Restoranlarda harika pişmiş olan etleri evimizde de yapmak istiyoruz. Ancak bunun için bir elektrikli ızgara ihtiyacınız olacak. Bu yüzden de ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacak elektrikli ızgara listesi hazırladık. Elektrikli ızgara alırken enlere dikkat etmeniz gerektiğini söyledik. Gelin hep birlikte 2022 yılının en iyi elektrikli ızgara çeşitlerini inceleyelim.

Elektrikli ızgara alırken nelere dikkat edilmeli?

Evde kendi mangalınızı yapmak istiyorsanız, kesinlikle kaliteli bir elektrikli ızgara satın almalısınız. Satın alacağınız elektrikli ızgaranın malzemelerinin kolay bir şekilde çıkarılıp takılabildiği ve ısıyı nasıl yaydığı önemli. Özellikle satın alacağınız elektrikli ızgaranın ısıyı homojen bir şekilde dağıtması oldukça önemli. Bu yüzden de ızgaranın yüzeyinde genellikle alüminyum kullanılmaktadır. Bunlar ile beraber satın alacağınız elektrikli ızgaranın parçalarının kolay bir şekilde takılıp çıkarılabilmesi önemli. Çünkü ızgarada et pişirdikten sonra temizlenmesi zor. Bu yüzden de satın alacağınız elektrikli ızgaranın modüler olması gerekiyor. Bu sayede malzemeleri kolayca sökebilir ve temizlik işlemlerini hızlı bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

En iyi elektrikli ızgara tavsiyeleri

Korkmaz A 333-02

Mutfak ürünleri ile bildiğimiz Korkmaz firması, kaliteli malzemeleri ile sizi yarı yolda bırakmayacaktır. Alüminyum yüzeye yer veren bu modelde ısıyı homojen bir şekilde dağıtabiliyorsunuz. Bu sayede pişireceğiniz etler, güzel bir şekilde pişiyor. Aynı zamanda kablosunu tamamiyle sökebildiğiniz bu elektrikli ızgara modelinde, direkt olarak ızgara üzerinde yemeğini servis edebilmektesiniz. Yağ haznesi ve bulaşık makinesi güvenliği ile satın almanızı önerdiğimiz bu elektrikli ızgara, aynı zamanda 1400 W gücüne sahiptir.

Beko Bkk 2193

Kaliteli beyaz eşya üreticilerinden biri olan Beko, elektrikli ızgara konusunda da oldukça iyi modeller piyasa sürmekte. Söz konusu model, çift taraflı bir şekilde kullanılabilen özellikler barındırmaktadır. Oldukça ergonomik olan Beko Bkk 2193, ayarlanabilir ısı kademesi ve 1800 W gücü ile herkes tarafından araştırılan bir elektrikli ızgara modellerinden biridir. Bu elektrikli ızgara modelinin tek eksisi ise, diğer elektrikli ızgara çeşitlerine göre etleri biraz daha yavaş pişirmesi. Ancak “Geç olsun güç olmasın” diyen biriyseniz, bu eksi sizin için hiç bir sorun teşkil etmeyecektir.

GRILL’O Gr573 Smokeless Bbq

Eğer ucuz bir model arıyorsanız GRILL’O Gr573 Smokeless Bbq isimli elektrikli ızgara modelini incelemenizi tavsiye ediyoruz. Granit kaplamalı pişirme yüzeyi ile ısıyı homojen bir şekilde dağıtabilen bu elektrikli ızgara modeli, pişirdiğiniz ürünlerin lezzetli olmasını sağlayacak. Ayrıca duman ve kokuyu azaltan su haznesi ile evinizin kötü kokmasını da engelleyecektir. Eğer etlerinizi yavaş bir şekilde pişirmek istiyorsanız, GRILL’O Gr573 Smokeless Bbq modeli tam size göre. Çünkü 5 kamedeli ısı ayarlama özelliği ile etlerinizi istediğiniz ısıda pişirebilmektesiniz.

Luxell KB-6000

Elektrikli ızgara listemizin güzide ürünlerinden biri olan Luxell KB-6000, listemizdeki ayaklı ızgara modellerinden biridir. kali-teli malzmeleri ve ayaklı yapısı ile tam da arka bahçede yapılan barbekü günleri için tasarlanmış bir üründür. 2200 W gücüne kadar çıkabilen bu elektrikli ızgara, ergonomik yapısı ile evinizin her köşesinde kullanabileceğiniz bir modeldir. 5 kademeli ısı ayarı ile etlerinizi istediğiniz ısıda pişirebilirken, kokusuz pişirme özelliği ile de evinizin kötü kokmasını engelleyecektir.

Karaca Allure G1001

Karaca markasını daha çok yemek takımlarından bilmekteyiz. Ancak elektrikli ev aletlerinde de kendini kanıtlamış olan Karaca, bu elektrikli ızgara modeli ile dikkatleri üzerine toplamayı başarabilmiştir. Geniş ızgara yüzeyi ve yağ sıçrama önleyici özelliği ile yemek yaparken yaşayabileceğiniz ufak yaralanmaların da önüne geçebiliyorsunuz. Ancak bu elektrikli ızgara modeli, kilo bakımından biraz ağır bir yapıya sahip. Bu yüzden de ergonomi konusunda biraz düşünceliyiz.