Ürün hakkında söylenen Xiaomi Türkiye garantili ifadesi Xiaomi cihazları satın alan herkesin cevap aradığı sorulardan bir tanesidir. Peki, xiaomi türkiye garantili ne demek? Kısaca anlatmak gerekirse, bu ifade Türkiye’ de satılan Xiaomi cihazlarının olası bozulmalarına ya da arızalanmalarına karşı yetkili olan servisin tek bir tane olduğunu anlatmak istemektedir.

İzleyin: Mİ TURKİYE GARANTİLİ Telefonumuzu Teknik Servise Nasıl Göndeririz?

Eğer satın almış olduğunuz ürün ile ilgili sürekli söylenen bu ifadenin ne anlama geldiğini bilmiyorsanız, garanti konusunda çeşitli sorunlar ila karşı karşıya kalabilirsiniz.

Xiaomi Türkiye Garantili Ne Demek?

Xiaomi Türkiye Garantili Ne Demek?

Xiaomi Türkiye Garantisi Hangi Firmada Bulunuyor?

Şimdi xiaomi türkiye garantisi ne demek sorusunun cevabı kısaca bu şekildedir. Peki, bu garantiyi elinde bulunduran tek firma hangisidir? Xiaomi Türkiye Garantisi resmi olarak Evofone markasında bulunmaktadır. Yani aldığınız ürünün üzerinde Türkiye Garantili ibaresi bulunmuyorsa, bu ürünün garanti kapsamında bulunamayacağı anlamına gelmektedir.

Bu nedenle cihaz alırken bu konuda derince bir araştırma yapmak gerektiği uzmanlar tarafından söylenmektedir. Çünkü bu ibarenin bulunmadığı bir ürün almanız halinde olası herhangi bir arızalanma bedelini siz ödemek zorunda kalacaksınız ve bu durum size zannettiğinizden daha pahalıya patlayacak.

Xiaomi Türkiye Garantisinin Kapsamı Ne?

Xiaomi Türkiye Garantisini anlayabilmek için cihazın resmi olarak hangi garanti firmasına götürüleceği bilgisine sahip olunması gerekmektedir. Herkesin de söylediği gibi Xiaomi özellikle son yıllarda yapmış olduğu atılım ile Türkiye’ de hatırı sayılır bir yer edindi. Ayrıca Xiaomi markası Türkiye’ de performansı yüksek ve fiyatı uygun olan telefonlar ile ön plana çıkıyor.

Belki de bu nedenle xiaomi türkiye garantisi ne demek sorusu son dönemlerde en çok aratılan sorulardan bir tanesi oldu. Xiaomi, Türkiye pazarına öncelikle garantisi olmadan giriş yaptı ve sonrasında yapmış olduğu anlaşma ile Türkiye’ de bir resmi garantöre kavuştu. Evefone’ un Xiaomi’ nin Türkiye distribütörlüğünü üstelenmesi üzerine firma da GENPA ile çalışmaya başladığını basına duyurdu.

Yani Xiaomi marka telefon almanız halinde GENPA’ nın sunmuş olduğu hizmetlerden ve bunun yanında garanti sürelerinden yararlanabilme hakkı kazanıyorsunuz. Yalnız unutmayın ki Xiaomi ürünleri yurt dışında da fazlaca satıldığı için Türkiye’ de satılan ürünlerin resmi olup olmadığını anlamak için büyük bir çaba sarf etmek gerekiyor.

Video: DİSTRİBÜTÖR GARANTİSİ, İTHALATÇI GARANTİSİ NEDİR?

Distribütör Garanti Ne Demektir?

Öncelikle yukarıda Evefone’ nun Xiaomi markasının distribütörlüğünü açıkladığına değindik. Peki, Distribütör garanti ne anlama gelmektedir? Şöyle söyleyebiliriz ki satın alınan bütün elektronik ürünler satın alınan firmanın güvencesinde garantilenmektedir. İşte bir ürünün distrübitör garantili olması demek ürünlerin bizzat ürün sahibi olan marka tarafından garantinin karşılanması anlamına gelmektedir.

