Kablosuz kulaklıklar oldukça pratik ve kullanımı kolay aygıtlardır. Kablo derdi olmadan rahatça müzik dinleme olanakları sunan bu cihazlar, oldukça pratik bir şekilde kullanılabilmektedir. Fakat bazı kablosuz kulaklık modelleri oldukça küçük yapıya sahiptir ve kaybolmaya çok müsait eşyalardır. Bu yazımızda sizlere kaybolmuş Bluetooth kulaklığınızı nasıl bulabileceğinizi anlattık. Kulaklığınızla evdeyken vedalaştıysanız, panik yapmanızı gerektiren hiçbir durum bulunmamaktadır. Çünkü evinideki küçük bir yere düşmüştür. Genellikle bu delikler koltuk araları, masa ayaklarının dibi, yastık kılıfları, yatakların altı ve çekmecelerin kenarları olabilmekte. Fakat bazı durumlarda ise gözümüzün önündeyken bile kablosuz kulaklıklarımızı göremiyoruz. Bir eşyayı kaybetmenin en sinir bozucu yanı, görememek. Genellikle eşyalarımızı, baktığımız yerlerde göremeyebiliyoruz.

Kaybolan kablosuz kulaklıklar nasıl bulunur?

Kablosuz kulaklıklar, Bluetooth teknolojisini kullanmaktadır. Bu sayede sesi ileten ve sesi alan kulaklıklar, gelişen Bluetooth teknolojisi ile yüksek kaliteleri sesleri aktarmakta bir sorun yaşamamakta. Eğer Bluetooth kulaklığınızın şarjı bitmediyse, telefonunuzdan Bluetooth ayarlarınızı açıp cihazınıza bağlanmayı deneyin. Eğer bağlanmadıysa, başka bir odaya geçip deneyin. Bu denemeler sonucu, telefonunuz kablosuz kulaklığınıza bağlandıysa şanslısınız demektir. Ancak Bluetooth kulaklığınız kapalı durumdaysa, yapacağınız bu işlemler hiçbir sonuç vermeyecektir. Bu durumda kulaklığınız evde kaybolmuştur. Bu yöntemi sokakta denemeniz çok mantıksız. Çünkü sokak sokak dolaşmanız gerekir ve bu aylar sürebilir.

Genellikle yatakta müzik dinliyorsanız, kablosuz kulaklıklarınız nevresim içine veya yastık kılıflarının arasına kaçmış olabilir. Kablosuz kulaklığınızı yatakta kaybettiğinizi düşünüyorsanız, bakmanız gereken ilk yer buralar olmalı. Fakat ev dışında bir yerde kaybettiyseniz işler değişir. Bu sefer gezdiğiniz yerlere gidip, etrafı detaylıca incelemelisiniz.

Bazı kablosuz kulaklıklar son konumu bildiren teknolojilerle donatılmıştır. Bu sayede kablosuz kulaklığınızın son aktif olduğu konuma gidip arayabilirsiniz. Bu sayede kablosuz kulaklığınızı arama bölgesini büyük oranda daraltmış olacaksınız.

Apple marka kulaklardaki cihazımı bul nasıl çalışır?

Apple ürünlerinin hepsi senkronize bir şekilde çalışmaktadır. Bu sayede herhangi bir Apple cihazınızı kaybettiğinizde, başka bir Apple cihazı ile kaybettiğiniz cihazın konumunu ya da son aktif olduğu konumu bulabilirsiniz. Eğer cihazınız hala aktif durumdaysa, kaybolmuş cihazının yüksek bir ses çalmasını sağlayabilirsiniz. Bununla beraber harita üzerindeki konumunu takip edebilir ve cihazını bulabilirsiniz. Fakat harita üzerinde kulaklığınızı hareket halinde görüyorsanız, kablosuz kulaklığınızı bir başkası ele geçirmiş demektir. Bu durumlarda emniyet güçlerine başvurmanız gerekebilir. Kendi başınıza bir işe kalkışmamanızı tavsiye etmekteyiz.

İLGİLİ MAKALE  Bluetooth kulaklık önerileri... 200 TL'den 3000 TL'ye kadar hangi kulaklık alınır?

Adım adım kaybolan Apple marka kablosuz kulaklıkları bulma işlemleri

Bu işlemler için daha önceden kablosuz kulaklığınızdaki “cihazımı bul” özelliğini aktif hale getirmiş olmanız gerekmektedir.

  • icould.com internet sitesine giriş yapın.
  • Aktif olarak kullandığınız Apple hesabınıza giriş yapın.
  • “Cihazlarımı bul” sekmesine tıklayıp, kaybettiğiniz cihazı seçin.
  • “Sesi çal” seçeneğine tıklayın. Eğer kaybettiğiniz cihaz yakındaysa, o cihazdan çıkan sesi duyacaksınız.
  • Eğer ses duymazsanız, kulaklığın potansiyel kayıp olma alanlarına bakın.

Bu işlemleri sırasıyla yaparsanız, AirPods gibi kablosuz kulaklıklarınızı kolayca bulabilirsiniz. Eğer evde kaybettiğinizi düşünüyorsanız, Bluetooth servisini açıp oda oda gezmeniz gerekebilir. Apple marka akıllı telefonunuz, otomatik olarak kablosuz kulaklığınıza bağlanacaktır.

X