Kişinin karakterinin oluşumunda pek çok etkisi olan burçların bazı olaylar sonucunda birtakım da olumsuz yönleri bulunmaktadır. Gökyüzünde meydana gelen değişimler dolayısıyla burçlar üzerinde belli başlı değişimler meydana gelirken bu değişimler de kişinin hayatında etkili olmaktadır. Özelikle günümüzde de etkili olan ve birçok kişinin inandığı konular arasında yer alan nazar faktörü bu açıklayacağımız 3 burçta çok fazla etki ediyor. Tek bir bakışıyla bile karşısına yerini dar eden ve karşısına nazarı anında geçiren o 3 burç…

Nazarı değen burçlar hangileri?

Günümüzde birçok insanın inandığı ve hatta bu inanç doğrultusuyla kendisine etki etmemesi amacıyla pek çok farklı yol denediği bir çok örnek bulunmaktadır. Nazarın bu denli hayatımıza girmesi ve nazardan bu denli korkulması esasında geçmişten günümüze gelen bir durum şeklinde değerlendirmek yanlış olmayacaktır. Nazar değmesi, göz kalması gibi faktörler dolayısıyla kendisini korumak amacıyla üzerine nazar boncuğu takmak ve nazardan bu yöntemle korunduğuna inanan birçok insan bulunmaktadır. Bazı burçların da göz etme yetileri adeta DNA’ larından gelmektedir. Tek bir bakışıyla bile karşısına büyük bir negatif enerji yayan o burçları sizler için derledik…

Koç burcu

21 Mart ile 20 Nisan tarifleri arasında doğan ve ateş grubuna mensup olan kişiler koç burcuna mensuptur. Koç burçları genel özellikleri itibarıyla, güçlü karakterde insanlardır. Doğru ile yanlışı kendi kafalarında netleştiren ve asla kendinden ödün vermeyen koç burçları, her işlerini kendileri halletmeye alışmış insanlardır. Burunlarından kıl koparmayan koç burçları, çok fazla şanslı olmalarıyla da bilinmektedirler. Kendinden başka kimseye minnet etmeyen koç burçları, özellikle etrafında cereyan eden ikili ilişkileri kıskanırlar. Özellikle bu ikililerden bir tanesi onun en yakın arkadaşı aya sevdiği bir insansa karşıdakinin vay haline demek çok doğru olacaktır. İş konusunda kendinden daha başarılı olan insanlara karşı ayrı bir savunma mekanizması geliştiren koç burçlarının nazar değdirme özelliğiyle bu durumun birleşmesi sonucunda gözlerinden ateş çıkartacak seviyeye gelmektedirler. Koç burçları genel olarak yönetmekten çok fazla hoşlanırlar ve yönetemediği insanlara da büyük bir nazar değdirme gözüyle bakarlar.

İLGİLİ MAKALE  Bu burçlar doğuştan zengin! Para içinde yüzen burçlar belli oldu

Boğa burcu

21 Nisan ve 21 Mayıs tarihleri aralığında doğan kişiler boğa burcuna mensupturlar. Boğa burçları da koç burçları gibi doğuştan şanslı burçlar olarak değerlendirilmektedir. Fakat boğa burçları aile faktörleri dolayısıyla ya da kariyerleri sayesinde pek çok kapının kendilerine açılmasına alışık olan burçlardır. Fakat bu durum sadece kendileri için geçerlidir. Çevrelerinde kendilerinde gibi olan şans kırıntısının tek bir zerresini gören boğa burçları karşısındaki insana nazar değdirebilir. Dolayısıyla boğa burcu arkadaşınız varsa size tavsiyemiz ya kendisiyle rakip olmaktan kaçının ya da nazar değdirmesine hazırlıklı olun. Boğa burçları esasında nazar değdirirken istemeden bunu gerçekleştirmektedirler. Bu olayın temel sebebi ise kendilerinin en başarılı ya da en iyi şartlarda kendilerinin olmak istemesinden kaynaklanmaktadır.

İkizler burcu

21 Mayıs ile 21 Haziran tarihleri arasında doğan kişiler ikizler burcuna mensupturlar. İkizler burcunun en bilinen özelliklerinin başında elbette değişken ruh halleri gelmektedir. Ne zaman ne yapacağı çok da belli olmayan ikizler burcu insanları, insanlara karşı pek çok farklı duygu besleyebilmektedirler. Envai çeşit duygusu bulunan ikizler burcunun mevcut duyguları arasında elbette kıskançlık ve kıskançlık dolayısıyla nazar değdirme durumu da elbette bulunuyor. İkizler burcu kendi öz değerlendirmelerini yaptığında parasal yönden her zaman şanslı olduklarını bilirler fakat çevresindeki insanların kendisinden çok daha fazla varlıklı olduklarını gördükleri vakit ikizler burcundan kesinlikle kaçınmanız gerekmektedir. Aksi taktirde elinizde avucunuzda ne var ne yoksa ikizler burcunun nazarına kaptırabilirsiniz.