Acun Ilıcalı 29 Mayıs 1969 yılında Edirne’de dünyaya gelmiştir. Ailesi aslen Erzurum Ilıca ilçesindendir. İlkokulu Edirne’de bitirdikten sonra İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesinde tamamladı. Yükseköğrenimine İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünde başlayan Acun Ilıcalı öğrenim hayatını yarıda bırakıp iş hayatına atılmıştır.

Acun Ilıcalı Medya Sektörüne Nasıl Katılmıştır?

Acun Ilıcalı 22 yaşında medya sektöründe ilk işini Show TV’ de spor spikerliği olarak yapmıştır. Uzun yıllar spiker olarak devam ettiği kariyerini Acun Firarda adlı program ile zirve noktaya taşımıştır. 2004 yılında kendi prodüksiyon şirketini Acun Medya’yı kurarak Türkiye’nin büyük ve önemli prodüksiyon şirketleri arasına girdi.

2008 yılında Türkiye’de vergi rekortmenleri arasına katılarak medya gücü olarak büyük bir ilerleme kaydetmiştir. Acun Ilıcalı yurt dışında anlaştığı birçok Televizyon şovu ile Türkiye televizyonlarına yeni bir çağ açmıştır.

Acun Ilıcalı'nın serveti ne kadar?

Acun Ilıcalı’nın serveti ne kadar?

Acun Ilıcalı Yapmış Olduğu İşler

Acun Ilıcalı televizyon sektörüne büyük ölçüde can vermiştir. Yapmış olduğu işler televizyon tarihinde hatırı sayılır derecede izler bırakmıştır. Bunlardan en çok bilinen ve ilgi görenler şunlardır.

Var Mısın Yok Musun?: İlk çıkardığı dönemler televizyon camiasında benzeri olmayan bir şov olan Var Mısın Yok Musun? Televizyon karşısındaki izleyenleri ekrana kilitlemiştir.

Fear Factor: Acun Ilıcalı bu televizyon programı ile bu sektörde ne kadar iddialı olduğunu kanıtlamıştır. Yarışmacıların korkuları ile yüzleşmesi ve izleyicileri heyecanlandıran bu yarışma programı çıktığı dönemler büyük ilgi toplamış ve beğenilmiştir.

Survivor: İki takımdan oluşan bu yarışma programı çıktığı dönem için daha önce hiç görülmemiş bir seyir keyfi sunmuştur. İzleyicilerin her bölümü yakından takip etmesi ve izlemesi Acun Ilıcalı için rekor üstüne rekor getirmiştir.

Yetenek Sizsiniz: Program başladığı günden itibaren izleyiciler için merak uyandıran bir yarışma olmuştur. Kendine güvenen ve yetenekli olduğuna inanan yarışmacıların türlü şovları ile renkli bir yarışma haline gelen Yetenek Sizsiniz yarışması da rekortmen programlar arasında yer almaktadır.

O Ses: O Ses müzikal üzerine kurulmuş bir program olup renkli jüri üyeleri ile eğlenceli ve seyir keyfi yüksek bir program olmuştur. Kazanan yarışmacıyı programın büyük çoğunluğunda seyircinin seçmiş olması izleyiciler için de jüri hissiyatı vermesi ile O Ses yarışması da rekortmen programlar arasında yer almaktadır.

İLGİLİ MAKALE  Stajyerlere ayda 1275 TL harçlık geliyor! Başvurular e-devlet üzerinden yapılacak

MasterChef: Programın ana temasının yemek olması izleyiciler için merak uyandırmış ve öğrenebilecekleri yeni teknikler sunmuştur. MasterChef tecrübeli ve usta şefleri ile izleyiciler için güvenilir ve zevkli bir yarışma olmuştur.

Acun Ilıcalı'nın serveti ne kadar?

Acun Ilıcalı’nın serveti ne kadar?

Acun Ilıcalı Evlilikleri

Acun Ilıcalı ilk evliliğini 1989 yılında Seda Başbuğ ile yapmıştır. Seda Başbuğ ile olan evliliğinden adı Banu olan bir tane kız çocuğu dünyaya gelmiştir. Acun Ilıcalı 1993 yılında Seda Başbuğ ile olan birlikteliğini bitirmiştir. 2003 yılında ikinci evliliğini Zeynep Yılmaz ile yapan Acun Ilıcalı bu evlilikten Leyla ve Yasemin adında iki kız çocuğuna daha sahip olmuştur. 2016 yılında boşandıktan sonra 2017 yılında Şeyma Subaşı ile evlenen Acun Ilıcalı bu evliliğinde de Melisa adında bir kız çocuğuna sahip olmuştur.

Acun Ilıcalı Aldığı Ödüller

Acun Ilıcalı yapmış olduğu birçok işte başarı sağlamıştır. Halk tarafından çok fazla sevilen ünlü birçok ödül almıştır.

45. Altın Kelebek Ödülleri: En İyi Erkek Sunucu

Ege Üniversitesi İşletme Topluluğu 5. Kristal Yaka İş Ödülleri: Yılın İş İnsanı

46. Altın Kelebek Ödülleri: En İyi Erkek Sunucu

Acun Ilıcalı'nın serveti ne kadar?

Acun Ilıcalı’nın serveti ne kadar?

Acun Ilıcalı’nın Serveti

Türkiye’nin en zengin adamlarından olan Acun Ilıcalı çalışkanlığı ile ve yaptığı işlerle kazancını artırıyor. Tam olarak bilinmemekle beraber aylık kazancının 5.5 milyon lira olduğu söylenmektedir. Mal varlığının ise 150 milyon lira üzerinde olduğu tahmin edilmektedir.

İzleyin: Acun Ilıcalı’nın aylık geliri ve gideri ne kadar? En büyük lüksü nedir?

 

X