Oğlu Ahmet Tatlı ile bir dargın bir barışık bir baba oğul ilişkisi sürdüren İbrahim Tatlıses, oğlu Ahmet Tatlı’ya karşı mahkemeden koruma talebinde bulunmuştu. Mahkeme, Tatlıses’in talebini reddetti. İbrahim Tatlıses, daha önce oğluna 7 dükkan verdiğini ve oğlunun dükkanların hepsini batırdığını söylemişti. Oğlu Ahmet Tatlıses ise, “Akıl sağlığıyla ilgili şüphelerim var” demiş ve babasına vasi atanması talebiyle dava açmıştı. İbrahim Tatlıses ise buna karşılık olarak mahkemeden koruma talebinde bulunmuştu. Mahkeme, Tatlıses’in talebini olayın magazine yansıdığı ve durumun maddi çekişmeden ibaret olduğu gerekçesiyle reddetti.

Vasi atanmasını talep etmişti

İbrahim Tatlıses’in ilk eşi Adalet Sara’dan olan oğlu Ahmet Tatlı, babasının akıl sağlığının yerinde olmadığı gerekçesiyle vasi talebinde bulunmuştu. Ahmet Tatlı’nın avukatı Necmi Uğur Çelikel, konula ilgili “Müvekkil Ahmet Tatlıses , babası İbrahim Tatlıses ile aralarında özellikle son dönemde kamuoyuna yansıyan İbrahim Tatlıses tarafından yöneltilen haksız suçlamalar ve ağır ithamlar sonucunda babasının, çevresindeki aileden olmayan art niyetli şahıslar tarafından ciddi bir biçimde yanlış ve düşmanca yönlendirildiği bu durumun farkında olmayıp doğru olanı tahlil edemediği düşüncesine kapılmıştır. Sayın İbrahim Tatlıses’in yaşam kalitesini ve elde edilen kazanımlarını korumak amacı ile TMK 405-406 maddeleri gereğince kısıtlanması ve buna bağlı olarak İbrahim Tatlıses’ten maddi ve manevi menfaat sağlaması mümkün olmayan Mahkeme tarafından belirlenecek bir kişinin kendisine vasi olarak atanması talepli dava açmış bulunmaktayız. Bahse konu olay ile ilgili gelişmelerden kamuoyu bilgi sahibi edilecektir.” demişti.

“Hangi babaların günü kutlu olsun?”

Ahmet Tatlı, babalar gününde babası İbrahim Tatlıses’i hedef alarak sitem dolu bir paylaşımda bulunmuştu: “Namus davası’ diye annesine, kızına, karısına hayatı zindan etmeyenlerin! Evladının derdiyle dertlenen, mutluluğuyla mutlananların. Kendisi ferahlık içinde, evladını bedbahtlıkla yaşatmayanların. Kendisinin olmasa da, baba şefkatiyle evladıymış gibi evlat büyütenlerin. Bugün Babalar Günü’ymüş. Hangi Babaların günü kutlu olsun? Hayat yükü omuzunda olan. Babadan yetim kalmışların, baba gibi baba olanların ve baba gibi annelerin günü kutlu olsun.”

“Sevgisini kuruşunu pay edenlerin…”

İbrahim Tatlıses’in ilk eşi, oğlu Ahmet Tatlı’nın ise annesi olan Adalet Sara da babalar gününde eski eşi İbrahim Tatlıses’e gönderme yapmış ve “Bugün Babalar Günü’ymüş… Hangi babaların günü kutlu olsun; Anneden öksüzüne anne olmuş, çıkarına uçkuruna el uğruna evladını feda etmeyenlerin! Kız-oğlan, üvey-öz ayrımı yapma-dan sevgisini kuruşunu pay edenlerin…” şeklinde bir paylaşım yapmıştı.

İLGİLİ MAKALE  İbrahim Tatlıses'in Urfa'da kimselerin bilmediği bir çocuğu olduğu ortaya çıktı

“Hiçbir evladımı mağdur etmedim”

İbrahim Tatlıses ise eski eşi ve oğlunun sitem oldu paylaşımlarının ardından olayla ilgili “45 senedir ayrılmışım 45 senedir maaş ödüyorum. Bir maaş ödemesem şirketi karıştırıyorlar. Oğluna yedi dükkân verdim, hepsini batırmış neyin helalliği. Benim hiçbir evladım mağdur olmamıştır, hiçbir evladımı mağdur etmedim. Ben hiçbir kadını mağdur etmem Perihan Savaş da olmak üzere.” demişti.

“Sen benim ana kraliçemsin”

İbrahim Tatlıses, eski eşi ve oğlu İdo Tatlıses’in annesi Derya Tuna’nın doğum gününde Derya Tuna ile çekilmiş bir gençlik ait fotoğrafını paylaşarak, “İyi ki doğdun, iyi ki varsın! Sen hem İdo’nun anası hem de benim ana kraliçemsin. İyi bir evlat yetiştirmişsin, çünkü çocuğu yetiştiren anadır, ANA!” demişti.

İbrahim Tatlıses - Derya Tuna

İbrahim Tatlıses – Derya Tuna

Derya Tuna dikkat çeken bir söylemde bulunmuştu

Çapkınlıkla ilgili düşüncelerini paylaşan İbrahim Tatlıses’in eski eşi Derya Tuna, bir muhabire “Çapkınlıkta erkeklerin suçu yok bence. Ben bile güzel kadına dönüp bakarım. Hanımlar bana kızmasın ama kadından bir hareket gelmezse erkeğin yapacağı hiçbir şey olmaz.” diye açıklama yapmıştı.