş yapan ancak yayın hayatına Haziran ayının ortalarında başlayan Disney Plus’ta reklamlı abonelik hizmeti üzerinde çalıştığını belirtti. Ancak Disney Plus’ın sunmuş olduğu her şey dahil paketi bile Netflix ücretinin yarısı ettiği için birçok dizi ve film izleyicisi, Netflix yerine Disney Plus gibi farklı yayın platformlarını tercih ediyor. Öte yandan Ülkemizin en geniş çaplı yayın platformlarından biri olan EXXEN, reklamlı abonelik hizmeti sunmaktadır. Reklamlı abonelik hizmeti, diğer planlara göre çok daha uygun bir fiyat ile kullanıcılara sunulmaktadır. Ayrıca Platformun kurucusu Acun Ilıcalı’nın dediklerine göre, EXXEN yayın platformu kurulduğu günden bu yana kullanıcı sayısını arttırmaktadır.

İLGİLİ MAKALE  Netflix şifresi nasıl değiştirilir? (iOS, Android, Web)

Netflix’in reklamlı abonelik hizmeti fiyatları ne kadar olacak?

Bu haberlerin ardından Netflix’e tekrardan geçiş yapmak isteyen kullanıcılar, Netflix’in sunacağı reklamlı abonelik hizmetinin fiyatlarını merak etmeye başladı. Bazı yayın platformlarında sunulan reklamlı abonelik hizmetleri fiyatları, normal abonelik hizmetleri fiyatlarına göre oldukça düşük olmakta. Bu yüzden de insanlar, Netflix’in sunacağı reklamlı abonelik hizmetinin fiyatlarını da düşük bir seviyeden beklemekte. tahminlere göre reklamlı abonelik ücretlerinin fiyatları, şu an ki temel plan fiyatının yarısı olacağı konuşuluyor. Ancak Netflix yetkililerinden veya Netflix Türkiye yetkililerinden yapılan herhangi bir resmi açıklama bulunmamaktadır.

X

Etiketlendi: