Son zamanlarda özellikle yaygınlaşan sağlıklı yaşam ve gençlik sırlarına dair araştırmalar ile insanlar doğanın sağlıklı yollarına başvurmaya başlamışken, bu durum yalnızca hastalıklar değil aynı zamanda kaçınılmaz gerçek olarak adlandırılan yaşlılık için de gerçekleşmeye başladı. Birden fazla yöntem ile yaşlılığın belirtiler ve azalan vaktin habercisi olan kırışıklıklardan kurtulmak ve gençliğini tekrar kazanmak isteyenler için ise yeni yeni duyulmaya başlayan ve sır dolu yapısını insanlığa açan başka bir kür olarak karşımıza limonlu aspirin kürü çıkıyor.

Limonlu aspirin kürü nedir?

Limonun her alanda yardımımıza koştuğunu ve sağlıklı yapısı ile bizlere yeni hayata attığımız adımda güçlü bir destekçi olduğunu biliyoruz. Besinlerden alınan faydaların artmasını sağlayan C vitamini ve limonen dolu yapısı ile limon kendi başına bile sorunları çözerken işi içine dahil olan diğer her ürün ile birlikte farklı bir fayda ortaya çıkıyor. İşte bu noktada devreye ise ağrı kesici olarak kullandığımız ve temin etmesi oldukça kolay olan aspirinler devreye giriyor.

Kendi başlarına faydaları olarak sayabileceklerimiz aslında bildiklerimizden ok daha fazlası. Aspirin bu ikilide cilde tam bir peeling etkisi uyguluyor ve limon da C vitaminli yapısı ile güneş ışınlarının cilde vereceği hasarı en aza indirgemeye yardım ediyor. İki sağlıklı bileşen bir araya geldiğinde ise ciltteki ölü hücreler ve zararlı maddeler dışarı atılarak cilde genç ve saplıklı görünümünü tekrar kazandırıyor. Öyle ki 10 yıl daha genç görünmeyi bile mümkün hale getiriyor.

Limonlu aspirin kürü nasıl yapılır?

Limon ve aspirinden oluşan ve daha genç görünmeyi ve hatta daha geç bile hissetmeyi sağlayan bu faydalı kürü hazırlamak için gerekli olan malzemeler ve hazırlanışı şu şekilde karşımıza çıkıyor:

Malzemeler

  • 6 adet aapirin
  • 1 limonun suyu
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı karbonat

Hazırlanışı ve kullanılışı

Bu kürü hazırlamaya başlarken önce belirtmek gerek ki, eğer cildinizde kuruluk var ise kür içerisine zeytinyağı da ekleyebilirsiniz. Kür hazırlamaya ise aspirinleri ezerek başlayın. Bunun için bir havan kullanabilir ya da plastik torba içerisine koyduğunuz aspirinleri bir bardağın altı ile ezebilirsiniz. Aspirinleri toz haline getirdikten sonra ise içerisine taze sıkılmış 1 tam limonun suyunu ekleyin. Bu iki malzeme tepkimeye yol açacağı için yaklaşık olarak 2 dakika bekleyin. Ardından bal ve karbonatı dilerseniz zeytinyağını da ekleyerek tüm malzemeler homojen bir karışım oluşturana kadar karıştırın. Maskenizi dilerseniz sorunlu bölgelere ya da yüzünüzün tamamına uygulayabilirsiniz. Yaklaşık olarak 20 dakika cildinizde kaldıktan sonra ise ılık su ile yumuşak bir yıkama işlemi gerçekleştirerek cildinizden arındırın. Faydalarını görmek adına düzenli olarak haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

İLGİLİ MAKALE  Hızla kilo verdiren limon diyeti nasıl uygulanır? - Haşlanmış limon kürü

Limonlu aspirin kürü faydaları

Limonlu aspirin kürü yalnızca yaşlılık karşıtı etki göstermiyor. İçerisine eklenen bal ve karbonat gibi sağlıklı bileşenler ile birlikte de cilt üzerinde oluşan lekelere kadar birçok sorunun giderilmesini sağlıyor. Cildin kuruluk ve solukluk gibi şikayetlerinden kurtulmanızı sağlayan bu kür, nemli yapısını cilde tekrar kazandırıyor. Aynı zamanda ciltte biriken yağ ve zararlı maddeler nedeni ile ortaya çıkan akne ve sivilce gibi oluşumlardan kurtulmanızı sağlıyor. Aynı zamanda ciltte renk dengesizliğine yol açan lekeler gibi ölü hücre nedenli rahatsızlıkları da ölü hücreleri yenileyerek tedavi ediyor. Gözenekleri açması ile cildin hava almasını sağlayan limonlu aspirin kürü siyah noktaların da giderilmesine yardımcı oluyor.