Ülkemizde ve dünyada milyonlarca araç bulunuyor. Bu araçlar farklı ülkelerde üretiliyor. Onlarca farklı otomotiv şirketi tarafından üretilen araçlar dünya genelinde satışa çıkıyor. Günümüzde birçok ülke otomotiv sektöründe faaliyet gösteriyor ve birbirinden farklı modelleri üreterek piyasaya sürüyor.

Araç pazarı yıllardır uzak doğu ve Avrupa patentli araçların çekişmesine de sahne oluyor. Japonya ve Güney Kore araçları ile Almanya ve Fransız araçlar bu pazarda sık sık karşı karşıya geliyor ve birbirlerine alternatif oluyor. Uzak doğu araçlarında sağlamlık ön planda iken Avrupa araçlarında daha çok konfor ön plana çıkıyor.

Nissan Qashqai

Bir Japon otomotiv şirketi olan Nissan 1934 yılında kuruldu. Nissan o tarihten günümüze kadar onlarca farklı model üretiyor. Birçok sekmende aracı bulunan Nissan geniş bir servis ağına da sahiptir. Günümüzde Nissan’ın en fazla dikkat çeken modeli ise Qashqai modelidir. Araç piyasasında da SUV model olarak en büyük ilgiyi gören araçlardan biridir.

Nissan firması Qashqai üretimine 2007 yılında üretmeye başladı ve hala devam ediyor. Birçok kez kasa değiştiren ve kendini yenileyen model üretildiği yıldan beri dikkat çeken bir model olmuştur. Nissan firması Qashqai modelini üretmek için İngiltere, Japonya ve İran’daki fabrikaları kullanıyor.

İzleyin: 2021 Nissan Qashqai İnceleme & Test Sürüşü | 140 BEYGİRLİK BENZİNLİ YENİ SUV

Nissan Qashqai 2021 Paket Seçenekleri

Her araçta olduğu gibi Nissan Qashqai’de de paket seçeneği bulunuyor. Kullanıcılar araçtan istedikleri ve bütçeleri doğrultusunda paketleri seçiyor ve satın alıyor. Nissan Qashqai modelinde üç paket seçeneği bulunuyor. Bu paketlerin ilki Tekna paketidir. Tekna paketi başlangıç paketi olarak kabul edilir. Yani en boş paketidir. Bu pakette 17 inç Alüminyum jant bulunuyor. Deri direksiyon ve 7 inç dokunmatik ekran yol bilgisayarı ayrıca geri görüş kamerası bulunuyor.

Nissan Qashqai 2021 Sky Pack Plus paketi de aracın orta paketidir. Aracın en fazla tutulan paketi olan bu pakette birçok avantajlı seçenek bulunuyor. Bunlardan en önemlisi Anahtarsız çalıştırma seçeneğidir. Bunun yanında cam tavan ve gelişmiş multi medya seçeneği de bulunuyor. Bu paketteki araçların jantları 18 inç olarak üretiliyor.

Nissan Qashqai en dolu paketi Platin paketidir. Orta pakette olduğu gibi bu pakette de cam tavan, 7 inç dokumatik ekran, multi medya ve anahtarsız çalıştırma gibi özellikler bulunuyor. Bunların dışında deri koltuk ve alttan ısıtmalı ön koltuklar bu paketi süsleyen özellikler arasındadır. Bu paketteki araçların lastik ebatları da 19 inç jantlardır.

Nissan Qashqai paketlerinden istenilen seçilebilir. Bu paketlerin üstüne istenilen özellikler ve donanımlar eklenerek satın alınabilir. Nissan müşterilerine bu imkanı sunuyor.

Nissan Qashqai 2021 Motor Seçenekleri

Nissan Qashqai dizel ve benzinli motor seçeneği ile müşterilerinin karşısına çıkıyor. Dizel motorunu Renault firmasının ürettiği dCi motorunu kullanıyor. Bu motor uzun ömürlü 115 ps güç üretiyor. Araç dizelde 1.5 dCi 115 PS M/T ve 1.5 dCi 115 PS DTC motor seçenekleri bulunuyor. Nissan Qashqai benzinli motorda 1.2, 1.3, 1.6, ve 2.0 motor seçeneklerini kullanıyor. Son teknoloji ile üretilen motorlarda motor hacmi küçük olsa da maksimum enerji üretiyor. Nissan benzinli motorlarını kendi mühendisleri ile kendi fabrikalarında üretiyor.

Nissan Qashqai 2021

Nissan Qashqai 2021

Nissan Qashqai Şanzıman Seçenekleri

Nissan Qashqai otomatik ve düz vites seçeneği ile satılıyor. Otomatik vitesleri çok sağlam ve 7 ileridir. Bu da güvenli sürüşü daha az yakıtla karşılıyor. Manuel viteslerde ise dizel motorlarda 6 ileri benzinli ve küçük motorlarda 5 büyük motorlarda 6 ileri vites kapasitesine sahiptir. Diğer Japon araçlarında olduğu gibi Nissan araçlarında da otomatik şanzıman daha sağlam ve uzun ömürlü bir şanzımandır.

