Dünya üzerinde en çok tercih edilen internet üzeri anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, 2022 yılında birçok farklı özellik getirmeyi planlıyor. Bu özelliklere bir yenisi daha eklendi. Yeni eklenecek olan özellik, WhatsApp sohbet gruplarını etkiliyor. Kullanıcı deneyimi arttırmak isteyen WhatsApp, 2021 yılının ortalarında yaşadığı gizlilik sözleşmesi krizinden sonra, birçok kullanıcısını Telegram gibi diğer iletişim uygulamalarına kaptırdı. Bütün bunlar ile birlikte WhatsApp, yapacağı yenilikler ile tekrardan kaybettiği bu kullanıcıları geri kazanmayı hedefliyor. Bu yazımızda sizlere, WhatsApp’ın gruplar ile ilgili yapacağı yeniliklerden bahsedeceğiz.

Gruplardan sessizce çıkabileceksiniz

WhatsApp gruplarından çıkmak için belirli birkaç adımı takip etmeniz gerekiyor. Bu adımları uyguladığımız zaman WhatsApp gruplarından çıkabiliyorsunuz. Ancak WhatsApp sohbet gruplarından çıktığınız zaman, grupta bulunan bütün kişiler, sizin bulunduğunuz sohbet grubundan çıktığını görmekte. Ancak ilerleyen zamanlarda gelecek olan bir güncelleme ile birlikte, WhatsApp gruplarından çıktığınızda kimse göremeyecek. Ancak bu özellik, normal grup kullanıcıları tarafından görülecek. Grubun yöneticisi olan kişi, sizin WhatsApp grubundan çıktığınızı, çıktığınız an farkedecektir. yapılan haberlere göre WhatsApp, ilerleyen günlerde test ettiği bu özelliği yayına almayı düşünüyor.

Bütün bunlar ile birlikte WhatsApp, sohbet grupları için çalışmalarını arttırmaya başladı. Yeni topluluk özelliklerini test etmeye başlayan WhatsApp, kullanıcılarını dinleyerek WhatsApp sohbet grupları için bu tür özellikleri test etmeye başladı. WhatsApp gruplarından çıkabilmek için belirli adımları takip etmeniz gerekiyor. Bu adımlar şu şekilde gerçekleşiyor:

  • İlk önce WhatsApp uygulamasını açın.
  • Ardından da bulunduğunuz sohbet grubunun sohbet odasına girin.
  • Grup ismine tıklayarak, söz konusu sohbet grubu ile alakalı detayları görebildiğiniz ekrana gelin.
  • Açılan ekranda aşağıya doğru gidin ve “Gruptan çık” ibaresine tıklayın.
  • Ekranda “gruptan çıkmak istediğinize emin misiniz?” sorusu sorulacak. Bu soruyada da “Evet” ya da “Gruptan çık” diye cevaplayın.

Bütün bu adımları uyguladığınız takdirde, bulunmuş olduğunuz WhatsApp gruplarından kolay bir şekilde çıkabiliyorsunuz.

Grup kişi sayısı arttırılıyor

WhatsApp sohbet grupları, bazı şirketlerde ya da topluluklarda sorun yaratabiliyor. Çünkü tek bir sohbet odasında yüzlerce kişinin olması gerekirken, WhatsApp bu konuda grup kişi sayısını sınırlı tutuyor. Bu durum da kalabalık gruplar için hiç de iyi değil. Fakat sızdırılan haberlere göre WhatsApp, ilerleyen günlerde sohbet gruplarındaki kişi sayılarını arttırmayı planlıyor. WhatsApp, grup üye sayısını 512 kişiye çıkartmayı planlıyor. Bununla beraber bu özellik, hali hazırda test edilen “Topluluk” özellikleri ile brilikte yayınlanması bekleniyor.

İLGİLİ MAKALE  WhatsApp kullanıcıları bu habere sevinecek. Merakla beklediğiniz o özellik geliyor

WhatsApp neler getirdi?

WhatsApp, sadece özellikleri test etmiyor, test ettiği birçok özelliği de kullanıcılarına sunuyor. Bu özelliklerden en dikkat çekeni ise gelen mesajlara emoji ile tepki verilebilmesi. Artık gelen mesajlara emoji ile tepki verebiliyorsunuz. Bunun için gelen bir mesajı. üzerine basılı tutun ve ardından üst tarafta çıkan emojilerden birini seçin. Birçok farklı sosyal medya uygulamasında bulunan bu özelliği WhatsApp’ta da isteyen kullancılar, sonunda istedikleri özelliğe kavuştu. Ancak WhatsApp, sadece 6 farklı emoji belirledi. Bu emojiler dışında başka bir şekilde tepki veremiyorsunuz. Fakat ilerleyen günlerde WhatsApp’ın bu emoji tepkileri sayısını arttıracağı söyleniyor.

X

Etiketlendi: