Elon Musk dünyanın en zengin insanlarından biridir. Kurmuş olduğu Tesla otomobil firması ve uzay araştırmaları için kurulan SpaceX ile oldukça dikkat çeken Elon Musk, Güney Afrikalı bir ailenin çocuğudur. Oldukça fazla açıklamada bulunan Elon Musk düzenli olarak gündeme gelmektedir. Özellikle kripto para borsasını etkileyen açıklamalarıyla dikkat çeken Elon Musk, bu sefer çok farklı bir şekilde gündeme geldi.

Elon Musk 5 bin dolar teklif etti

Elon Musk’ın bu seferki gündeme gelme nedeni ise 19 aşındaki bir genç. Twitter’da bulunan @Elonjet hesabı, Haziran 2020’den beri Elon Musk’a ait olan özel jeti takip etmekte. Bu takibi ise Amerikan Federal Havacılık İdaresi’nin halka açık verilerini kullanarak yapıyor. Ancak elon Musk bu tür takiplerden hoşnut olmamakta. Bu yüzden Elon Musk, Jack Swenney adlı bu öğrenciye 5 bin dolarlık bir teklifte bulundu ve bu tür takibin kendisini rahatsız ettiğini dile getirdi. Ancak Jack Swenney bu teklifi kabul etmediğini açıkça beyan etti. aralarında sıkı bir pazarlık geçmekte. @Elonjet hesabını yöneten Jack Swenney, 50 bin dolarlık bir teklif yaptı ve üniversite zamanı için bu paranın büyük bir destek olacağını açıkladı. aha sonra ise Tesla’da staj yapmak istediğini belirten Jack Swenney ile Elon Musk arasında sıkı bir pazarlık dönmekte.

Bir deli tarafından vurulma fikrini sevmiyorum

Elon Musk, “bir deli tarafından vurulma fikrini sevmiyorum” diyerek bu durumun büyük bir güvenlik riski olduğunu söyledi. Ancak hikayede yeni bir sayfa açan Jack Swenney, daha fazla para ve bir de Tesla Model 3 istediğini söyledi. Eğer 50 bin dolarlık teklifi kabul ederse, Elon Musk bu hesabı komple kapatabilir. Ancak @Elonjet hesabı hala aktif. bu durum da hala pazarlık sürüyor ve Elon Musk, Jack Swenney’e herhangi bir ödeme yapmamış.

Elonjet hesabı ne durumda

@Elonjet hesabı şu an için aktif durumda. Elon Musk, Jack Swenney’in karşı teklifi sonrası bu teklifi düşüneceğini söyledi. Ancak Elon Musk hala Jack Swenney’e bir kuruş bile vermedi. İkili arasında süregelen pazarlıkta Jack Swenney daha önde gibi. Ancak bu pazarlığın nasıl sonuçlanacağı ise büyük bir merak konusu. İlerleyen günlerde neler olacak bilemiyoruz. Ancak tahminlere göre Elon Musk, Jack Swenney’in teklifini kabul edecek ve bu sorun ortadan kalkacak.