Yani satın aldığınız üründeki garanti türü böyleyse cihazda fabrika çıkışı bir hatanın bulunması halinde ürünü kolayca iade edebilirsiniz. Ayrıca parça değişimi ihtiyacınız olursa, orijinal parça ile değişim yapabilirsiniz. Tam olarak bu sebeplere dayanarak xiaomi Türkiye garantili ne demek sorusuna verdiğimiz cevaplar doğrultusunda piyasa ile orantılı olarak değerlendirildiğinde aldığınız cihazın bu şekilde bir güvencesi varsa satın aldıktan sonraki her arızada harcayacağınız parayı çok daha aza indirmiş olacaksınız.

Distrübitör Garantinin Bize Sağladığı Yararlar

Bu soru kapsamında şunu da belirtmek gerekir ki distribütör garantili bir cihazın üç kere teknik destek aldığı halde düzelmemesi durumlarında yeni bir cihaz ile değişim imkânınız olacaktır. İthalatçı garantisinde ise ürünü ithal eden farklı firmalardan garanti desteği almanız mümkündür. Yalnız bu garanti hizmeti resmi kanallar üzerinden gerçekleşmez

Satın alınan firma aracılığı ile sunulur. Xiaomi Türkiye Garantili olan ürünlerin özelliklerinden yola çıkacak olursak, cihazınız ile ilgili sorunların daha pratik, daha hızlı ve daha güvenilir bir şekilde çözülmesini istiyorsanız distribütör garantiyi tercih etmeniz gerektiği uzman kişiler Tarafından da söylenmektedir.

İthalatçı Garanti Ne Anlama Gelmekte ve Türkiye Garantili ile Arasında Nasıl Bir Fark Var?

Bizim için neyin daha iyi olduğunu kavrayabilmek adına İthalatçı garantiyi anlamaya çalışmalı ve Türkiye Garantili olan ürünler ile arasındaki farkı kavramalıyız. Örneğin Xiaomi Türkiye’ ye resmi olarak giriş yapmadan önde tüketiciler ürünü yalnızca ithalatçı garanti ile alabiliyordu.

Dolayısıyla cihazında bir sorun oluşan tüketici ithalatçı firmaya gidiyordu ve ürünün teknik servis desteği Xiaomi’ den bağımsız olarak veriliyordu. Yani Türkiye Garantili ürün de tüketiciler Xiaomi desteğine sahipken, ithalatçı garanti kapsamındaki ürünlerde tüketicinin muhatabı bizzat ithalatçı firma oluyordu.

Şunu da söylemek gerekir ki insanlar şu anda bile isterlerse ithalatçı garantili ürünler alabilirler. Hatta bu ürünlerin Türkiye Garantili ürünlere nazaran fiyatları da daha düşük fakat burada Xiaomi desteği tüketicilerin tercihini doğrudan etkileyici bir rol oynuyor.

Bir Cihazın Xiaomi Garantili Olup Olmadığını Nasıl Anlayabiliriz?

Belirtmek gerekir ki bir ürünün Xiaomi Türkiye Garantili olup olmadığını anlamak için iki farklı yol vardır. İlk olarak dikkat etmeniz gereken şey, aldığınız ürünün kutusunda Evefone ibaresinin ya da çıkartmasının bulunup bulunmadığıdır. Ürünü almadan önce bu çıkartmaların varlığını kontrol etmek sizler için daha yararlı olacaktır.

Bu çıkartmalar hologram şeklindedir ve kutu üzerinde oldukça rahat bir şekilde seçilebilir. Eğer internetinizi alışveriş üzerinden gerçekleştiriyorsanız mutlaka alacağınız Xiaomi ürününde bu çıkartmanın olup olmadığını sorun.

Çünkü xiaomi Türkiye garantili ne demek sorusuna verilen cevaplar neticesinde bu garantinin bizler için ne kadar önemli olduğunu gördük. Son olarak bu bandrol üzerindeki Xiaomi Türkiye Garantili ibaresi de okunuyor olmalıdır.

Bahsettiğimiz ikinci yöntem ise kutu açıldıktan sonra kutunun içinden GENPA logosu olan bir teknik servis listesi çıkması gerektiğidir. Bu liste cihazın olası bir arızalanma sonucunda illere göre götürülebilecek GENPA şubeleri bulunmaktadır. Yani hem bandrol varsa hem de kutunun içinden teknik bilgilendirme notu GENPA logosu ile çıkıyorsa bu garanti aldığınız ürün için geçerlidir demektir.

