Daha önce gidilmeyen bir yerin kolaylıkla bulunabilmesi için çok iyi bir adres verilmesi gerekir. İyi bir adres bilgisi olmadığı zaman gidilecek yerin bulunması zorlu olabilir. Bu nedenle adres bulma konusunda sorunlar yaşanabilir. Bugün çoğu kişi bildiği yerlerden farklı bir yere gidebilmek için konum bilgisini kullanır. Bu şekilde çok daha rahat bir ulaşım sağlanabilir. Konum nasıl atılır incelemesi yapıldıktan sonra, konum atma konusunda gerekli bilgi edinilebilir.

Konum İnternet Olmadan da Atılabilir Mi?

Konum atma işlemi çoğunlukla WhatsApp uygulaması üzerinde tercih edilir. Fakat farklı seçeneklerde de konum atabilmek mümkündür. Bunun için nasıl konum atılması gerektiğinin bilinmesi yeterlidir. Konum atmak isteyen kişilerin internetinin olması gerekir. İnternet olmadan konum atılmak istenirse bu konuda sorunlar yaşanabilir.

Çünkü internet olmadan konum bilgisi atılamaz. Konum atma çoğunlukla arkadaşlar arasında kullanılan bir yöntemdir. Bunun dışında iş görüşmeleri, farklı şehirlerin seyahatleri içinde konum bilgisi kullanılabilir. İnternet olan her telefon konum atma özelliğini kullanarak bulamadığı yerleri kısa sürede bulabilir.

Konum Atarken Konum Açılmalı Mıdır?

İnsanların günlük hayatlarında kullandıkları akıllı telefonların çeşitli aplikasyonları vardır. Konum özelliği de bunlardan birisidir. Konum atmak isteyenlerin bu aplikasyonu kullanması gerekir.

Bunun içinde bu özelliği taşıyan bir telefonunun olması gerekir. Aksi takdirde konum bilgisi kullanılamaz. Konum atacak olanlar, atacakları konum öncesinde ilk olarak konumlarını açmalıdır. Bu özellik sayesinde telefon kişinin nerde olduğunu belirler ve ona göre kullanacağı yolları belirler. Açık olmadığı zamanlarda bu özelliğin kullanılması mümkün değildir.

Konum Atma Aşamaları Nelerdir?

Konum atma işlemleri aşamalardan oluşan bir işlemdir. Konum atma özelliğinin kullanılabilmesi için bu aşamaların yerine getirilmesi gerekir. Konum atma aşamaları şu şekildedir;

  • İlk olarak WhatsApp açılmalı ve konum atılacak olan kişi bulunmalıdır.
  • Sohbet edilecek olan kişinin sayfası açıldıktan sonra mesaj yaz alanının sağ tarafından yer alan ataç ikonuna dokunmak gerekir.
  • Ataç ikonuna dokunduktan sonra çok farklı seçenekler çıkar. Buradan konum gönder seçilir.
  • Mevcut konumu gönder ya da şu anki konumu gönder seçeneklerinden birisi seçilir. Mevcut konumu gönder seçeneği hareketli konumdur ve geçici süreliğine görülür. Şu anki konumu gönder ise sabit konumlarda kullanılabilen bir seçenektir. Genellikle bu konum yöntemi daha çok tercih edilir.
Konum göndermek için seç

Konum göndermek için seç

Konum gönderildi

Konum gönderildi

Konum Atma İşlemi Her Telefonda Aynı Mıdır?

Konum atma özelliği çoğunlukla Whatsapp üzerinden kullanılan bir özelliktir. Messenger ya da Haritalar üzerinden de atılabilir. Fakat bu seçenekler çok fazla tercih edilmez. Konum atma özelliği hem android hem de ios telefonlarda kullanılabilir.

Bunun için whatsapp üzerinden nasıl bir yol izleneceğinin bilinmesi yeterlidir. Bu şekilde konum atma özelliği başarılı bir şekilde kullanılabilir.

Konum Atma Özelliğini Herkes Kullanabilir Mi?

Konum atma özelliğini akıllı telefonu ve interneti olan herkes kullanabilir. Bu özelliği kullanabilmek için herhangi bir sınırlandırma yoktur.

Konum Atarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Konum atma özelliğini kullanmak isteyenler, atacakları konumlar ile karşı taraftaki kişilerin işini önemli anlamda kolaylaştırırlar. Fakat konum atılırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Konum atarken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

  • Konum özelliğinin telefondan açılmış olması gerekir.
  • İnternetin açık olduğundan emin olmak gerekir.
  • Atılan konumun kalıcı ya da geçici süre olarak atılıp atılmadığına dikkat etmek gerekir. Bu şekilde konum atma özelliği daha doğru bir şekilde kullanılabilir.

Google Haritalar Üzerinden Nasıl Konum Atılır?

Google çok geniş kapsamlı hizmetleri sayesinde insanların hayatının önemli anlamda kolaylaştırır. En çok kullanılan seçeneklerden birisi de Google haritalar seçeneğidir. Haritalar üzerinden konum atmak isteyenler bunu çok bir şekilde yapabilirler. Haritalar üzerinden konum atılabilmesi için GPS’nin açık olması gerekir.

GPS açık olduğu zaman ilk olarak haritalar bölümüne giriş yapılır. Buradan mavi simge ile bulunulan yerin üzerine tıklanır. Detaylar kısmına dokunarak paylaş seçeneğine basılır. Bu şekilde konum paylaşılmış olur.

Messenger İle Konum Nasıl Atılır?

Konum atma özelliği sadece whatsapp ya da haritalar üzerinden kullanılabilen bir özellik değildir. Bunun yanı sıra Facebook messenger üzerinde de kullanılabilir. Messenger üzerinden konum atmak isteyenler ilk olarak uygulamaya giriş yapmalıdır. Daha sonra sohbet bölümüne girilir. Buradan konum atılacak olan kişinin sohbet penceresi açılır ve “…” bölümünden konum atma seçilir. Faceboook messenger üzerinden konum atma özelliği de bu şekilde kullanılabilen bir özelliktir.

İzleyin: Whatsapp’ta nasıl konum atılır?

Etiketlendi:

,