Türkiye’de ilk psikiyatri merkezini kuran ve kendisine gelen danışanlarının hikayelerini bir kurgu ile kitaplarında bahsetmeye başlayan Gülseren Budayıcıoğlu, Camdaki Kız romanında da gerçek bir öyküden ilham almıştır. Bu romanı ile de olumlu tepkiler almayı başarmıştır. Sürükleyici bir roman olmayı başarmıştır.

Camdaki Kız Uyarlama Roman Mı?

Camdaki Kız romanı Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitabından uyarlamadır. Camdaki Kız kitabında gerçek bir hikaye anlatılmaktadır. Gülseren Budayıcıoğlu, hastalarından deneyimlediği yaşantıları romanlarında yer vererek okuyucu ile buluşturur. Camdaki Kız kitabı da bunlardan bir tanesidir.

Hikayesi ile beraber sizi düşüncelere daldırıp farklı bakış acılarına sahip olmanızı sağlayacaktır. Çocuklukta yaşanan bir olayın gelecekte ne gibi izler bırakacağını güzel bir dil ile anlatan yazar, bilgi ve tecrübelerini paylaşmaktadır. Böylelikle yazar sevginin gücünün önemli olduğunu ve hayatta başka kapıları aralayabileceğini düşünmektedir. Kaderinizi baştan güzel bir şekilde yaşamak istiyorsanız başucu kitabı niteliğindeki bu esere sahip olmalısınız.

Camdaki Kız

Camdaki Kız

Camdaki Kız’ın Önemi

Gülseren Budayıcıoğlu, diğer kitaplarındaki gibi Camdaki Kız romanında da gerçek bir kurgulamayı kitabına dökmeyi başarmıştır. Lüks hayatı yaşayan fakat kaderi kötü yazılmış Nalan ile mahalle çocuğu Hayri’nin aşk hikayesini konu almaktadır.

Camdaki Kız Konusu

Nalan bir gün psikiyatri kliniğine gönülsüz bir şekilde getirilir. Zaman içerisinde başından geçenleri anlatmaya başlar. Psikiyatri merkezine gelmesinin asıl sebebi ise sevgilisi Hayri ile yaşadıkları olaylardır. Nalan, evliyken Hayri ile aşk yaşayan ve psikiyatri desteği alan, asıl olayı anlatan kişidir. Hayri evli ve üç çocuk babasıdır. Türkan ile evliyken Nalan’a aşık olur ve devamında birliktelikleri başlar. Sedat ise Nalan ile evlidir.

İzleyin: CAMDAKİ KIZ GERÇEK HİKAYESİ! 

Camdaki Kız Sonu Nasıl Bitiyor?

Nalan, küçük yaşlardan itibaren zengin ve güzel bir hayat yaşamaktadır. Devamında ise varlıklı ve tanınmış bir aileye gelin olarak gider. Günün birinde sevgilisi Hayri tarafından psikiyatri kliniğine götürülür. Hayri, Nalan’a hayatında biri olduğunu söyler. Bunu duyan Nalan’ın hayatı birden değişmeye başlar.

İLGİLİ MAKALE  Netflix TV uygulaması kullananlara müjde! Artık yapabilecekler

Bu olaydan sonra Nalan intihar edeceğini söyler. Sonunda psikiyatriste gider ve hayat hikayesini anlatmaya başlar. Nalan başarılı bir iç mimardır ve çalıştığı yerin oğlu Sedat ile evlenmeye karar verir. Kocasından hiçbir zaman sevgi, saygı ve şefkat görmez. Sedat Nalan’a karşı tamamen ilgisizdir ve onun için bir çaba sarf etmez. Sedat’ın hayatındaki her şey kumardan ve pahalı bir yaşamdan ibarettir. Kısaca hayatında Nalan’a yer yoktur ve değer vermez. Nalan, Sedat’tan hamile kalır ve hamilelik döneminde bebeğini kaybeder. Bununla beraber Nalan depresyona girer ve kendini hiç iyi hissetmez. Şoförlüğünü ve korumalığını yapmak için şirkette çalışan Hayri, kısa zaman sonra Nalan’a aşık olur. Sevgiye muhtaç olan Nalan ise Hayri’ye karşı ilgisini esirgemez.

Camdaki Kız Sahne

Camdaki Kız Sahne

Nalan’da Hayri’ye aşık olur ve birliktelikleri başlar. Hayri evli ve 3 çocuk babasıdır. Karısı Türkan, Nalan’ın olduğunu öğrenir ve hemen kabullenir. Nalan, Hayri’nin boşanmasını istemez çocukları olduğu için. Hayri, bir gün evlerinin önünde bıçaklı saldırıya uğrar ve orada hemen ölür. Hayri’nin ölümü ile ailesi ve Nalan büyük üzüntü duyar ve perişan olurlar.

Nalan, doktorun telkinleri ile eski yaşamına dönmek için büyük çaba sarf etse de başarılı olamaz. Son gittiği resim atölyesinde, hocasının hiç bilmediği babası olduğunu öğrenir. Babası Nalan’dan özür diler, üzüntüsünü belirtir. Değerli eserlerini Nalan’a bırakarak tekrar gider. Bunun üzerine Nalan yeni bir hayata adım atar ve eski acılarını unutur. Yaşadığı kötü anılardan eser kalmaz.

Video: Camdaki Kız SESLİ KİTAP Tek Parça Gülseren Budayıcıoğlu