Nissan Qashqai 2021 Performansı

Nissan Qashqai performansı ile de göz dolduruyor. Araç yüksek olmasına rağmen iyi bir yol tutuşuna sahip ve performansı da göz dolduruyor. Dizel motora sahip araçlarında Yüz kilometreye 12,4 saniyede ulaşıyor.

Benzinli motorlarda ise performans şu şekildedir;

 • 1.2 benzinli motorda 12,9 saniyede 100 km’ye ulaşma ve 115 hp güç
 • 1.3 benzinli motorda 10,1 saniyede 100 km’ye ulaşma ve 160 hp güç
 • 1.6 benzinli motorda 13 saniyede 100 km’ye ulaşma ve 117 hp güç

Maksimum güce ulaşmada ve hızlanma seçeneği aracın şanzıman seçeneğine göre değişiklik gösterebilir. Bu veriler manuel şanzıman verilerinden alınmıştır.

Nissan Qashqai 2021 Yakıt Tüketimi

Nissan Qashqai yakıt tüketimi için ideal araçlardan biridir. Özellikle dizel seçeneği tam bir yakıt cimrisi bir araçtır. Araç ağır ve yüksek olmasına rağmen yakıt tüketimi ortalamanın çok altındadır. Qashqai 1.5 dizel motoru ile şehir içi trafiğinde 100 km’de 4,2 litre mazot tüketirken uzun yolda bu rakam 3,6 litreye kadar düşüyor.

1.2 benzinli motorlarda Şehir içi 6,5 litre, uzun yolda 5,2 litre benzin tüketiyor. 1.3 benzinli motor seçeneğinde ise şehir içi 6,7 litre, uzun yol 4,6 litre benzin tüketiyor. Bu veriler sürücünün sürüş şekline ve sürüş yapılan yol durumuna göre değişiklik gösterebilir.

Nissan Qashqai 2021 Teknik Özellikleri

Nissan Qashqai 4 silindirli motora sahiptir. Dizelde ve benzinli motorlarda maksimum hız 200 kilometre ve yakıt depoları 55 litredir. Aracın her paketinde olan bazı donanımları da bulunur.

Bunlardan bazıları şunlardır;

 • Hız sabitleyici
 • Klima
 • Ön kol dayama
 • Elektrikli aynalar
 • Led farlar
 • Çocuk kilidi
 • Yokuş kalkış desteği
 • Alarm
 • Lastik arıza göstergesi

Bunların dışında ek olarak alınabilen ve dolu paketlerde bulunan bazı donanımlar da bulunur. Bunlardan bazıları Ön ve arka park sensörü, Bluetooth, start / stop, otomatik kararan dikiz aynaları gibi özelliklerdir.

Nissan Qashqai 2021 Fiziki Özellikleri

Nissan Qashqai araç piyasasında SUV model olarak biliniyor. Bu model yerden yüksek ve iç hacmi geniş bir araçtır. Toplam 5 kişilik olan bu aracın boş ağırlığı 1315 kg’dır. Aracın uzunluğu 4394 mm, genişliği 1806 mm ve yüksekliği 1590 mm’dir. Taşıma kapasitesi 548 kg olan aracın bagaj hacmi ise 400 litredir. Lastik ölçüleri aracın paketine göre değişiyor.

Nissan Qashqai 2021 Güvenliği

Nissan Qashqai güvenliği de ön planda tutan bir araçtır. Araçta tüm paketlerde olan sabit özellikler arasında ABS, EBD ve ASR fren sistemleri bulunuyor. Bu sistemler aracı virajlarda yol tutuşunu, acil frenlerde dengede tutmasını ve buzlu yollarda yoldan çıkmamasını sağlıyor.

Ek olarak şerit takip sistemi ve araç takip sistemi ile istenmeyen kazalardan da koruyor. Kaza durumunda sürücü, yolcu, diz ve yan hava yastıkları ile güvenliği üst seviyede tutmayı amaçlıyor. Kör nokta uyarı sistemi ile de sürücünün kontrolü daha da artıyor.

Nissan Qashqai 2021 Fiyatı

Nissan Qashqai ithal bir araç olduğu için fiyatları da yüksektir. Fakat rakiplerine göre daha uygun fiyatlara sahip olan araç uygun koşullarda alınabilecek bir modeldir. Araçta 3 farklı paket seçeneği bulunuyor ve paketlerin donanımlarına göre, yakıt seçeneklerine ve şanzıman seçeneğine göre fiyatları değişiyor.

Benzinli motor seçeneğinin daha uygun olduğu araçta yine manuel şanzıman araçlar diğerlerine göre daha uygun fiyatlarla alınabilir. Ayrıca ek olarak alınan donanım ve özellikler de fiyatı yükseltecektir.

Türkiye’nin en çok tercih edilen SUV modeli* Nissan Qashqai 100.000 TL kredi tutarı için 12 ay %0,69** faiz, avantajı ile şimdi Qashqai’li olmanın tam zamanı!

* 2021 Temmuz Fiyat Listesi

Versiyon İsmiTavsiye Edilen Kampanyalı Liste Fiyatı
1.3 DIG-T 158 DCT Tekna EU6DF361.200
1.3 DIG-T 158 DCT Sky Pack Plus EU6DF390.400
1.3 DIG-T 158 DCT Platinum EU6DF411.900