Bazı insanlar evlilik fikrine son derece sıcak bakarken bazı insanlar ise evlilik fikrine oldukça uzak bakarlar. Özgür ruha sahip olduğunu ve bu nedenle evliliğin özgürlüğünü kısıtlayacağını düşünen kişiler, hayatları boyu bekar kalmayı kendilerine görev edinirler. Evliliğe gitmesinden korktukları için ciddi ilişkiden koşarcasına kaçan bazı burçlar vardır. Burçlar, insanların karakterleri üzerinde büyük bir etkiye sahiptir ve bu özellikler nedeniyle her burç kendine özgü karakteristik özelliklere sahiptir. Evliliği aklından bile geçirmek istemeyen bu burçlar, özgür ruhları nedeniyle birine bağımlı olmaktan sakınıyorlar. İşte evlenmeye hiç niyeti olmayan ve bu sene de bekar gezecek olan o burçlar.

Evlenmeye hiç niyeti olmayan burçlar

İkizler burcu (21 Mayıs – 21 Haziran)

İkizler burcu, burçlar aleminin en sosyal burçlarından bir tanesidir. Adeta bir sosyal kelebek olan İkizler burçları, eğişken bir ruha sahip olduklarından çevrelerindeki insanlar bile sık sık değişir. Her şeyler kolay sıkılan bir burç olan İkizler, her zaman yeni birilerini tanımak için çaba sarf eder. İkizler burcuna mensup olan kişiler son derece yüksek bir iletişim becerisine sahip olduklarından insanları kolaylıkla etki alına alabilirler. Ayrıca son derece özgür bir ruha sahip olduklarından kısıtlanmak istemezler. Çocuk ruhlu sayılabilecek olan İkizler burcu kişiler, adeta flört etmek için doğmuşlardır. Evlenme fikri onlara o kadar korkutucu gelir ki, konusu konuşulsa bile ortamı terk etmek isterler. Bu nedenle İkizler burcu evliliğe en uzak burçlar arasında yer alır.

Kova burcu (21 Ocak – 19 Şubat)

Kova burcu, özgür ve bağımsız ruhu ile bilinen bir burçtur. Kova burçlarının özgür ruhlu yapısı, evliliğe hiç de uygun olmadığı için Kova burcunun yanında evlilik bahsinin açılması onu adeta boğar. Kova burçlarının hem ciddi bir bağlanma problemi vardır hem de kısıtlanma. Kova burçlarının ilişkilerinde sadık olamama problemi de bu nedenlerden kaynaklanır. Evlilik gibi kendilerini kısıtlayacağını düşündükleri konulara son derece uzaklardır ve bu yüzden ilişki ciddiye bindiğinde kaçma eğilimi gösterirler. Kova burcu da evliliğe en uzak burçlardandır.

Yay burcu (23 Kasım – 21 Aralık)

Yay burcu, genellikle yukarıdaki burçlar gibi özgür ruhlulardır. Tıpkı İkizler gibi Yay da iletişim becerisi yüksek bir burçtur ve insanları kolayca etkisi altına alır. Keşifler yapmayı seven Yay burçları, yeni insanlar ve dolayısıyla yeni karakterler keşfetmeyi de çok severler. Sadakat konusunda büyük bir sıkıntı yaşayan Yay burçları, hayatları boyunca tek bir insana bağlı kalma fikrine kesinlikle katlanamazlar. Evlilik de bu bağlılığı gerektirdiğinden, evlilik olan yerde Yay kalamaz. Bu nedenle Yay burcu da evliliğe uzak bakan burçlardandır.

İLGİLİ MAKALE  Akrep burcu ünlüleri. Kıvanç Tatlıtuğ burcunun özelliklerini taşıyor mu?

Balık burcu (20 Şubat – 20 Mart)

Balık burcuna mensup kişiler, sezgileri ve hayal güçleri yüksek düzeyde olurlar. İlişki yaşamayı çok seven Balık burçlarının en büyük korkusu sorumluluk almak ve gerçeklerle yüzleşmektir. Ciddi bir kurum olan evliliğe de hem sorumluluk hem de gerçeklerle yüzleşme devreye girdiğinde uzak bakarlar. Balık burçları da evliliğe uzak burçlar arasında yer alır.

Terazi burcu (20 Şubat – 20 Mart)

Terazi burcu, flört etmeyi en çok seven burçlardan bir tanesidir. Terazi burçları da güvenilir görünümlerinin altında sadakatsiz bir ruh taşırlar ve tek bir insanla bir ömür sürdürmekten kaçarlar. Çabuk sıkılan Teraziler de evliliğe uzak bakarlar ve ilişkileri evliliğe ya da en azından ciddi bir yola girdiğinde kaçma eğiliminde olurlar. Evliliğin sorumluluğu ve ciddiyetini taşımaktan korkan Terazi burçları, insanlardan çabuk sıkılıp yeni bir heyecan yaşamak isterler. Terazi burcu da evliliğe en uzak bakan burçlardan bir tanesidir.