Ekranlardan bir süredir uzak kalan oyuncu Merve Boluğur, bu sabah bir alışveriş merkezinde erkek arkadaşı DJ Mert Aydın ile görüntülendi. Önceki gün Murat Dalkılıç’ın Merve Boluğur ile ilgili paylaşımı herkesi şoke etmişti. Gergin halleriyle dikkat çeken Boluğur, bir muhabirin sorusuna çok sinirlendi. “Geçtiğimiz gün Murat Dalkılıç’ın hakkınızda bir açıklaması vardı” diyen muhabir daha sorusunu soramadan Merve Boluğur isyan etti! Boluğur, “Ne kadar çirkin bir hareket bu? Ne kadar çirkin bir hareket ya! Yanımda erkek arkadaşım var. Sorunun farkında mısın?” dedi. “Murat Dalkılıç da eski eşiniz ya, o yüzden” diyen muhabire Merve Boluğur, tokat gibi yanıt verdi: “Soru sormayı öğren öyle gel. Yanımda sevgilim var”

Murat Dalkılıç açıklama yapmıştı: “Ayrılık nedenimizi canı isterse bir gün Merve açıklar”

Ünlü popçu Murat Dalkılıç, oyuncu Merve Boluğur ile uzun yıllar sevgili kalmış, daha sonra da 2 sene süren bir evlilik sürdürmüştü. Boşandıkları günden sonra birbirlerinden bahsetmeyen ancak ikiliden Murat Dalkılıç, sessizliğini bozdu. Herkesin Merve Boluğur ile ilgili acımasız yorumlarına ve mevcut vaziyetin suçlusunun Murat Dalkılıç olduğuna dair sözlerine Dalkılıç sert çıkıştı. Dalkılıç, Instagram hikayesinden “1. Bir süredir tüm medya mecralarında eski eşim Merve’nin özgürce, canı nasıl istiyorsa öyle yaşadığı halini toplumla paylaşıyor olmasını hangi hakla? ‘bu kız delirdi’ etiketiyle her gün her saat durmaksızın! her şeyin görünür olduğu mecralarla paylaşırsınız? Muhatabı bunları her gün görüyor hiç mi düşünmüyor musunuz? Asıl sizin bu atıflarınız ile herhangi bir insanın ne kadar üzülerek o hale dönüşebileceğinin farkında değil misiniz? Ne kadar tehlikeli olduğunuzun bir an önce farkına varıp, bu işe bir an evvel son vermenizi tüm kalbimle diliyorum!” diyerek sözlerine başladı ve “2. Bu atıflarınızın benimle olan ilişkisine gelince; Ne sular akmış üstünden ki hakikaten şaka yapıyorsunuz diye düşünüyordum ilk zamanlar ama her gün ciddi ciddi yüzlerce nefret dolu mesajlar geldiği için bir açıklama gereği duydum… Hiç bir zaman ne yaparsanız yapın kendimi haklı çıkarmaya çalışmayacağım… Merve ne olursa olsun ailemin soyadını taşıdı…Bizim ayrılma nedenimizi canı isterse bir gün Merve açıklar… Şimdi yüksek müsaadenizle bırakın kendi hayatımızı istediğimiz gibi yaşayalım…” diyerek sözlerini sonlandırdı.

“Bana yapılan algı operasyonuna ilk defa cevap veriyorum”

Dalkılıç’ın sosyal medya paylaşımının ardından Instagram hesabından yazılı bir açıklama yapan Merve Boluğur ise paylaşımında şu ifadelerde bulundu: “Bugüne kadar kendimi var ettim. El alem ne der diye de yaşamadım. Siz benimle özgür ruhumu konuşacağınıza başka dedikodu malzemesi bulup kendinizi yaşayan çünkü 17 yaşımdan beri kimseye yaslanmadım sevgi ilişkileri yaşayan kadın oldum. Bana yapılan algı operasyonuna ilk defa cevap veriyorum çok istesem girip bir diziye başrol oynarım bunun derdi size mi düştü? Elimin tersiyle kaç kerede ittim ayrıca. Ya da erkek arkadaşım oluyor fakat nedense hep bir yas tutan kız imajı lanse ediliyor. Ya da içimden geldiği kimseye zararım dokunmadan hareket edip psikolojik yaftamalar af edersin herkes kendi b.ktan psikolojisinde boğulsun el alemin ünlü olmaya çalışanları ayrı konuşur.”

“Merve yalnız değil”

Merve Boluğur’un uzun zaman sonra aşk orucunu bozup sevgili olduğu ve “Kocam” dediği Mert Aydın, eski eşlerin bu paylaşımlarının altında kalmadı ve Boluğur’a yüklenen herkese cevap verdi. Aydın, Instagram hikayesinde şu sözler ile sevgilisine destek verdi: “Öncelikle Merve’nin yalnız olmadığını, benim her koşulda onun yanımda olduğunu herkesin bilmesini istiyorum. Biz Merve ile ilişkimize gölge düşürecek bir olayın içinde olmadan mutluluğumuzu devam ettiriyoruz. Bir genç kadının hakkında yorumlar yapılırken herkesin empati kurarak çok dikkatli olmasını rica ediyorum. Mert Aydın”