Seo uyumlu makaleler, arama motorlarında makalenin en üst sıralarda olmasını ve siteye trafik çekmek amacı ile makale yazarken uygulanan kurallar dizesine denir. Seo kurallarına ne kadar fazla uyulursa Google içeriği beğenecek ve yazıyı en üst sıralara taşıyacaktır. Bu tür makalelerde, yazılar kullanıcılar için yazılmalıdır. Fakat Google içinde optimize edilmesi gerekir.

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Artık günümüzde makine öğrenimi ve yapay zeka ile içerikler amacı doğrultusunda sıralanabilen çok zeki atmam motorları bulunmaktadır. Bu arama motorları yıl içerisinde iki ya da üç defa algoritma güncellemesi yapmaktadır. Seo uyumlu bir makale yazmak için belli başlı faktörlerin bilinmesi gerekir. Bu faktörler arasında anahtar kelime araştırması, arama amacı, rakip analizi, Topikal Otorite, okunabilirlik, On-Page SEO, içerik optimizasyonu vardır.

Seo Uyumlu Makalede Anahtar Kelime Araştırması

Bir makaledeki anahtar kelimeler arama motorlarının sizleri içeriğini anlamasında çok yardımcı olur. Anahtar kelimeler Seo uyumlu makalelerin başlangıç noktasıdır. Yanlış yapılması durumunda çalışma boşa gitmektedir. Çoğu pazarlamacı atmam oranı yüksek olan anahtar kelimeleri in çok daha iyi sonuçlar vereceğini söylesene aslında en popüler olan sorgudaki rekabeti geçmenin çok zor olduğu bilinir.

Rakip Analizi

Eğer sizlerin ilk sayfa hedefi varsa, öncelikle üzerinde durduğunuz anahtar kelime ile alakalı arama yapıp bu sayfaların ilk beşini taramanız gerekir. Karşınıza çıkan sayfada aynı amaç için yazılmış yazıları incelemenizi gerekir. Bu sayfaların sizin yazınızda içeriğin uzunluğuna, anahtar kelime yoğunluğuna, kapsamına dikkat etmenizde yardımcı olacaktır.

Topikal Otorite

Topikal otorite ise makalelerle alakalı sektörde en belirgin olan konulara odaklanmanızda yardımcı olur. Makalenizde konuyla alakalı görseller, araştırmalar, vaka çalışmaları gibi öğelere yer verirseniz çok daha iyi geri dönüşler alınacaktır.

Arama Amacı

Arama amacı kısaca, farklı Makalelerde farkı düşünceler beklemeyi ifade eder. Anahtar kelime bilgi alma, satın alma, karşılaştırma ve araştırma amacı ile arama motoruna yazılır. Anahtar kelimeleri eğer konu ile alakalı kullanırsanız bu sizi sıralamada en başlarda atacaktır.

Seo Uyumlu Bir Makalede Anahtar Kelime Kullanımı

Anahtar kelime, bir yazıda konu ile alakalı olan en belirgin kelimedir. Yazıdaki en alakalı kelimeye anahtar kelime denir. Yazının uzunluğuna göre anahtar kelime sayısı ve yoğunluğu da değişir. Her anahtar kelime yoğun olarak kullanılmamalıdır çünkü bu durum arama motorlarında yazınızın spam olarak sınıflandırılmasına sebebiyet verebilir.

İLGİLİ MAKALE  Evden çıkmadan para kazanma yolları. Mantı yap, makale yaz, erişte kes...

Seo uzmanlarına göre anahtar kelimeler 3 türe ayrılır bunlar birincil anahtar kelime, ikincil anahtar kelime ve ek anahtar kelimedir. Tüm makalenin odak noktası olan anahtar kelimeye birincil anahtar kelime denir.

İkincil olarak adlandırılan anahtar kelime ise birincil anahtar kelimeyi destekler ve Tamamlar. Ek anahtar kelimede her iki anahtar kelimeyi kapsar. Fakat farklı olarak yazılır Seo Uyumlu Makalelerde, yazını uzunluğu doğrultusunda anahtar kelime kullanımı değişmektedir.

Buradaki genel kural birincil anahtar kelimenin yazı içerisinde yaklaşık olarak 100 ya da 150 kelime bir eklemek gerekir. Anahtar kelimeleri yazının akışı ı bozmayacak şekilde yazı içerisine dağıtmanız gerekir. Makalede çok fazla anahtar kelime kullanımı spama neden olabilir.

Seo Uyumlu Makalelere Özgünlük Testi

Özgün makaleler daha önceden kimsenin söylemediği benzersiz yazılardır. Kopya olmayan yazılar olarak bilinir. Makalelere özgünlük testi için çeşitli aralar kullanılır. Burada makalenin özgün olup olmadığı net bir şekilde ortaya çıkabilir.

SEO uyumlu Makalelere Neden Önem Verilir?

İnsanlar hayatlarında bir sorunla karşılaştıklarında bu sorunun çözümü için internet üzerinde aramaya yönelebilirler. Genelde arama yapıldıktan sonra ilk sayfadaki yazı daha fazla rağbet görür. Bu da arma motorlarında ilk sırada yer almanın önemini ortaya koyar.

Arama motorlarında ilk sıralarda yer almak için ise Seo uyumlu makaleler yazmak gerekir. Seo uyumlu makaleleri yazmak için bilgili ön eldir. Seo uyumlu yazıların nasıl yazıldığını da bilmek gerekir.