Konu yaşadığımız ev olduğunda özenle adım adım dekorasyonunu düzenliyoruz. Renk uyumları, doğru parçaları bulabilmek önem taşıyor. Aydınlatma, aksesuarlar ve mobilyalar ahenkle dizayn edildiğinde keyfimize diyecek yok. İçinize sinecek dekorasyonlara sahip olmanız için yapılması gerekenleri bir bilene sorduk. Eskidji Bazaar’da bulunan Demirok Avize’nin mağaza yetkilisi Rezzan Demirok ev dekorasyonu için merak edilenleri yanıtladı.

16 senedir mobilya ve aksesuar konusunda müşterilere hizmet veren Rezzan Demirok, “Ürün skalamız oldukça geniş. Biblolar, aksesuarlar, masa ve sandalye aslında aksesuar olarak kullanabileceğiniz mimari bütün parçalar mevcut diyebilirim. 16 yıldır tek hedefimiz en düşük gelirli müşteriden en yüksek geliri olan müşteriye kadar Her kesime hitap edebilmek. Buraya gelen müşterilerimiz hangi koşulda olursa olsun boş dönmez. Fiyat skalamız oldukça geniş.” ifadelerini kullandı.

Aksesuar seçimi için püf noktaları sorduğumuz Rezzan Demirok,”Bizleri ziyaret eden müşterilerimizin ilk önce koltuğunu, halısını, perdesini yemek odasını yani kısacası her şeyini seçmiş olarak gelmesi gerekiyor. Bu kararları verdikten sonra bizleri ziyaret etmeleri gerekiyor çünkü renk uyumlarına ve tarzlarına uygun olarak mobilyaları görüp onları doğru şekilde yönlendiriyoruz. Daha bilinçli alışveriş yapmalarını sağlıyoruz. Aynı zamanda bizim e ticaret sitemiz de var. İnternet üzerinden aktif satış yapıyoruz. Yurt dışına da ürün gönderebiliyoruz. Mobilyalara uygun aksesuar seçmek evin dekorasyonu için önemli bir nokta. Örneğin biz klasik mobilyalara daha çok kristal ağırlıklı avizeler tavsiye ediyoruz. Bu tarz ürünler için cam masalar da ideal olabiliyor. Daha modern şık tarza sahip mobilyalar için tamamen proje ürünlerini öneriyoruz. Bizler modern klasik ve demoklasik olarak her türe uygun aksesuar üretiyoruz. Müşteriler aradığı her çeşit ürünü rahatlıkla bulabilir.” şeklinde konuştu.

İzleyin: Ev dekorasyonunda nelere dikkat edilmeli?

Amerikan Mutfak Dekorasyon Fikirleri

  1. Amerikan tarzı mutfaklarda minimalist bir mutfak oluşturabilirsiniz.
  2. Eğer eviniz çok küçük değilse, salonla mutfak arasında bir bar masası kurabilirsiniz. Bu sayede hem masa hem fazla tezgah görevi görecektir. Bunlara ek olarak, kurulan bu bar masası aynı zamanda mutfak eşyalarını koyabileceğiniz veya kiler olarak kullanabileceğiniz bir dolap haline de gelecektir.
  3. Son zamanlarda 1+1 daireler veya stüdyo daireler için bu mutfaklar görünmez mutfak adı verilen mutfaklar yapılmaktadır. Katlanır kapılarla evin içindeki dağınıklığı biraz olsun kamufle edebilen bir mutfak dekorasyonu yapılabilir.
  4. Eğer evi kendiniz inşa ediyorsanız ve Amerikan mutfak tercih ettiyseniz, kontrollü bir alana bu mutfak yapılabilir. Kontrollü alan; mimari kolonlardan yararlanılarak oluşturulan bir açık mutfak türü. Tamamen duvarlarla ve kapıyla kapatılmıyor fakat bir tarafının kolon, diğer bir tarafını da duvarla örülmesiyle ne tam açık ne de tam anlamıyla duvarı, kapısı olan bir mutfak olmakta.
  5. Bu tür mutfaklarda dolaplar tamamen işlevsel olmalı. Görüntüden çok ihtiyaca uygun dolaplar olduğunda, ne kadar küçük olursa olsun, mutfak eşyalarınızı ve yiyecekleri koyacak bir sürü alanınız olacaktır.
  6. Tezgah üstünde kullanabileceğiniz ufak eşyaları, mutfak duvarlarına raf yaparak mutfak dolapları arasında kaybolmalarını engelleyebilirsiniz. (örneğin baharat takımı, tavalar vb.)
  7. Amerikan mutfak tasarımlarında asıl ve en önemli konulardan biri de havalandırma. Malumunuz ki, Türk aile yapısında bu sebepten dolayı Amerikan mutfak pek tercih edilmemektedir. Bunun için iyi bir aspiratör kullanılırsa, koku sorunu da ortadan kalkacaktır. Koku tamamen gitmese bile büyük oranda sorunu ortadan kaldırır.