Herkes onu çok seviyordu, ölümü herkesi yasa boğmuştu. 2007 yılında hayatını kaybeden Barış Akarsu’nun ölümünün üzerinden onca yıl geçmesine rağmen, sanatçı her yıl gözyaşlarıyla anılıyor. Ünlü Rock yıldızının hayatının anlatılacağı bir film için hazırlıklar yapıldığı söylentileri, sevenleri tarafından yoğun ilgiyle karşılanmıştı. ‘Barış Akarsu Merhaba’ isimli film, 18 Kasım’da vizyona girecek. Filmde Barış Akarsu’nun hayatı anlatılacak. Barış Akarsu’yu canlandıran isim ise oyuncu İsmail Ege Şaşmaz olduğu açıklanmıştı.

Benzerlikleri hayrete düşürdü

29 Haziran 2007’de Bodrum’a beş km uzaklıktaki Torba Kavşağı’nda trafik kazası geçiren Barış Akarsu, kaldırıldığı ve günlerce tedavi gördüğü hastanede 4 Temmuz 2007’de hayatını kaybetmişti. Ünlü Rock yıldızı, doğum gününde geçirdiği kazadan beş gün sonra hayatını kaybetmesinin ardından, sevenlerini yasa boğmuştu. Hayatının anlatılacağı sinema filminde, Barış Akarsu’ya hayat verecek olan isim İsmail Ege Şaşmaz olmuştu. Fikri Harika Prodüksiyon ve Özgür Tari’ye ait ‘Barış Akarsu Merhaba’ isimli filmin çekimleri nihayet tamamlandı. Filmin fragmanı, Barış Akarsu’nun doğum gününde yayınlanmış ve fragman pek çok kişi tarafından oldukça beğenilmişti.

İsmail Ege Şaşmaz’ın paylaşımı

Ünlü oyuncu İsmail Ege Şaşmaz, Barış Akarsu’yu canlandıracağı filmin fragmanında görünmemişti. Oyuncu, sonunda filmle ilgili bir paylaşım yaptı ve ünlü Rock yıldızına benzerliği karşısında herkes şoke oldu. Oyuncu Başak Gümülçinelioğlu, “Tüylerim diken diken oldu” yorumunu yaparken, kardeşi Aytaç Şaşmaz’ın oyuncu sevgilisi Cemre Baysel de paylaşıma nazar boncuğu iliştirdi.

“Onun vefat ettiği yaştayım”

İsmail Ege Şaşmaz, Barış Akarsu’yu canlandıracağı yeni rolünde bahsetmiş ve “Barış Akarsu’ya benziyorum. Onun eserlerini seviyordum ve söylüyordum. Barış Akarsu olmak demek saçları uzatmak demek. Bir de tuhaf oldu; onun vefat ettiği yaştayım” demişti.

Aslı Bekiroğlu kadrodan ayrıldı

Sevilen isim Barış Akarsu’nun hayatının canlandırılacağı ‘Barış Akarsu Merhaba’ filminde rol alacak isimlerden bir tanesi de oyuncu Aslı Bekiroğlu idi. Ünlü oyuncu aylar önce katılmış olduğu bir davette herkesin tepkisini toplayacak sözlere imza atmıştı. Muhabirlerin “Barış beyin trajik bir ölümü oldu, ne söylemek istersiniz?” sorusuna Aslı Bekiroğlu, “Ne diyeyim hayatım, başı sağ olsun ne denir? Tövbe yarabbim” demiş ve büyük tepki çekmişti. Pek çok kişi, Aslı Bekiroğlu’nun kadrodan çıkarılmasını talep etmiş, ünlü oyuncuyu eleştirmişti. Yapım şirketinin oyuncuyu kadrodan çıkarması beklenirken Aslı Bekiroğlu, son hamleyi kendisi yaptı. Gelen sayısız tepki sonrasında Instagram hesabından “Önceki akşam katıldığım stil ödülleri davetinde, kıyafet ve stil üzerine konuşurken yakında çekimleri başlayacak olan Barış Akarsu’nun hayatını anlatan sinema filmi hakkında peş peşe sorular geldi. Proje hakkında konuşma iznim olmadığı için ipucu verme korkusuyla o an filmle ilgili soruları gülümseyerek geçiştirmeye çalışırken ortaya çıkan acemi çabam, sanatçının ve kız arkadaşının sevenleri tarafında yanlış anlaşıldı ve üzüntüyle karşılandı. İsteyeceğim en son şey böyle algılanmaktı. Çocukluğundan beri hikayesine ve anısına büyük saygı duyduğum, bu nedenle filminde yer almayı çok istediğim sanatçının yakınları ve sevenlerinden tüm samimiyetimle özür diliyorum. Filmin zarar görmemesi ve sanatçının sevenlerinin daha fazla üzülmemesi için projeden çekiliyorum.” diye bir paylaşım yaptı ve Barış Akarsu’nun hayatının anlatıldığı filmden ayrıldığını açıklamıştı.

İLGİLİ MAKALE  Barış Akarsu kimdir ve Barış Akarsu'nun şarkıları nelerdir? İşte Barış Akarsu'nun hayatına dair bilinmeyenler

Aslı gitti Almila geldi

Aslı Bekiroğlu, Barış Akarsu’nun sevgilisi Zeynep’e hayat verecekti. Oyuncunun filmden ayrılması sonrası yapım şirketi oyuncu Almila Ada ile anlaştı. Almila Ada, filmde Barış Akarsu’nun kız arkadaşı Zeynep’e hayat verdi. Almila Ada’nın ünlü Rock yıldızı Barış Akarsu’nun kız arkadaşı Zeynep’i canlandırdığı performansı pek çok kişi ilgiyle bekliyor. Film, 18 Kasım’da vizyona girecek.