Son yılların en popüler ve en çok kullanılan sosyal medya platformların başında TikTok gelmektedir. TikTok uygulamasında yapılacak birçok işlem jeton denilen bir parasal değeri olan bir araçla yapılmaktadır. Bundan dolayı kullanıcılar bazı işlemleri yapmak için jeton yüklemek zorunda kalmaktadır. Uygulamada jeton almak için sağ alt köşede bulunan profil kısmında giriş yapılarak jeton bakiyesi görülecektir. Jeton bakiyesinin tıklanması beraber daha önce herhangi bir bakiye yüklemdiyseniz bakiye sıfır olarak gözükecektir. Jeton bakiyesinde jetonların fiyat ve miktarları bulunmaktadır.

TikTok Jetonunun Satın Alınması ve Ödeme Yolları

Tiktok üzerinden profil kısmına giriş yapılmasıyla burada fiyatları ve miktarları olan jetonlar gelecektir. İstenilen jetonun seçilmesiyle ödeme seçenekleri gelecektir.

Tiktok jetonu satın almak için kullanılan ödeme seçenekleri şunlardır;

  • Kredi kartı ile ödeme
  • Mobil ödeme
  • Kod ile ödeme

Yukarıda yer alan ödeme seçenekleri ile jeton aldıktan sonra sosyal medya uygulaması TikTok’ta bulunan arkadaşlarınızla etkileşim, beğeni ve hediye atma işlemlerini yapabilirsiniz.

TikTok Hediye Fiyatları

TikTok Hediye Fiyatları

TikTok Jetonu Nasıl Kullanılır?

TikTok jetonları uygulamada bir sanal para olliarak görev üstlenmektedir. Kullanıcılar satın almış olduğu jetonları TikTok uygulamasında canlı yayın yapan hediye olarak gönderebilirsiniz. Hediyeler de aynı zaman bir sanal para görevi alarak TikTok bu sanal paradan belli bir kesinti yaparak kalan kısmını karşı tarafa ödeme olarak gerçekleştirir.

TikTok Jeton Fiyatları Ne Kadar?

TikTok jetonları satın almak isteyen kişiler belli bir tutarı karşılaması gerekmektedir. Bir TikTok jetonu 70 Kuruşluk bir bedeli bulunmaktadır. 2021 yılı için TikTok jetonların fiyatı 0.70 Kuruş olup 100 jeton alınması halinde 70 TL ödemeniz gerekmektedir. Kredi kartı ve mobil ödeme sayesinde kolay bir şekilde jeton satın alabilirsiniz.

TikTok Canlı Yayında Jetonla Nasıl Para Kazanılır?

TikTok diğer sosyal medya uyguları kadar popüler hale gelmesiyle artık uygulama üzerinden para kazanma şansı da bulunmaktadır. TikTok üzerinden yapılan canlı yayınlar sayesinde atılan hediyeler ile para kazancı olmaktadır. TikTok’ta canlı yayın yapmak için kişilerin belli bir takipçi sayısına ulaşması gerekmektedir.

Seyredin: TikTok’tan Nasıl Para Kazanılır? – TikTok’tan Para Kazanmanın 5 Yolu

TikTok Jeton Fiyatları Nasıl Hesaplanıyor?

Uygulamada kullanılan jetonlar genellikle hediye olarak görülmektedir. Aynı zamanda atılan hediyeler de elmas olarak hesaplanıyor. Yani her elmasın bir jeton değeri bulunmaktadır. 100 jetonun 50 elmas olarak hesaplandığı uygulamada hediyeler TikTok cüzdanından elmas olarak karşı tarafa geçmektedir. Ayrıca kullanıcıların uygulamadan para çekmesi için 10.000 elmasa ulaşması gerekmektedir.

İLGİLİ MAKALE  Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş düşüş yaklaşıyor dedi! Altın ve Gümüş fiyatlarını baskılıyorlar

İzleyin: TikTok’tan Ne Kadar Kazanıyorum?

TikTok Jeton Kazanma Taktikleri Nelerdir?

TikTok uygulaması faaliyetlerine başladığı günden beri milyonlarca kullanıcı sayısına ulaşmıştır. Birçok kişi bu alanda canlı yayın, video ekleme, beğeni ve etkileşimlerde bulunmaktadır. Uygulamaya dahil olan yeni özellikler sayesinde insanlar daha çok eğlenirken para kazanma şansı da elde etmiş bulunmaktadır. TikTok uygulamasının sanal parası jetonun nasıl yükleneceği ve nasıl kazanacağı konusunda bazı yöntemler bulunmaktadır.

Özellikler hediyeler kazanmak için açılan canlı yayınlarda kullanıcılar jeton biriktirerek yüksek paralar kazanmaktadır. Ayrıca jeton satın alana kişiler uygulamaz üzerinden arkadaşlarına hediye göndererek karşı tarafın para kazanmasını sağlayabilir. Günümüzde TikTok’ta jeton kazanmak, kullanıcıların oldukça ilgi gösterdiği bir yöntem olarak görülmektedir.