Dış görünüş hepimiz için çok önemli bir yere sahiptir. Özellikle de sağlık için. Kalıcı şekilde kilo vermenin formülü belli oldu!  Saç bakımından giyime varana kadar her noktaya dikkat ediyor olsak bile bizim için en önemlisi fit bir bedene sahip olmaktır. Son zamanlarda yaşadığımız en büyük sıkıntılardan bir tanesi de kilo problemi oluyor. Kadın erkek demeden herkesin ortak problemi olan kiloları almak bir o kadar kolayken vermek de bir o kadar zordur. Belirli noktalara dikkat etmezsek aslında önünü alamayız ve istemediğimiz sonuçlara kadar gideriz.

Bu noktada fit bir bedene sahip olmak ve istenmeyen kilolardan kurtulmak için aslında yapmamız şey çok basit. Gelin beraber nasıl kilolardan kurtulur ve bu süreçlerde fit bir bedene sahip oluruz beraber inceleyelim.

1- Aç karnına bir bardak su bir fincan kahve…

Uyanır uyanmaz güne su içerek başlamak daha dinç olmanın bir numaralı vazgeçilmezidir. Bölgesel yağ yakımını hızlandıracağı gibi, etkili bir yöntem olacaktır. Tabi ki sudan sonra kahve. Metabolizma hızını arttırmak için bire bir etkili olan ürünlerden bir tanesidir. Hem metabolizma hızını arttıracak hem de gün içinde daha dinç olmaya yardımcı olacak. Böylece gün içinde daha aktif olabilecek ve daha çok kalori harcamak için güce sahip olacaksınız.

İZLEYİN: KALICI KİLO VERMEK İÇİN 4A KURALI

2- Sporla güne başlayın

Bir şeyler yapmadan önce mutlaka sporu ihmal etmeyin. En azından uyanınca on dakika bile olsa spor yapmaya özen göstermek hem daha fit bir beden hem de direk yağ yakımına yardımcı olacak. Alışmayanlar her ne kadar ilk başlarda çok yorulacak ve zorlanacak olsalar bile yine de alışmak için emek vermelidir. Çünkü ne kadar çok dikkatli olunursa ona göre uygun olacaktır. Aslında ne kadar hareket  edilirse o kadar enerjik olunacak. Bundan dolayı da gün içinde her an aktif olmaya dikkat etmek gerekir.

3- Bol su içmeye dikkat edilmeli

Su yağ yakımı için en etkili yapı taşıdır. İnsanlar ne kadar çok kilo verme aşamalarında su içerse o kadar çok yağ yakacaktır. Yağ yakımı için en etkili olan yöntem suyun da fazlası olmamalı. Ortalama olarak 70 kg civarında olan bir kişinin  gün içerisinde 8 bardak su içmesi gerekir. Fazlası ödem yapmaya neden olacak ve ister istemez bedensel şişlikleri beraberinde getirecek. Bunlar izin vermemek için aslında her şeyin yeteri kadar olmasına  dikkat etmek gerekir.

İLGİLİ MAKALE  Günde sadece 1 kase! Haftada '5 kilo' verme garantili

4- Ödemlerden kurtulmak için detoks çayları

Her ne kadar insanlar bitki çaylarını pek sevmiyor olsa bile yine de vazgeçilmez bir etkiye sahip olacaktır. Çünkü ödemlerden kurtulmak için bire bir etkisi olan  şey detoks çayları ile olacaktır. İlla bu çayları satın almak da gerekmez. En basit örnek verilecek olursa bir limon – bir yeşil elma – bir kök tarçın ve bir litre su hepsini dilimleyerek sürahiye koyun ve gün içinde onu tüketin. Aslında bunu yaparsanız her an daha hızlı kilo vermeyi başaracaksınız. Aksi halde her ne kadar dikkat ediyorum deseniz bile kilo verme hızınız istediğiniz gibi olmayacak.

5- Ara öğünleri asla atlamayın

Her ne kadar halk arasında daha az yersem daha hızlı kilo veririm düşüncesi yer alıyor olsa bile durum pek de öyle değildir. Çünkü ara öğünler insanların bir anda midelerine yüklenmemesine neden olacak. Bu yüzden ara öğünlere bir hayli dikkat etmek ve ona göre dengeli bir şekilde beslenmeye özen göstermek gerekir.