İstanbul’da düzenlenen bakım ve onarım çalışmaları kapsamında 7 ilçenin 18 saat boyunca susuz kalacağı söylendi. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından yapılan açıklamada, su kesintisi haberi İstanbul’luların gündemine oturdu. İstanbul’da 7 ilçe olmak üzere 1 Mart ve 2 Mart’ta 18 saat boyunca su verilmeyecek. Peki ya 18 saat boyunca su verilmeyecek ilçeler hangileri?

7 ilçe 18 saat boyunca susuz kalacak!

1 Mart sabahına uyanan insanlar İstanbul’da yaşanacak 18 saatlik su kesintisi haberiyle gözlerini açtı. Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından yapılan açıklamaya göre Asya ve Avrupa bölgelerinden 7 ilçede 18 saat boyunca su olmayacak. 1 Mart 2022 de başlayacak su kesintisi 2 Mart 2022’ye kadar devam edecek. Ömerli İçmesuyu Arıtma Tesisleri’nde oluşan arıza ve bakım çalışmaları nedeniyle 7 ilçeye su kesintisi yapılacağı Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından duyuruldu. Peki 18 saat boyunca su kesintisini yaşayacak iller hangileri?

İstanbul dikkat su kesintisi geliyor!

İSKİ resmi sitesinin yayınlamış olduğu duyuruda: “Ömerli İçmesuyu Arıtma Tesisleri’ne su sağlayan isale hattında meydana gelen arızanın onarımı yapılacağından, 1 Mart 2022 Salı günü 09.00 ila 2 Mart Çarşamba günü 03.00 saatleri arasında Üsküdar, Ümraniye ve Beykoz ilçelerinin bir kısmına 18 saat süreyle; yine aynı çalışmanın devamında 2 Mart 2022 Çarşamba günü 05.00 ila 23.00 saatleri arasında Ataşehir, Maltepe, Pendik ve Tuzla ilçelerinin bazı mahallelerine 18 saat süreyle su verilemeyecektir.” şeklinde yazı paylaşmasının ardından 18 saat boyunca su kesintisi olacak ilçeler açıklanmış oldu.

1 Mart’ta hangi ilçelerde su olmayacak?

1 Mart 2022 Salı günü ile 2 Mart 2022 Çarşamba günleri arasında 18 saat boyunca su kesintisi olacak ilçeler şu şekilde açıklandı. Üsküdar İlçesi: Ferah, Küçükçamlıca, Kısıklı, Burhaniye, Kirazlıtepe, Mehmet Akif Ersoy, Yavuztürk, Bahçelievler, Güzeltepe, Kandilli, Küçüksu, Bulgurlu, Kuleli, Cumhuriyet ve Küplüce Mahalleleri. Ümraniye İlçesi: Namık Kemal, Esenevler, İstiklal, Atatürk, Tantavi, Yamanevler, Armağan evler, Hekimbaşı, Atakent, Saray, Kazım Karabekir, Site, Topağacı, Elmalı, Kent, Dumlupınar ve İnkılap Mahalleleri. Beykoz İlçesi: Yeni Mahalle’nin bir kısmı. 18 saatlik kesinti, 1 mart salı günü 09:00′ da başlarken 2 Mart çarşamba günü 03:00’da sona ereceği tahmin ediliyor.

2 Mart’ta hangi ilçelerde su olmayacak?

2 Mart Çarşamba günü 18 saatlik su kesintisinin Ataşehir İlçesi: Yeni Çamlıca, Mimar Sinan, Mevlana, İnönü, Kayışdağı, Atatürk, Yenişehir ve Ferhatpaşa Mahalleleri. Maltepe İlçesi: Fındıklı Mahallesi. Pendik İlçesi: Kaynarca, Doğu, Batı, Bahçelievler, Yeni Mahalle, Sapanbağları, Yeşil Bağlar, Orhangazi, Güzelyalı, Esenyalı ve Ahmet Yesevi Mahalleleri. Tuzla İlçesi: İstasyon, Yayla, Cami, Postane, Evliya Çelebi, Aydıntepe ve Fatih Mahalleleri’nde olacağı tespit edilmişken, 18 saatlik kesintinin 2 Mart Çarşamba saat 05:00’de başlayıp, 23:00’da son bulacağını düşünülüyor.