Hava kirliliği, uygulanan sıcaklık, boyama gibi işlemler sonucunda saçlar haliyle kırılıyor ve yıpranmış bir görüntüye ulaşıyor. Bu duruma müdahale edilmediği taktirde saç iyice bakımsız hale gelerek incelip dökülmeye başlıyor. Saça iyi bakıldığında etkisini gösterirken, kötü bakıldığında da etkisini gösterebilen bir türdür. Kötü bakım sonucunda yıpranmış saçı eski sağlığına kavuşturmak da bir hayli meşakkatli bir durumdur. Evde doğal yöntemlerle saç canlılığını kazandırmak kolaydır. Önemli olan doğru maskeyi saça uygulamaktan geçer. Kırılmış be yıpranmış saçlarınız varsa ve derdinize deva arıyorsanız çözümü bu formülde. Kırılmış ve yıpranmış saçlarınızı mayonez maskesiyle onarmanız mümkün. Dökülmelere karşı da birebir yumurta maskesinin bakın özellikleri neler?

Mayonez maskesi neye iyi gelir?

Kırık ve yıpranmış saçlara oldukça iyi gelen mayonez maskesi, saçın kaybettiği nemi tekrar kazanması için birebirdir. İçerisinde herhangi bir kimyasal madde bulundurmadığı için, saçı sağlıklı bir şekilde tedavi ediyor. Kuru ve kırılgan saçlara iyi gelen mayonez maskesi, saç diplerine sürüldüğü taktirde saçı güçlendirerek saçın kaybetmiş olduğu hacmi tekrar kazanmasına yardımcı oluyor. Saçın kaybettiği nemi tekrar kazanmasını sağlamak zor bir süreçtir. Mayonez maskesi bu süreci kısa vadede ve kesin çözümlerle karşılamaktadır. Kırılmış, kuru ve çatallaşmış saçlarınız varsa gecikmeden mayonez maskesini deneyebilirsiniz.

Mayonez maskesi için gerekli olan malzemeler nelerdir?

  •  4 kaşık mayonez
  • 3 çorba kaşığı zeytinyağı
  • 1 orta boy yumurta

Mayonez maskesi nasıl yapılır, saça nasıl uygulanır?

İlk olarak orta büyüklükteki bir kasenin içerisine 4 kaşık mayonez, 3 çorba kaşığı zeytinyağı, 1 orta boy yumurta alınır ve güzelce karıştırılır. Akabinde karıştırma işlemi tamamladıktan sonra, bir fırça yardımıyla bu karışım saç diplerinden başlayarak tüm saça uygulanır. Bu aşamada en önemli olan konulardan bir tanesi karışımı 30 dakika boyunca saça yedirmeniz gerektiğidir. 30 dakika sonrasında, maskeyi saçınızdan iyice arındırın. İlk olarak su ile maskeyi temas ettirmeden doğal içerikli şampuanınızla yıkayıp akabinde, soğuğa yakın ılık bir suyla durulamanız ve maskenin saçınızdan iyice çıktığından emin olduğunuz anda yıkama işlemini bırakmanız gerekmektedir. Saçı yıkadıktan sonra, saçınızda ağırlaşma ve yağlı bir görünüm olduğunu göreceksiniz. Bu durumda saçınızı tekrar yıkamamalı, hatta o şekilde saçınızı bir gün bekletmelisiniz. Yıpranan ve nemini kaybeden saçların tekrar canlılığını sağlayacaktır bu durum. Mayonez maskesi, her saç tipine uygun bir maskedir. Hatta saçınız çok sert ve kuru ise zeytinyağı miktarını biraz daha arttırabilirsiniz. Saçınızın nemini kaybettiğini düşündüğünü zamanlarda mayonez maskesini evde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Mayonezin saça faydaları

Mayonezin saça faydaları

Uygulanan mayonez maskesi saç renginde bir değişikliğe sebep olur mu?

Mayonez maskesini saçınıza uyguladığınızda, içerisinde herhangi bir kimyasal madde bulundurmadığı için saçınızı bir değişime uğratmayacaktır. Tamamıyla doğal bileşenlerden oluşan bu maske saçınızda herhangi bir renk değişimine uğratmayacaktır. Uygulanan mayonez maskesi, saçın kaybettiği nemini tekrar kazanmasına yardımcı olurken dolgun ve hacimli görünmesini sağlayacaktır. Mayonez maskesini saç diplerine uygulandığında, saçın kırılmalarına karşı savaşarak saçların daha güçlü ve parlak olmasını sağlamaktadır.

İLGİLİ MAKALE  Beyazlayan saçları eski rengine döndüren muhteşem karışım. Saçlarınız doğal rengine geri dönecek

Mayonez maskesinin saç dökülmelerine karşı saçı güçlendirme etkisi var mıdır?

Mayonez maskesinin içerisinde yer alan zeytinyağı ve yumurta sayesinde, kırılmış ve nemini kaybetmiş saçları onarırken aynı zamanda saçların sağlıklı bir şekilde uzamasını da sağlamaktadır. Proteinin yüksek miktarda protein içermesi, saçın kaybettiği güçlülüğü tekrar kazanmasına yardımcı olacaktır. Saç dökülmelerine karşı etkili olan mayonez maskesi, dökülme sonucunda oluşan kelliği de bir bakıma onarmaktadır. Dökülme sonucunda oluşan kellik probleminiz varsa, bu maskeyi haftada iki gün uygulamanız da fayda vardır. Düzenli ve istikrarlı bir şekilde uygulanan mayonez maskesi, saçın sağlıklı görünümüne tekrar kavuşmasını sağlayacaktır.