Birçok insan, sevdikleri insanlara günlük olarak veya yakın sıklıkla günaydın mesajı atar. Sabah uyandığınızda gördüğünüz ilk şey sevdiğiniz bir insandan gelen günaydın mesajıysa çok mutlu olabilirsiniz. Günaydın mesajının çoğu insanda mutlu edici bir etkisi vardır.

Günaydın Mesajı Nedir?

Günaydın mesajı, sabah atılan ve karşıdaki insana günaydın yazılarak atılan bir mesajdır. Her insan hayatında mutlaka bir günaydın mesajı almıştır ve göndermiştir. Herkes için günlük hayatta, tanıdığımız veya tanımadığımız insanlara günaydın demek bir alışkanlık haline gelmiştir artık. Sevdiğimiz insanları görmediğimiz zamanlarda da onlara günaydın demek isteyebiliriz. Bu noktada ise günaydın mesajı isteğimizi yerine getirir.

Günaydın Mesajı

Günaydın Mesajı

Günaydın Mesajları

Kişiye sabahları kendini iyi hissettirebilecek yazılar olan günaydın mesajları birtakım kuralları ve iyi niyeti içermelidir hiç şüphesiz. Şu mesajları iletebilirsiniz:

 1. Şu üç günlük dünyada dertlere boğulmuş olmasına rağmen gülmeyi başaran arkadaşlarım, hepinize günaydın.
 2. Gülümsemen güneş gibi ışıltılı. Umarım yüzünde bir gülümseme ile uyanırsın ve bana yaptığın gibi dünyanın yarısını aydınlatırsın. Günaydın!
 3. Gönlünüzden geçen her güzel şeyin hayalden çıkıp, gerçeğe dönüşmesi dileğiyle hepinize hayırlı ve mutlu sabahlar.
 4. Günaydın! Geceyi de gündüzü de aydınlatıyorsun! Işık gibi parlıyorsun nur yüzlüm.
 5. Gözlerimi açtığım zaman senin güzelliğin benim aklımdan çıkmıyor, aç gözlerini uyan aşkım sana en çok sevdiğin aşkından günaydın aşkım.
 6. Uykulu gözlerinden öperim, günaydın.
 7. Rüyalarımın sahibi sensin, uykumdan uyanınca adın yankılanır odamda, sabah güneşi usulca doğarken, bu mesajı yolluyorum sana günaydın hayatımın anlamı.
 8. Günaydın yüreğime yağmur gibi yağan, gecemi yıldız yıldız saran, karanlığımı dolunay gibi aydınlatan günaydın.
 9. Her sabah uyandığımda seni düşünüyorum ve yüzüme getirdiğin gülümseme bütün gün sürüyor. Günaydın aşkım!
 10. Seni sevmek güneşe dokunmak gibi, sana bakınca eriyor içimdeki buz kütleleri, her günüm seninle başlar, seninle yaşanır ancak bu hayat, günaydın aşkım.
 11. Huzurun bol olması dileği ile Günaydın.
 12. Günler seninle başlar, gözlerimi açtığımda yeni bir güne seninle uyanmanın mutluluğunu yaşıyorum sevgilim günaydın…
 13. Güneş doğudan doğmaz, yatağımda, yanımda yükselir. Günaydın gün ışığım!
 14. Günlerimde anlamlar gizli bakışların gibi, günlerimde heyecanlar gizli sana baktığımda kalbimin atışı gibi, günlerimde hep sen varsın sevgili, günaydınlar olsun sana.
 15. Günaydın gül yüzlü sevdiğime, Günaydın yeryüzünü aydınlatan yeni güne, Günaydın gün görmek için bekleyene, Günaydın günaydın günaydın
 16. Günaydın gecenin karanlığında yolunu kaybetmişlere yol gösteren kutup yıldızım, seher vakti yapılan ve kabul olunan duam GÜNAYDIN
 17. Şu an kalbim daha hızlı atmaya başladı. Diğer yarımın uyandığını hissediyorum. Günaydın sevgilim!
 18. Sensiz doğsada güneş odama, biliyorum kalbimiz bir ayrı olsakta, şimdi yanında olamasamda, güneşe bak sana gülüyorum usulca, seviyorum seni günaydın sevgili.
 19. Allah(C.C.) hayırlarla dolu güzel bir gün nasip etsin, Günaydın.
 20. Günler aydınlık, zamanın huzurlu olsun. Günün aydın olsun, günaydın olsun sana bir tanem.
