Sürekli kendini yenileyen Instagram, çeşit çeşit özellikleri ile karşımıza çıkıyor. Kullanıcılarına her alanda kolaylık sağlayan Instagram, çeşitli sorunlarınızın çözümü için de çareler üretmektedir. Bu sorunlardan biri de silinen Instagram hesabını tekrar nasıl açacağınızdır. Bazı kullanıcılar isteyerek ya da istemeyerek Instagram hesaplarını silmektedirler.

Ancak daha sonra tekrar kullandıkları hesaba erişim sağlamak istediklerinde bunu nasıl yapabileceklerini bilmezler. Peki, silinen bir Instagram hesabı nasıl açılır? Bu konuda yapmanız gerekenler adım adım verilmiştir. Bu adımları takip ederek silinen Instagram hesabınızı tekrar açabilirsiniz.

Silinen Instagram Hesabı Tekrar Açılır Mı?

Instagram hesabınızı sildiğiniz zaman belli bir süre hesap kesin olarak silinir. Ancak bazı kullanıcılar, silinen hesaplarını tekrar kullanmanın yolunu ararlar. Instagram, bu konuda kullanıcılarına çok büyük kolaylıklar sağlamıştır. Silinen Instagram hesabını tekrar açmak mümkündür. Bunun için gerekli olan işlemleri doğru şekilde yaptığınızda hesabınızı tekrardan açabilir ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Silinen hesabı geri açma işlemleri, yeni bir hesap açma işleminden zordur. Bu nedenle adımları doğru şekilde takip etmeniz gerekir.

İzleyin: Instagram Kapanan Silinen – Instagram Hesabı Nasıl Açılır? [KESİN ÇÖZÜM]

Silinen Instagram Hesabını Tekrar Açma

Instagram, kişilerin uzun yıllar boyunca kullanabilecekleri bir uygulamadır. İstisna durumlar dışında ve kendi rızanızla hesap silinme işlemi yapılmadığında hesabınız hep aktif kalır. Ancak bazen sosyal medyadan uzak kalmak isteyen kişiler, hesaplarını silerler. Silinen bir Instagram hesabına normal yoldan giriş yapmanız imkansızdır. Bu nedenle silinen İnstagram hesabınızı tekrardan açmanız gerekir. Silinen bir Instagram hesabının tekrardan açılamadığını düşünenlerdenseniz, yanılıyorsunuz. Çünkü silinen Instagram hesabını tekrar açabilmenin bir yolu vardır.

Silinen Instagram Hesabını Tekrar Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Silinen Instagram hesabını tekrar açarken şunlara dikkat etmeniz gerekir:

  • Silinen hesabınızda kullandığınız profilin, kendinize ait bir resim olması gerekir.
  • Hesap açma işleminde başarısız olursanız, işlemleri ikinci kez tekrar edin.
  • Hesabınız politika ihlallerinden dolayı kapandıysa tekrar açma işleminiz başarısız olabilir.
  • Hesap bilgilerinizi ve kendinize ait bilgileri doğru şekilde yazmalısınız.
İLGİLİ MAKALE  Bilgisayardan Instagram’da görüntülü konuşma nasıl yapılır?

Bunlara dikkat ederek silinen Instagram hesabınızı tekrar açabilirsiniz.

Silinen Instagram Hesabını Tekrar Açma Yöntemi

Silinen Instagram hesabını tekrar açma işlemi için şu adımları takip ediniz:

  • Instagram’a girerek ”Yardım Merkezi” bölümüne basınız.
  • ”Instagram Hesabım Donduruldu” kısmına giriniz. Bu kısımda size sorulan soruya ”Hayır” cevabını veriniz.
  • Nüfus cüzdanı bilgilerinizi giriniz.
  • Silinen hesap adınızı yazınız.
  • E-posta adresinizi giriniz.
  • Ülkenizi seçiniz.

Formu doldurduktan sonra ”Gönder” seçeneğine tıklayınız. Gerekli incelemeler sonucunda hesabınızın tekrardan açılıp açılamayacağına dair geri bildirim alacaksınız.

Instagram Kurtarma

Instagram Kurtarma

Silinen Instagram Hesabınızı Tekrar Açabilmek İçin E-postanıza Bakın

Yukarıda verilen aşamaları yerine getirip, formu Instagram’a ilettiğiniz zaman e-postanıza kod gönderilecektir. Bu nedenle erişim yapabildiğiniz bir e-posta adresi yazmalısınız. Gönderilen kodu doğru şekilde iletmelisiniz. Eğer kodu yanlış yazarsanız, işleminiz iptal olabilir. Bu konuda dikkatli olunuz.

Verilen kodu kağıda yazarak yüzünüzün gözüktüğü bir resim çekiniz. Gelen maile cevaben bu resmi göndermeniz gerekir. Ancak resimde dikkat etmeniz gereken iki nokta vardır. Birincisi yüzünüz belli olmalıdır. İkincisi ise kağıdı tutarken eliniz de belli olmalıdır.

Silinen Instagram Hesabını Tekrar Açmak Uzun Sürer Mi?

Formu ve fotoğrafınızı gönderdiğinizde Instagram, inceleme yapacaktır. Eğer her şeyiniz doğru ise hesabınızın tekrar açılması sağlanacaktır. Açılma süresi ise genellikle 1 haftayı bulmaktadır.

Video: KAPANAN HESABIMI NASIL AÇTIM? | kapanan instagram hesabı nasıl açılır?

X