Yeşilçam’ın bir dönem hem projeleriyle hem de özel hayatıyla sükse yaratan starı Banu Alkan’dan güzel bir haber geldi. Gittiği bir mekanda tanıştığı iş insanı ile evleneceğini duyuran ünlü oyuncu ve şarkıcı Banu Alkan’ın müstakbel kocasının Hollandalı iş Kemal Yıldız olduğu öğrenildi. Sosyal medyadaki paylaşımları ve pek çok ünlünün kendisini taklit ettiğine dair söylemleriyle dikkat çeken ve gündemden hiç düşmeyen Banu Alkan, hayatındaki bu yeni değişim için oldukça heyecanlı.

Afrodit lakaplı Banu Alkan evleniyor

Banu Alkan, uzun zamandır ekranlarda yer almayan ve en son 2017 yılında yayınlanan ve o dönem büyük ilgiyle izlenen “Dünya Güzellerim” isimli televizyon programıyla ekranlarda boy göstermişti. Bülent Ersoy, Burcu Esmersoy, Banu Alkan ve Safiye Soyman’ın yurtdışı seyahatlerini ve o seyahatlerde yaşananları konu alan proje, izleyicilerden tam not almıştı. Bu programın finali sonrası yalnızca sosyal medya paylaşımları ile gündem olan Banu Alkan, evleneceğini duyurdu. 3 ay önce bir mekanda tanıştığı iş insanı Kemal Yıldız ile nişanlanan Banu Alkan, evlilik hazırlıklarına başladı. 64 yaşındaki Alkan’ın müstakbel eşi herkesçe merak edilmeye başlandı. Banu Alkan, daha önce 17 yaşındayken tanışmış olduğu evli iş insanı Gürbüz Hanif ile 20 yıllık bir beraberlik yaşamıştı. Kanser hastalığına yenik düşen Gürbüz Hanif’in vefatı sonrası evlilik yapmayan Alkan, bu orucunu çiçeği burnunda sevgilisi ile bozacak! Evlenme teklifini Belçika’da alan Banu Alkan, sevinçten havalara uçtu.

Banu Alkan kimdir?

Banu Alkan, aslen Hırvat’tır. Gerçek adı Remka Rebroyna  olan Banu Alkan’ın asıl ismi Hırvatça “Yaban Gülü” anlamına geliyor. Banu Alkan, 1 Nisan 1958 yılında o zamanlar ismi Yugoslavya olan şimdinin Hırvatistan’ında dünyaya geldi. Marangoz bir babanın çocuğu olan Banu Alkan, Hırvatistan’ın Dubrovnik şehrinde doğdu. Doğduktan 8 yıl sonra ailesiyle beraber 1966 yılı Aralık ayında Dubrovnik’ten Balıkesir’in Edremit ilçesine göç etti. Balıkesir’e göç eden aile, tamamıyla Türk vatandaşı olup soyadlarını değiştirerek ‘Alkan’ soyadını aldılar. Banu Alkan ise ilk olarak ‘Yaprak’ daha sonra ise ‘Banu’ ismini aldı. Bir süre Edremit ilçesinde yaşayan aile, daha sonraları İstanbul’un Kartal ilçesine taşındılar. Banu Alkan, Kartal Maltepe Lisesi’nde okurken okulu bıraktı ve hayallerine adım attı. Alkan, henüz 16 yaşında iken Aydan Adan-Füsun Özben Mankenlik Ajansı’n girdi ve birçok reklam filminde boy gösterdi.  Banu Alkan, henüz 17 yaşındayken evli bir iş insanı olan Gürbüz Hanif’le bir beraberliğe adım attı. 20 yıl süren birliktelik, Gürbüz Hanif’i kanser hastalığına yenik düşerek vefat etmesi ile son buldu. Banu Alkan yıllarca pek çok filmde rol aldı ancak 1989 yılındaki son filminden sonra çok uzun bir süre ekranlarda yer almadı. 1998 yılında ise “Neremi” isimli bir albüm çıkarttı ve büyük sükse yaptı. O dönem herkesin dilinde olan şarkı oldukça popüler oldu ve Banu Alkan’a eski popülaritesini geri kazandırdı. Çektiği çok sayıda film ve birkaç TV dizisi ile büyük ün kazanan ve her zaman çok da iyi yorumlar almayan Banu Alkan, bir şekilde gündemde kalmayı başarıyor. Afrodit lakaplı sanatçı, son günlerde evleneceği haberleriyle gündemde.

İşte Banu Alkan’ın müstakbel eşi

Banu Alkan’ın filmleri

İsyan – 1975
Taksi Şoförü – 1976
Akrep Yuvası – 1977
Vurun Beni Öldürün – 1980
Ağla Gözlerim – 1981
Günah Defteri – 1981
Ben de Özledim – 1981
Nikah Masası – 1982
Aşkların En Güzeli – 1982
İlişki – 1983
Bataklıkta Bir Gül – 1983
Gecelerin Kadını – 1983
Kadınca – 1984
Sokaktan Gelen Kadın – 1984
Kızgın Güneş – 1984
Katiller de Ağlar – 1985
Arzu – 1985
Bu İkiliye Dikkat -1985
Sarı Bela – 1985
Mavi Yolculuk – 1986
Seviyorum – 1986
Afrodit – 1987
Güneşten de Sıcak/ Sarı Güneş – 1987
Yaşamak – 1988
Vahşi ve Güzel – 1989

Banu Alkan’ın televizyon dizileri

Tuzu Kurular  – 2001
Kızma Birader – 2005

Banu Alkan’ın şarkıları

Beyaz Orkide
Bir Gün Beni Arzularsan Gel
Dansa Kaldır
Neremi Neremi