Çoğu insan sırf bu nedenler dolayısı ile xiaomi türkiye garantili ürünleri tercih ediyor ve yapılan araştırmalar sonucunda bu kişiler herhangi bir arızalanma sonucunda işlerini çok daha kolay hallediyor.

Xiaomi Türkiye Garantili Cihaz Almanın Nasıl Avantajları Vardır?

Sorduğumuz bu soruya vereceğimiz cevaplar daha önce Xiaomi Türkiye Garantili ürünlerin farklarını anlamamız konusunda her şeyi anlamamızı kolaylaştıracak ve bu garantinin kafamızda daha rahat oturmasını sağlayacak. Xiaomi Türkiye Garantili ürün almanın avantajları şu şekilde sıralanabilir:

Yukarıda da belirtildiği gibi garanti kapsamında ithalatçı ve distribütör olmak üzere iki farklı seçenek söz konudur ve ithalatçı garanti ürünün resmi kanallarına dahil değildir, ürünü ithal eden başka bir firmadan ürünün alındığını göstermektedir. Yani bu şekilde satın aldığınız bir ürün ile yaşadığınız sıkıntı Xiaomi markasının resmi kanalları üzerinden çözülmeyecektir.

Distribütör garanti ise resmi garanti anlamına gelir ve cihazda meydana gelecek bütün olası arızaları onarmak için hazırdır. Hatta arızaların giderilemediği durumlarda yeni bir cihaz değiştirmeye kadar gidebilen bir sürece sahiptir. İşte tam olarak bu nedenle bu seçenek kullanıcılar için çok daha avantajlıdır.

Türkiye Garantili ürün almanız halinde bu üründe meydana gelen her türlü arıza en hızlı ve en pratik şekilde çözülmeye çalışılmaktadır. Tüm şikayetler için kapılarını kullanıcılarına açan bu garanti kullanıcıların mağduriyetlerini de engellemeye çalışmaktadır.

Türkiye Garantisi ifadesi aynı zamanda resmi ürün kullanıldığını gösterdiği için kullanıcıların sahte ürün kullanmasına engel olmaktadır. Bu sayede kullanıcılar yaşanan bütün gelişmelerden haberdar olabilmektedirler.

-Ayrıca İthalatçı garantisi çok daha kısa sürerken Türkiye garantili ibarenin bulunduğu cihazların garanti süreleri çok daha uzundur.

Xiaomi Türkiye Garantili Ne Demek?

Xiaomi Türkiye Garantili Ne Demek?

Xiaomi Türkiye Garantili Cihazlar Konusunda Genel Değerlendirme

Xiaomi garantili ürün kullanan ve sıkıntılarını da çok daha kısa sürede çözen insanlar göz önüne alındığında sahip olmak için para harcadığımız bir ürünün bize en az derecede sorun çıkarması herkes tarafından istenir.

Ayrıca ithalatçı garanti ile aldığımız ürünler resmi kanallar üzerinden çözülmediği için çoğu kişinin kafasında soru işaretleri bırakmakta ve ülkede çok az bulunan Xiaomi ürünlerin orijinal parçalarının kullanılıp kullanılmadığı konusunda bir güvensizlik yaratmaktadır.

Yani xiaomi türkiye garantili ne demek sorusunun cevabına ne kadar hâkim olursanız, yaşayacağınız bunca sıkıntıyı da azaltmış olursunuz. Çünkü uzman kişiler xiaomi türkiye garantili ürünlerin insanları çok daha mutlu ettiğini belirtiyor.

Xiaomi Türkiye Garantili Konusu Hakkında Sonuç

Buraya kadar xiaomi Türkiye garantili ne demek sorusuna verilen cevaplar neticesinde xiaomi ürünleri alınırken Türkiye garantili olması gerektiği sonucuna varıldığı piyasada satılan türkiye garantili ve ithalatçı garanti ürünlerinin sayısı arasında bulunan fark ile kanıtlanmıştır. Çünkü insanların birçoğu herhangi bir ürün arızalanmasında sıkıntı yaşamak istemediklerini dile getirmektedirler.

Etiketlendi:

, ,