İbrahim Tatlıses 1 ocak 1952 yılında Şanlıurfa’da bir mağarada doğmuştur. Ünlü sanatçı yapmış olduğu birçok iş ile ismini duyurmuştur. Sevgilileri ile de magazin gündeminde yer almıştır. Öncelikle şarkıcı, yönetmen, yapımcı, oyuncu, televizyon programcısı ve iş adamı olarak tanınır. İbrahim Tatlıses günümüze kadar otuzdan fazla albüm çıkarmıştır.

İbrahim Tatlıses Nasıl Ünlü Olmuştur?

İbrahim Tatlıses inşaatlarda demir ustalığı yapmıştır. İnşaatta türkü söylerken keşfedilmiştir. Başlarda Adana’da sonralarda ise Ankara’da gazino ve pavyonlarda sahne almaya başlamıştır. Ankara’da bir pavyonda söylediği ayağında kundura adlı şarkısı ile ünlenmiştir. 70’li yıllarda İstanbul’a gelerek sahne almaya başlamıştır.

İbrahim Tatlıses - Derya Tuna

İbrahim Tatlıses – Derya Tuna

İbrahim Tatlıses Oynadığı Filmler

İbrahim Tatlıses bir çok filmde başrol oynamış ve birçok filmin yönetmenliğini yapmıştır. bunlardan bazıları şunlardır:

  • Ayağında Kundura: 1978 yılında çekilen film İbrahim Tatlıses’in ilk oynadığı filmdir.
  • Mavi Mavi: Tatlıses’in yönetmen koltuğuna oturduğu ilk filmidir. 1985 yılında gösterime giren filmi Hülya Avşar ile oynamıştır.
  • Ayrılık Kolay Değil: Başrollerini İbrahim Tatlıses ve eski eşi Perihan Savaşın oynadığı film 1980 yapımıdır.
  • Bir Kulum İşte: 1988 yılında en çok izlenen yerli yapımlardan biri olmuştur.
  • Gülümse Biraz: 1986 yılında gösterime girmiş ve oldukça çok izlenmiştir.
  • Gülüm Benim: Senaryosu Aydemir Akbaş’a ait olan filmde başrolleri İbrahim Tatlıses ve Derya Tuna oynamıştır.
  • Hülya: 1988 yapımlı filmde oyuncu kadrosu Hülya Avşar, Mehmet Ali Erbil ve Suzan Avcı paylaşmıştır.
  • Nasıl İsyan Etmem: Film zengin ve fakir ayrımını seyirciye sunan bir yapımdır.
İbrahim Tatlıses Sevgilileri - Oryantal Didem

İbrahim Tatlıses Sevgilileri – Oryantal Didem

İbrahim Tatlıses Kaç Kere Evlendi?

İbrahim Tatlıses henüz şöhret olmadığı yıllarda Adalet Tatlıses ile ilk resmi evliliğini yapmıştır. 1978 yılında Adalet hanım ile yollarını ayırmıştır. 1979 yılında oynadığı kara yazma filminde Perihan Savaş ile tanıştı ve evlendi ama evlilikleri uzun sürmedi. İbrahim Tatlıses 2011 yılında Ayşegül Yıldız ile evlendi. çiftin evliliği 2013 yılında bitti. Son olarak 69 yaşında olan ünlü sanatçı Gülçin Kaya ile evlendi.

İbrahim Tatlıses Sevgilileri - Hülya Avşar

İbrahim Tatlıses Sevgilileri – Hülya Avşar

İbrahim Tatlıses Hayatına Girmiş Kadınlar

İbrahim Tatlıses hayatında birçok kadına yer vermiştir. bu isimlerden bazıları şunlardır:

İLGİLİ MAKALE  Sevgililerine en sadık burçlar belli oldu. Bu burçlarda olan partnerinize 'gözünüz kapalı' güvenebilirsiniz

Hülya Avşar: Ünlü şarkıcının adı Hülya Avşar ile duyuldu. Aşk dedikodularına aldırmadan Hülya adında bir şarkı bile yazdı.

Derya Tuna: 1983 yılında film setinde aşk yaşamaya başlamışlardır. Tatlıses Derya Tuna’ya olan aşkını şu sözlerle dile getirmiştir ‘bir tek Derya’ya şarkı yazdım gerisi yalan demiştir.

Asena: Ünlü şarkıcı kendi programında sahne alan dansöz Asena ile aşk yaşamaya başladı. İlişki süresinde sürekli şiddet gördüğünü ifade eden Asena sonrasında yollarını ayırdı.

İbrahim Tatlıses Sevgilileri - Asena

İbrahim Tatlıses Sevgilileri – Asena

Oryantal Didem: İbrahim Tatlıses’in daha sonra yine programında oryantal olan Didem ile aşk yaşadığı öne sürülmüştür. Ancak Didem bu dedikoduları yalanlamıştır.

Damla Çakıcı: Tatlıses Maslak’ta uğradığı saldırıda yanında Damla Çakıcı vardı. Hatta yakın dostları ikilinin evleneceğini söylemişti. Ancak Damla ve Tatlıses ayrılık kararı alıp yollarını ayırmışlardır.

İzleyin: İbrahim Tatlıses’in hareketli aşk hayatı!

İbrahim Tatlıses’in Kaç Çocuğu Var?

İbrahim Tatlıses özel hayatıyla sık sık konuşulan ünlüler arasında yer almıştır. Ünlü şarkıcı hakkında en çok araştırılan konulardan biri de çocuklarıdır. İbrahim Tatlıses’in ilk eşi Adalet Tatlıses’ten 3 tane, ikinci evliliğini Perihan Savaş ile yapmış ve Melek Zübeyde adında bir kızı olmuştur. Üçüncü evliliğini Derya Tuna ile yapmış bu evlilikten İdo dünyaya gelmiştir. Dördüncü evliliğini Ayşegül Yıldız ile yaptı. Bu evliliğinden Elif Ada adında bir kızı oldu. Tatlıses’in yıllar sonra bir kızı daha olduğu ortaya çıkmıştır. Şarkıcı Dilan Çıtak bir dönem Tatlıses’in aşk yaşadığı Işıl Çıtak’ın kızıydı. Ünlü sanatçının toplamda 7 çocuğu vardır.

İbrahim Tatlıses Sevgilileri - Damla Çakıcı

İbrahim Tatlıses Sevgilileri – Damla Çakıcı