 21. Her zaman sabah duyduğun ilk ve gece duyduğunuz son ses olmak istiyorum. Günaydın!
 22. Karanlık geçmiş silindi ömrümüzden ışıkla bakıyoruz artık geleceğimize günaydın sevgilim.
 23. Akşam yatmadan önce ve sabah kalktığımda aklıma ilk gelen şey sensin. Günaydın!
 24. Güneşe herkese doğuyor. Ben ise her gün, seninle yeniden doğuyorum inci tanem.
 25. Günaydın; benim viran gönlümün sultanı, günaydın; dost bağımın gonca gülü, günaydın; süreyya yıldızım, günaydın: ay yüzlüm, günaydın; canımın cananı, günaydın…
 26. Öğleden sonraya kadar sana ulaşamayacağımı biliyorum ama yine de günaydın demek istedim.
 27. Sabah uyandığında kaprisli ve tembel olsan bile, hala seni çok seviyorum. Günaydın!
 28. Baş belası bir arkadaşın var benim de her düştüğümde ellerimi tutan ve hiç bırakmayan bir dostum. En güzel günleri hak eden dost günün aydın olsun.
 29. Her günüme adını yazdım, güneşimde sen oldun yıldızım da sensin sevgilim. Günaydınlar.
 30. Günün, kahvenin ilk yudumu kadar harika olsun! Günaydın aşkım.
 31. Gözlerini bugüne öyle bir aç ki her şey dilediğin gibi olsun arkadaşım, Günaydın.
 32. Yeni bir güne daha gözlerimizi açtığımız için Allah’a şükürler olsun. Günaydın.
 33. Dünyanın sona erdiğini hayal etmek kolay. Ama en iyi arkadaşım olmadan bir gün geçirmeyi hayal etmek zor. Günaydın!
 34. Sana aşık olmak, her sabah erkenden uyanmaya değer… Günaydın canım!
 35. Gönlündeki umut kapıları kapandıysa eğer doğan güneşe bak ve hayata karşı olan savaşına kazanıncaya kadar devam et. Günaydın en değerli arkadaşım.
 36. Her günüme adını yazdım. Güneşim de sen oldun, yıldızım da sensin sevgilim. Günaydın.
 37. Günaydın yeni doğan masum tatlı güneşim… Günaydın kır çiçeğim… Günaydın gönlümü fetheden sevgilim… Günaydın!
 38. Gözlerin mi doldu? İşler ters mi gidiyor? Unutma… Ben her zaman yanındayım… Günaydın canım!
 39. Benim güneşim, bana günaydın mesajı atınca doğuyor sevgilim.
 40. Dün gece melekleri üstünü örterken görmüşler. Umarım iyi uyumuşundur. Günün bereketli, yüreğin iman dolu geçsin. Günaydın can dostum.
 41. Günaydın ponçik kalpliler, bugün çok güzel olacak.
 42. Bin damla serpilsin yüreğine, bin mutluluk dolsun gönlüne, bütün hayallerin gerçek olsun, duaların kabul olsun bugün. Günaydın.
 43. Günaydın umutlarım, Günaydın hayallerim, Günaydın gerçeklerim.. Günaydın hayat, merhaba yenigün.
 44. Her şeye kadir olan Yüce Allah, bizleri, doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın. Günaydın.
 45. Bir günüm değil ömrüm ol, bugünüm değil yarınlarım ol bir tanem günaydın.
 46. Şu an kalbim daha hızlı atmaya başladı. Diğer yarımın uyandığını hissediyorum. Günaydın sevgilim!
 47. Şimdi yanında olamasam da Güneş’e bak sana gülüyorum usulca… Günaydın sevgili.
 48. Başımı yastığa koyduğumda tek dileğim oluyor seni görmek rüyamda ve bu gecenin sabahında da seni gördüm rüyamda, günaydınlar olsun sana biricik sevgilim.
 49. Ellerimiz uzak olsa da birbirinden, gönüllerimiz bir, şu an gözlerine bakamasam da güneşin ışığı avutur beni sensizliğimde, günaydın biriciğim benim.
 50. Arkadaşım, hayırlı sabahlar. Allah’ın rahmeti ve bereketi hep üzerinize olsun! Sabahınız hayır, gününüz huzurlu ve bol kazançlı geçsin inşallah.
İLGİLİ MAKALE  Ramazan bayramı mesajları. Sevdiklerinizin yüzünü güldürecek mesajlar

Günaydın Mesajı Nasıl Olur?

