Snapchat; fotoğrafların anlık halde paylaşılabildiği, kendi içinde puan sistemi olan ve insanlar arasında takip ve geri takip olayları olan platformdur. Snapchat uygulaması, yabancı ülkeler tarafından oluşturularak desteklenen ve yabancı kullanım diline sahip olan bir sosyal uygulamadır.

Snapchat kullanmak isteyenlerin dil olarak Türkçe alanı seçmesi, uygulamanın tüm özelliklerinin keşfedilebilmesine ve uygulamanın amacı doğrultusunda kullanılmasına neden olacaktır. Snapchat Türkçe yapma nasıl olur, Türkçe yapıldıktan sonra uygulama ne zaman değişir, yeniden başka bir dile geçilebilir mi; konularıyla uygulama amacına uyulabilecektir.

Snapchat Türkçe Yapma Mümkün Mü?

Snapchat, yabancı ülkelerdeki yazılım geliştirici insanlar tarafından ortaya koyulmuş olsa da; farklı ülkelerde de kendisi için kullanıcı bulabileceği, ülkeler arası yaygınlaşabileceği ve tüm insanlığa hitap etmesi gerektiği göze alınarak yazılımı tasarlanır. Yani, snapchat kullanımı için yalnızca İngilizce bilinmesi gerekmez. Birçok dile uygun hale getirilen uygulama, Türkçe veya Rusça dahil olacak şekilde yazılımında olan tüm dillere çevrilebilir.

Snapchat Ayarlar

Snapchat Ayarlar

Snapchat Türkçe Yapma Nasıldır?

Snapchat uygulamasının Türkçeye çevrilmesini sağlamak için, uygulama indirme alanına girilerek arama butonuna Snapchat yazılmalıdır. Bulunan uygulama , hafıza bakımından yeterli olanaktaki telefona indirilir ve uygulama açılır. Açılıştaki kayıt formu tamamlandıktan sonra, snapchat kişisel sayfaya geçilir.

Bu aşamadan sonra:

  • Sağ alandaki üst kısımda bulunan ve snapchat simgesiyle aynı simgeye sahip işarete tıklanır.
  • Tıklama sonrasında, İngilizce olarak alanlar ekrana yansır ve bunlardan Language şeklinde yazılan dil tercihine girilir.
  • Snapchat üzerindeki, uygulama tasarımında veya yapılan ar-ge çalışmaları sonrasında yazılma eklenen dil tercihleri ekranda sıralanır. Tercihler içerisinden doğrudan ‘Türkçe’ şeklinde yazılana tıklanır.
  • Uygulama bir veya iki saniye kadar donar, daha sonra Türkçe formatta yeniden ekrana yansır.

Bu aşamadan sonra, snapchat artık Türkçe yapılmış olur.

Snapchat Dil Değişikliği

Snapchat Dil Değişikliği

Snapchat Türkçe Yapma Süresi

Snapchat dil değişimi, hiçbir yabancı dil bilgisi olmayan kişilerce yapıldığında saatler sürebilir. Çünkü uygulama içerisinde sadece dil ayarları yoktur; kullanıcı adı, şifre, dil seçenekleri, ekran parlaklığı, arkadaş seçimi ve uygulamaya dair çok sayıda alanın sekmeler halinde ekrana yansıması olacaktır.

Hal böyle olduğundan dolayı, yabancı dil terimlerinden hiçbirine hakim olmayan birinin tek tek kelimeleri çevirerek dil alanına ulaşması veya deneme yanılma yoluyla hesabını riske atarak da olsa dil tercihlerine ulaşması gerekir.

İLGİLİ MAKALE  Snapchat'de hesap nasıl silinir? Snapchat 2022 hesap silme linki

Bu sebeple yabancı dil bilgisi olmayanların işlem süresi yarım saatle iki saat arasında olurken, yabancı dil bilgisi olanlar beş dakikada Snapchat uygulamalarını Türkçe olarak kullanabilirler.

Seyredin: SNAPCHAT DİL DEĞİŞTİRME

Snapchat Türkçe Yapma Neden Gerekir?

Snapchat Türkçe olduktan sonra, uygulamanın her detayını kendi dilinde keşfedebilme imkanı yakalayan kullanıcı; yazılımın verdiği gelişmeleri, yabancı insanların yakaladıkları deneyimleri, paylaşım yapabilmenin en üst sınırlarını deneyimleme imkanı bulur. Ayrıca, yabancı dil bilgisi olmasına rağmen kullanmadığı İngilizce terimlerden dolayı nadiren de olsa kullanıcılar hatalara düşebilir.

Hesapların yanlışlıkla kapatılmasına dahi neden olabilen bu süreç yerine, Türkçe kullanımla risksiz ve güvenli Snapchat kullanılabilecektir. Beş dakikada biten işlem tamamlanınca; arkadaşlarına daha seri gönderiler yapabilen kullanıcıların puanları yükselecek ve diğer kullanıcılara önerilen olarak yansıyacakları için daha fazla takipçi sayısına ulaşabileceklerdir. Bu durum, kitlelere hitap edebilme sınırlarını da genişletecektir.