Ünlü sunucu Esra Erol’dan dolayı adını sıkça duyduğumuz Ali Özbir kimdir? Kaç yaşındadır? Hayat hikayesi nedir? Evli midir? Aile hayatı nasıldır? Soruları çok merak ediliyor.

Ali Özbir, ünlü sunucu Esra Erol’un eşidir. Çiftin mutlu bir evliliği vardır. Temmuz ayının 1968 senesinde Kars ilinde dünyaya gelmiştir. Kürt İdris’in oğlu olarak bilinir. Kürt İdris bir döneme damga vuran mafya babalarındandı. Fakat oğlu babasının yolundan değil kendi yolundan ilerlemeyi tercih etti.

Kendini turizm sektörüne adadı ve bu alanda başarılı işlere imza attı. Onu herkesin tanımasına Esra Erol sebep oldu. Yaptığı evlilik sonrası hayat hikayesi herkes tarafından araştırılmaya ve merak edilmeye başlandı. Özellikle de babasının karanlık yer altı dünyası herkesin ilgisini çekmeyi başardı.

Ali Özbir kimdir?

Ali Özbir kimdir?

Ali Özbir Ne İş Yapar?

Ali Özbir’in ne iş yaptığı da merak konusu. Ali Özbir, herkesçe tanınan önemli bir iş adamıdır. Herkesçe tanınmasına neden olan en önemli etken ünlü sunucu Esra Erol ile yaptığı evliliktir. Turizm sektöründe de adından sıkça söz ettiren Özbir, mesleki çalışmalarına bu sektörde devam ediyor. Otel ve eğlence merkezlerine sahip olan Özbir, bu merkezleri yürüterek yaşamını sürdürüyor. Aynı zamanda eşinin sunduğu programın yapımcılığını sürdürüyor.

Ali Özbirin Babası Kimdir?

Babası İdris Özbir’dir. Lakabı ise Kürt İdris olarak bilinir. Kürt İdris denmesinin nedeni bir dönemin bilinen mafyalarından olmasıdır. Mafya babası olarak bilinen Kürt İdris’in hikayesi oğlu Ali Özbir’in hikayesinden daha çok merak ediliyor. Kürt İdris İstanbul Aksaray’ da komilik yaptığı bir dönemde arkadaşını bıçaklayarak ölümüne neden olur.

Bu yüzden cezaevine gönderilir. Bursa cezaevinde uzun bir süre yatar. Bu esnada hapiste yatan iki çocuk istismarcısını da öldürerek suçunu ikiye katlar. Yaptığı eylemler sayesinde adının mafya çeteleri tarafından duyulmasına sebep olur. Bir süre başka bir cezaevine transfer edilir.

Ardından 1962 senesinde tahliye edilir ve serbest bırakılır. Tahliye sonrası tekrar İstanbula döner ve farklı eylemlere imza atar. Kumar oynatma, arka sokakları mesken tutma gibi olaylarla adından sıkça söz ettirir. Kumar oynatırken karşısına çıkan en büyük engellerden biri ünlü mafya babası Nurettin Onay olur. Kürt İdris karşısına çıkan Nurettin Onay’ı öldürerek ortadan kaldırır.

İLGİLİ MAKALE  Alperen Duymaz kimdir?

Bu ölümden sonra yer altı dünyasının ilgisini çekmeyi başarır. Böylece tanınan mafya babaları arasında yerini alır. Ali Özbir’in babasının karanlık geçmişi Ali Özbir hakkında da bazı dedikodulara neden oluyor ve magazin dünyasının ilgisini çekmeyi başarıyor. Bu yüzden Ali Özbir’in hayatını anlattığı çok sayıda röportaj vardır.

İzleyin: Esra Erol’un Eşi Ali Özbir Hakkında Bilinmeyenler!

Ali Özbir’in İlişki Durumu Nedir?

