Kilo vermek için spora başlamak istiyor olabilir, ancak spor salonuna etmek için vaktiniz olmayabilir, ancak bu durum yüzünden de spordan geri kalmak istemiyor olabilirsiniz. Bu yüzden de evinizde belirli hareketleri ve egzersizleri yaparak kilo verebilirsiniz. Evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz bu hareketler sayesinde çok hızlı bir şekilde yağ yakabilir ve kilo vermeye başlayabilirsiniz. Tabii ki de beslenmeniz de dikkat etmeniz gerekiyor. Ancak egzersiz yaparak da kilo verme hızınızı en az 3 kata kadar arttırabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere, kilo vermenize yardımı olacak ve kolay bir şekilde yapılabilen egzersizlereden bahsedeceğiz.

Yeni başlayanlara özel yağ yaktıran egzersizler

Egzersiz yapmak, daha fazla kalori yakmanız ile brilikte metabolizma hızınızı da arttırmaktadır. Bu sayede de saece spor yaparken değil, spor yapmadığınız anlarda da kilo verme hızınız artacak. Ancak bu etkiyi yakalayabilmek için düzenli olarak egzersiz yapmalı ve spor yaparken doğru hareketleri tercih edip, beslenmenize dikkat etmeniz gerekmektedir. Gelin hep birlikte yeni spora balayacak olan kişilerin yapmaları gereken egzersiz hareketlerini inceleyelim.

Plank

Ne kadar kolay bir hareket olarak görünse bile hareketi yapmaya başladığınızda bir o kadar zorlanacaksınız. bu hareket göğüs bölgenizdeki hemen hemen her kasın çalışmasını sağlayacak. Ayrıca bu hareketi gerçekleştirirken karında yanma hissi yaşamanız normal. Çünkü bu hareket, en çok karın bölgesini çok fazla çalıştırmaktadır. Her gün düzenli olarak plank yapmak, metabolizmanın hızlanmasını sağlayacaktır. Bu yüzden egzersiz yapıyorsanız, kesinlikle plank hareketine önem verin. Göğüs, bel ve kalçayı çok etkili bir şekilde çalıştıran bu hareketi yapabilmek için şu adımları takip edin:

  • Öncelikle dirseklerinizi yere koyun.
  • Ön kollarınız yerde olsun ve dirsekleriniz de omuz hizasında dursun.
  • Daha sonra şınav çekecekmiş gibi kalın ve yere temas eden bölgeleriniz ayaklar ile ön kollarınız olsun.
  • Bu şekilde durmaya başlayın.

Bu adımları doğru bir şekilde uygulayarak plank hareketini yapabilirsiniz. Ne kadar uzun süre bu şekilde durabildiğiniz oldukça önemli. Her gün düzenli bir şekilde plank yaptığınız zaman, ilerleyen vakitlerde çok daha uzun süreler plank yapabildiğinizi farkedeceksiniz.

Russian Twist

Russian Twist, özellikle karın bölgesindeki yağlanmaları ortadan kaldırabilmek için yapılan bir egzersiz olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu hareket sayesinde karın bölgesindeki yağları çok hızlı bir şekilde yakabileceksiniz. Ancak dediğimiz gibi bu hareketleri düzenli olarak her gün tekrarlamanız gerekmektedir. Tek bir kere bu hareketleri yapmak, sizin direkt olarak yağ yakmanızı sağlamayacaktır. Russian Twist hareketini yapabilmek için şu adımları takip etmeniz gerekmektedir:

İLGİLİ MAKALE  Bu ipuçlarıyla bayramda aldığınız kilolardan kurtulun. Dr. Ayşegül Çoruhlu anlattı

  • İlk önce yere oturun ve dizlerinizi kırarak yukarı doğru kaldırın.
  • Daha sonra ise sırtınızın düz bir şekilde kalması koşulu ile ayaklarınızı V harfi şeklinde açın.
  • Ellerinizi ileriye doğru uzatın ve birleştirin.
  • Ardından da belinizi sağa ve sola doğru hareket ettirin.
  • Ayaklarınız yere demediği için bu hareketi yaparken bel ve karın bölgenizin yandığını hissedeceksiniz. Eğer bu his oluşuyorsa hareketi doğru yapıyorsunuzdur.

Bütün bu adımları ve direktifleri doğru bir şekilde uygulayabilirseniz, Russian Twist hareketi ile kolayca yağlarınızdan kurulabileceksiniz. Ancak dediğimiz gibi bu hareketleri uygularken düzenli bir şekilde yapmaya özen göstermeniz gerekmektedir. bu şekilde kısa süreler içerisinde göbek ve basen çevresindeki yağlardan kurtulabilirsiniz.

İzleyin: 12 Dakikada Evde & Ekipmansız Tüm Vücut Egzersizi💪 30 Gün Aralıksız Yap