Güneş tutulması, ay tutulması gökyüzünde meydana gelen değişim ve dönüşümler kişinin karakterinin değişmesinde belli başlı değişikliklerin oluşmasına neden olmaktadır. Bu değişimlerden en az hasarla kurtulmak amacıyla burçların takibini yapmak bir hayli önemlidir. Kişi kendinde ya da çevresinde olan değişimleri önceden bilerek bu doğrultuda ve bu zihinde yaklaşması ilişkilerin çok daha sağlıklı ilerlemesi amacıyla önemli bir faktördür. 30 Nisan 2022 itibarıyla boğa burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulmasının etkileri iyiden iyiye kendini göstermeye başlamışken, güneş tutulmasından sonra da bazı burçlar tutulmanın etkisinden çıkamayacak ve kendilerini allak bullak bir hissiyatın içerisinde bulacaklar. Güneş tutulmasından etkilenme payı çok yüksek olan o burçların hangileri olduğunu gelin birlikte öğrenelim…

Bu burçlar dikkatli olsun!

Bugün itibarıyla gerçekleşen güneş tutulması, etkilerini 3 – 4 gün önceden göstermeye başlamıştı. Bilhassa ikili ilişkilerde birtakım gerginliklerin olmasına neden olan ve kişilerin kendilerini ifade etmekte zorlanmalarının bazı tetikleyicileri sebepleri olarak görmekteydik güneş tutulmasını. Boğa burcunda gerçekleşen güneş tutulmasında, boğa ve yükselen boğa burçlarını ekonomik açıdan bir takım sorunların yaşanması beklenirken boğa burçları önümüzdeki 2 – 3 güne çok daha temkinli ve mantık çerçevesinde yaklaşması gerekiyor. Peki güneş tutulmasından nasibini alan diğer burçlar hangileri ve o burçları ne gibi olaylar bekliyor?

Koç burcu

21 Mart ile 20 Nisan tarihleri arasında doğan kişiler ateş grubuna mensup olan koç burcudur. Koç burçları genel özellikleri itibarıyla her işlerini kendileri yapmayı seven ve kimseden herhangi bir yardım beklentisi olmayan burçlardır. Koç burçları genellikle olaylara karşı mantığıyla davranmaya çalışan ve büyük ölçüde mantığını konuşturan kişilerdir. Çevredeki insanların sözlerini çok fazla dinlemeyen koç burçları, arkadaşları ve ailesi tarafından başına buyruk olarak adlandırılır. Sevdikleri ve ilgi duydukları işlerde başarılı olmayı hedefleyen ve seven koç burçları, en iyisi olmayı severken takdir edilmek onların egolarını okşayan durumlar arasında yer almaktadır. Bugün itibarıyla başlayan güneş tutulmasında koç burçları, geriye dönüşlere noktasında etkilenecek. Geçmişte bıraktıkları anlar ve hikayelerin gündeme gelmesi koç burçların canlarını bir hayli sıkacaktır. Geçmişte silmek istediğiniz anıların, tekrar gündeme gelmesi canınızı sıksa dahi bu olaydan da kolaylıkla galip geleceksiniz. Endişeye kapılmazsanız ve mantığınızı burada da kullanabilirseniz, hasarsız bu süreci atlatabilirsiniz.

İLGİLİ MAKALE  Ateşe vursa duman vermez diyeceğiniz 3 burç açıklandı! (Kaynak: soru.com.tr)

Yengeç burcu

23 Haziran – 22 Temmuz tarihleri arasında doğan ve su grubuna mensup olan yengeç burçları genel özellikleri itibarıyla duygusal olmalarıyla bilinilmektedir. Yengeç burçları duygusal oldukları kadar aynı zamanda arkadaşlık ilişkilerine de bir hayli önem veren burçlardır. Sosyal hayatta, iş hayatında ve eğitim hayatında başarı olan yengeç burçları başarılı olabilmek için gereken çabayı da göstermektedirler. Başarıya olan düşkünlükleri bazı durumlarda, başkalarının başarılarını kendilerine yontmalarına neden olmaktadır. Güneş tutulmasının boğa burcunda gerçekleşmesi itibarıyla, tutulmadan etkilenen bir diğer burçta yengeç burcudur. Tutulmadan sonra yengeç burçlarının, cesur olmak zorunda kalması gerektiği bazı olayların yaşanması ihtimalleri yer alıyor. Korku ve endişe içerisinde bulunmazsanız bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatabilirken fırsatı çevirebilme ihtimalinizde bulunuyor. Denemekten korkmayın, aile evinizden çıkın.

Yay burcu

24 Kasım – 22 Aralık tarihleri arasında doğan kişiler yay burcudur. Yay burçları genel özellikleri itibarıyla iletişim gücü yüksek ve konuşmayı seven burçlardır. Herkesle bir çırpıda iletişime geçebilen yay burcunun çevresi de bir hayli kalabalıktır. Güneş tutulmasından nasibini alan yay burcu, tutulmadan sonra içsel ihtiyaçlarıyla ilgili bazı problemler yaşayacak. Uzun zamandır gerçekleşmesini istediğiniz bir olay güneş tutulması dolayısıyla gerçekleşmeyebilir. Yay burçlarında, olumsuz olayların görülmesi büyük ihtimaller arasında yer alıyor. Yay burçları güneş tutulmasından en az hasarla çıkmak için, iletişim yönlerinizi ve sosyalleşmeyi hafifletmeyi tercih edebilirsiniz.