Ali Özbir ve Esra Erol 2010 senesinde evlenerek dünya evine girmişlerdir. O dönemlerde Esra Erol, sunduğu evlilik programı ile büyük bir hayran kitlesine sahipti. Hatta o dönemler Esra Erol’un sunduğu evlilik programında eşi Ali Özbir ile evlenmişlerdir. Mutlu bir evlilikleri olan çiftin bu evlilikten meydana gelen 2 oğlu vardır. 2 çocuk babası olan Ali Özbir’in çocuklarının isimleri de çok merak ediliyor.

Çocuklarının isimleri şunlardır:

  • İdris Ali Özbir
  • Ömer Erol Özbir

İdris Ali, Esra Erol ve Ali Özbir çiftinin dünyaya gelen ilk çocuklarıdır. 2011 yılında dünyaya gelmiştir. İkinci çocukları ise Ömer Erol Özbir’dir. Ömer Erol ise 2015 yılında dünyaya gelmiştir. 2 çocuk babası olan Özbir, kamera önünde olmayı pek sevmesede tanınmış bir kişidir. Esra Erol’un sunduğu programın da yapımcılığını üstlenmiş ünlü bir isimdir.

Ali Özbir Kaç Yaşında?

Ali Özbir ile Esra Erol’un arasındaki yaş farkı bir dönem çok fazla konuşmuştu. Peki Ali Özbir kaç yaşında? İş adamı Özbir 1968 yılının Temmuz ayında dünyaya gelmiştir. 53 yaşındadır. Eşi Esra Erol ise 12 Mayıs 1982 senesinde dünyaya gelmiştir. Yani şuan da 39 yaşındadır. Çiftin arasında yaklaşık 14 yaş farkı vardır. Çift bu yaş farkına aldırış etmeden mutlu bir evlilik sürdürmeye devam ediyor.

Ali Özbir Mafya Mı?

Babasından dolayı Kars kökenli olan Ali Özbir, çalışmak için memleketinden uzaklaşarak İstanbul’a taşınmıştır. İstanbul’a gelen Özbir’in babası burada bir yaralama olayına karışarak hapse girmiş ve sonrasında mafya çetelerinin arasında yer almıştır. Bundan dolayı Ali Özbir’in de mafya olup olmadığı çok merak edilir.

İLGİLİ MAKALE  Sabahattin Ali kimdir, Sabahattin Ali'nin sözleri nelerdir?

Bu şüphe acaba Ali Özbir mafya mı? Sorusunu beraberinde getirir. Ali Özbir babasının yolundan ilerlemedi ve turizm sektöründe kendini geliştirirdi. Yoğun çalışma temposu sayesinde kısa zaman içinde turizm sektöründe başarılı oldu. Turizm sektöründe ilerlemeyi başardı ve ünlü bir iş adamı oldu.

Ayrıca ünlü sunucu Esra Erol’un sunduğu programında yapımcılığını üstlendi ve işlerini büyüttü. Eşi ile birlikte çalışmaya devam ediyor. Esra Erol ekran önündeyken eşi tam tersi kamera arkasında kalmayı tercih ediyor. Kamera arkasında olsa bile büyük bir kesim tarafından tanınıyor ve merak ediliyor.

Ali Özbir kimdir?

Ali Özbir kimdir?

Ali Özbir’in Aile Hayatı

Ali Özbir’in annesinin adı Marika Özbir’dir. Babası ise adından sıkça söz ettiren Kürt İdris’tir. Babası İdris Özbir, annesi Marika Özbir ünlü iş adamının ebeveynleridir. Ünlü iş adamının bir tane de kız kardeşi vardır. Kız kardeşinin ismi Şafak Özbir’dir. Şafak Özbir, ünlü oyuncu Mustafa Akusta ile 2016 senesinde hayatını birleştirmiştir. Mustafa Akusta Karagül dizisinde Kendal karakteri ile hafızlara yer edinmişti.