Günaydın mesajı genelde günaydın kelimesi yazılarak atılır fakat bu mesaj sadece tek bir kelimeden oluşmak zorunda değildir. Mesajda sade bir şekilde günaydın yazabilirsiniz fakat bu mesajı daha da uzatabilirsiniz. Karşınızdaki insanın nasıl olduğunu, bugün neler yapacağını sorabilirsiniz ve belki de onları özlediğinizi söyleyebilirsiniz.

Günaydın Mesajı Neden Önemlidir?

Yolda yürürken tanıdığımız biriyle karşılaştığımızda bize söylenilen günaydın sözü ile mesaj olarak atılan günaydın kelimesi farklı hissettirir. Bu durumların birinde o kişiyi gördüğümüz için günaydın demek zorunda kalırız, diğer durumda ise bir insanı özellikle düşünüp ona özel olarak günaydın mesajı atarız.

Bir insanın sizi düşündüğünü bilmek mutlu edicidir. Eğer sevdiğiniz birinden günaydın mesajı almak istiyorsanız sizin de onlara mesaj göndermeniz gerekir. Onların mesajı bizi mutlu edeceği gibi sizin mesajınız da onları mutlu edecektir. Aynı zamanda, günaydın demek bir kibarlıktır.

Patronunuza ya da iş arkadaşınıza attığınız resmi bir mesaja bile günaydın diyerek başlayabilirsiniz. Bu, sizin düşünceli ve nazik bir insan olduğunuzu gösterir. Ayrıca, bir günaydın mesajı atmak yeni planlara yol açabilir.

Bir arkadaşınıza attığınız basit bir günaydın mesajı sayesinde o gün ya da yakın bir zamanda buluşmayı planlayabilirsiniz. Günaydın mesajı insanları yakınlaştıran, bir araya getiren ve sevgilerini arttıran bir mesaj olduğu için önemlidir.

Günaydın Mesajı

Günaydın Mesajı

Günaydın Mesajı Kimlere Gönderilir?

Günaydın mesajının gönderilebileceği insanlar konusunda bir kısıtlama yoktur. Ancak, genel olarak düzenli bir şekilde şu kişilere gönderilir;

 • Anne, baba, kardeş
 • Akraba
 • Arkadaş
 • Sevgili

Eğer günaydın deme amacı dışında bir mesajı sabah gönderiyorsanız mutlaka günaydın diyerek mesaja başlamalısınız. Bu durumda mesajı kime gönderdiğiniz fark etmez. Bazı durumlarda hiç tanımadığınız birine mesaj atmak durumunda kalabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaştığınızda nezaketen atacağınız mesaja günaydın diyerek başlamalısınız.

Günaydın Mesajı

Günaydın Mesajı

Günaydın Mesajı Atmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Günaydın mesajı çoğu insanın almayı sevdiği bir mesajdır. Fakat bu mesajı karşıdaki insanı rahatsız etmeyecek şekilde atmalısınız. Eğer çok yakın olmadığınız birine mesaj atıyorsanız direkt sadece günaydın yazmamalısınız çünkü karşınızdaki kişi neden ona böyle bir mesaj attığınızı anlayamayabilir.

İLGİLİ MAKALE  Sevgiliye atılabilecek iyi geceler mesajları 2022

Bu durumda günaydın mesajınızın yanına başka şeyler de eklemelisiniz. Örneğin, o kişiyle daha yakın olmak istiyorsanız buluşmayı teklif edebilirsiniz veya günlük konulardan sohbet başlatabilirsiniz.

Bir diğer dikkat edilmesi gerekilen nokta ise mesajı düzgün bir dille yazmaktır. Mesajı kime attığınızı göz önünde bulundurarak atmalısınız. Eğer mesajı bir büyüğünüze gönderiyorsanız daha saygı içeren bir dil, patronunuza gönderiyorsanız daha resmi bir dil kullanmalısınız. Mesajı gönderdiğiniz saate de dikkat etmelisiniz.

Saat öğleni geçtiyse günaydın mesajı atmak tuhaf olabilir. Bunu önlemek için ise bu tür mesajları öğlene kadar atmanız daha iyi olacaktır. Aynı zamanda, yazım yanlışı yapmamaya özen göstermelisiniz. Karşınızdaki kişi ne yazdığınızı rahatça okuyabilmeli ve anlayabilmeli.