Son zamanların popüler uygulaması haline gelen TikTok çok sayıda kullanıcıya sahip. Sürekli ortaya çıkan yeni trendler sayesinde TikTok her geçen gün daha fazla kullanıcıyı bünyesine katıyor. Kullanıcılar takipçi ve beğeni sayıları arttığında hesaplarına doğrulanmış rozet yani onay almak istiyor.

Doğrulanmış Rozet Nedir?

Doğrulanmış rozet, TikTok kullanıcısının hesap adının yanında mavi bir işaret olarak görünen semboldür. Bu sembol hesabın kullanıcıya ait olduğunun onaylandığı anlamına gelmektedir. Doğrulanmış rozete sahip kullanıcıların sembolünü arama sonuçlarında veya kullanıcının profilinde görebilirsiniz.

TikTok Mavi Tik Adım 1

TikTok Mavi Tik Adım 1

Doğrulanmış Rozet Hangi Hesaplara Verilir?

Doğrulanmış rozet ünlüler, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, resmi markalar veya yüksek takipçiye sahip olan kullanıcıların takipçilerine gerçek içerik görüntülediklerini bildirmek amacıyla verilir. Bu rozet sadece TikTok tarafından verilebilir ve bu sayede kullanıcının hesabıyla takipçileri arasındaki güveni oluşturur.

Doğrulanmış Rozet Nasıl Alınır?

Hesap doğrulama için iki farklı kategori var. Bu kategoriler; popüler içerik üretici ve onaylanmış hesap. Popüler içerik üretici ve onaylanmış hesap aynı gibi gözükse de ikisi de farklı hesap türleridir.

İzleyin: TikTok 1000 TAKİPÇİ İLE MAVİ TİK NASIL ALINIR?

Popüler İçerik Üreticisi Nedir?

TikTok uygulaması isim değiştirmiş bir uygulamadır. TikTok şu anki ismine sahip olmadan önce uygulamanın adı Musical.ly’di. Musical.ly çok fazla meşhur yaratıcıya sahipti.

Musical.ly isim değiştirip TikTok ismini kullanmaya başladığında yüksek takipçi ve beğenileri nedeniyle meşhur olan kullanıcıların hesaplarına Creator rozeti verildi. Bu sayede videoları daha fazla görüntülendi.

Popüler İçerik Üreticisi Rozeti Nasıl Alınır?

TikTok’ta fazla takipçisi olan herkes bu rozeti alabilir. Ancak önemli olan tek unsur takipçi sayısı değil. Gün içerisinde TikTok’ta ne kadar aktif olduğunuz ve aldığınız görüntülenme sayısı da çok önemli.

Eğer TikTok’ta henüz popüler içerik üreticisi rozetine sahip değilseniz videolarınıza daha fazla yorum ve daha fazla görüntülenme gelene kadar kaliteli içerik üretip paylaşmaya devam etmelisiniz. Bu rozeti almanın en etkili yolu budur.

Videolarınız daha fazla görüntülendiğinde ve yüksek miktarda takipçi sayısına ulaştığınızda hiçbir talepte bulunmadan TikTok tarafından popüler içerik üreticisi rozeti otomatik olarak verilecektir.

TikTok

TikTok

Onaylanmış Hesap Nedir?

Günümüzde pek çok ünlü TikTok uygulamasında video yayınlıyor. Cardi B, Britney Spears, Kylie Jenner gibi dünyaca ünlülerin hesaplarını arattığınızda orijinal hesaplara sahip olduklarını kullanıcı adlarının yanındaki doğrulanmış rozetten anlayacaksınız. Bu ünlüler gibi çok takipçiye sahip olup TikTok uygulamasında ünlü olursanız TikTok’dan doğrulanmış hesap rozetini alırsınız.

Seyredin: TİK TOK MAVİ TİK NASIL ALINIR?(2021)

Doğrulanmış Rozet Almak İçin Yapılması Gerekenler

Bütün hesaplarınızı birbirine bağlayın, mümkün olduğunca en aktif olunan saatlerde paylaşım yapın, gün içerisinde sıkça aktif olmaya çalışın, popüler olan etiketleri kullanın, paylaştığınız içeriklere gelen yorumlara cevap verin ve beğenin, soru ve cevap videoları yapın, içeriklerinizde trend olan şarkı ve sesleri kullanın, trend akımlar sürekli değişir ve bu akımları takip edip akımlara katılın.

Bu adımları takip ettiğinizde etkileşimiz artacak. Kaliteli içerik üretmeye devam ettikçe takipçi sayınız, görüntülenmeleriniz, beğeni ve yorumlarınız artacak ve hesabınız yeterince popüler hale geldiğinde doğrulanmış rozet alabileceksiniz.