Instagram, günümüzde Facebook’ tan sonra en çok popüler olan sosyal medya platformları arasında yer almaktadır. Milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Dünya’ da kendisinden başarılı bir şekilde söz ettirmeyi başaran bir platformdur. Kullanıcı sayısının artması ile birlikte de kullanıcıların çeşitli istek ve önerileri de artmaktadır.

Instagram Kullanımı

Instagram günümüzde birçok yaş düzeyine sahip kişiler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Hemen hemen her yaşta insanın ziyaret ettiği bu platform oldukça beğeni kazanmıştır. Basit bir ara yüze sahip olması ve kullanım kolaylığı ile her yaştan insanın kullanımına hitap etmektedir. Bu hizmeti de ücretsiz bir şekilde insanlara sunmaktadır. Platform üzerinden her an çekilen fotoğrafları paylaşmak mümkündür.

Aynı zamanda hikaye özelliği ile de takipçiler ile anlık fotoğraf ve video paylaşımları yapılabilmektedir. Bu da birçok insan tarafından cazip ve eğlenceli olmaktadır. Birçok insan sosyal medyada paylaşım yapmayı sevmektedir. Bu konuda, Instagram sosyal medya platformu da kullanıcılara önem vermektedir. Sürekli olarak güncellemeler yaparak yeni özellikler eklemektedir.

Türkiye’de Ofisi Var Mı?

Instagram’ın Türk kullanıcılarının sıklıkla merak ettiği konulardan biri de, Instagram sosyal medya platformunun Türkiye’de bir ofisinin olup olmadığı konusudur. Instagram ofisi Dublin ofisi (İrlanda) içerisinde yer almaktadır. Ofis çalışanları ile iletişime geçmek mümkündür.

Instagram Müşteri Hizmetleri

İnsanlar, Instagram ile ilgili yaşamış olduğu her türlü konudaki sorunları ile alakalı olarak, müşteri hizmetlerine ulaşmayı istemektedirler. Instagram, bunun için kullanıcılar birçok farklı yol sunmaktadır. Kullanıcılar zaman zaman çeşitli şikayetler ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu şikayetler sistemden kaynaklı sorunlar olduğu gibi kişisel sorunlar da olabilmektedir. Bazı insanların hesapları çalınabilmekte ya da şifrelerini unutabilmektedir. Bu gibi durumlarda, bu sorunları ortadan kaldırmak için bir müşteri hizmetleri yetkilisine ihtiyaç duyarlar.

Instagram Müşteri Hizmetleri E-Mail Adresi

Instagram, kullanıcıların yaşadığı çeşitli sorunları çözüme kavuşturmak için bir e-mail adresi oluşturmuştur. Bu e-mail adresine mail atarak gerekli sorunlar ortadan kaldırılması için çalışmalar yapmaktadır. Instagram’ın e-mail adresi ise, press@instagram.com, help@instagram.com, complaint@instagram.com olarak yer almaktadır.

Instagram Hesabı Üzerinden Sorunları Bildirme

Instagram hesabı ile ilgili sorun yaşayan kişiler hesapları üzerinden de bildiri gönderebilmektedir. Bunun için şu adımlar izlenebilir;

  • Instagram hesabına giriş yapmak,
  • Sağ alt kısımda yer alan profil ikonuna tıklayarak profile giriş yapmak,
  • Profile girdikten sonra sağ üst köşede yer alan menüye girilir.
  • Daha sonra, menüye girince en alt kısımda ayarlar bölümü yer alır.
  • Ayarlara giriş yapılır ve Yardım seçeneğine tıklanır.
  • Yardım bölümünde kullanıcıya çeşitli seçenekler sunulur.
  • Sunulan bu seçenekler arasında size en uygun olana tıklanır
  • Gerekli seçeneğe tıklandıktan sonra yardım merkezine girilir.
  • Yardım merkezinde destek talebine tıklanır.
  • Son olarak yaşanılan sorun ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi verilir ve talep gönderilir.
İLGİLİ MAKALE  Instagram'da zaman ayarlı paylaşım nasıl yapılır?

Bu şekilde Instagram ile ilgili yaşanan sorunların çözümü için Instagram destek birimine ulaşım sağlanabilmektedir.

Instagram Hesap Kapatma İşlemleri

Birçok kullanıcı Instagram’dan memnun kalmayabilmektedir. Bu konuda hesabını kapatmak istemektedir. Hesap kapatma işlemi için kullanıcıya 2 farklı seçenek sunulmaktadır. Hesabı geçici olarak devre dışı bırakmak yada kalıcı bir şekilde silmek mümkündür.

Geçici olarak devre dışı bırakıldığı zaman, hesap üzerinde yer alan fotoğraflar, videolar ve diğer bilgiler geçici olarak kaldırılır. Daha sonra hesaba giriş yapmak istendiği zaman ise tekrardan bilgiler geri gelmektedir. Kalıcı olarak silmek istendiğinde ise, tüm bilgiler geri gelmemek üzere silinmektedir.

X