Sosyal medya günlük hayata girmesiyle beraber insanların vazgeçilmez alışkanlığı olmuştur. Sosyal medya platformlarından birisi olan instagram, dünyadan en çok tercih edilen eğlenceli platformlardan birisidir. Daha çok görsel anlamda çekicidir. Kullanıcıların gönderi ve hikaye paylaşmasıyla, daha kullanışlı bir platform olmaya doğru ilerlemektedir.

Instagram uygulamasından çıkış yapmadan gönderileri takip eden kullancılar zaman geçtikten sonra şifrelerini unutabiliyorlar. Uygulamaya girmek için kullanılan bilgisayar, tablet veya mobil cihazlarda instagram hesabının uzun süre açık kalması, çıkış yapıp geri dönülmek istendiğinde şifrelerini unutulmasına sebep oluyor. Unutulan şifre ve hesap işlemleri için yapılması gerekenler basittir.

Instagram Hesabımı Bul

Instagram Hesabımı Bul

Instagram Şifremi Unuttum Hangi Adımları İzlemeliyim?

Şifresini unutan kullanıcılar instagram parolamı unuttum ne yapmalıyım sorusu ile karşı karşıya kalıyorlar. Instagram kullanıcılarının şifre unutma sorunu yaşadıkları zaman aşağıdaki adamları uygulamalıdırlar:

 • İlk olarak instagram açılmalıdır.
 • Çıkan ekranda giriş yap bölümüne tıklanmalıdır.
 • Giriş ekranında farklı bir seçenek olarak Facebook ile giriş yap kısmını daha önce kullanılarak giriş yapıldıysa şifre sorunu yaşanmaz.
 • Bu seçenek dışında bir instagram hesabı oluşturulmuşsa şifreni mi unuttun bölümü seçilmeli ve devam edilmelidir.
 • Onaylı telefon numaranızı ekrana yazabilirsiniz böylelikle kod numarası telefonunuza SMS olarak gelebilir.
 • SMS ile gelen kod numarası instagram ekranında boş alana yazıp gönderilebilir.
 • Instagram parola değiştirme işlemi bu adımlar ile yeni güçlü şifre oluşturularak tamamlanır.

Instagram parola yenileme süreci sona erer.

İzleyin: Instagram şifre sıfırlama işlemi nasıl yapılır? | Instagram Şifremi Unuttum!

Instagram Şifremi Unuttum E-Postamı Bilmiyorum

Instagram kullanıcıları uzun süredir çıkış yapmıyorlarsa e-posta adresini ve şifrelerini unutabilirler. Birden fazla hesabı olan kullanıcılar ise farklı e-postalar açarak giriş yaptıkları için şifrelerini kolay unuturlar. Bu yüzden şifrenin not alınması veya akılda kalacak bir şifre oluşturulması gerekir.

Öncelikle bu bölümde yer alan bağlantıya tıklayarak giriş yaparken sorun mu yaşıyorsun? sayfasına ulaşılması gerekir. Bunun için mobil cihaz veya bilgisayar üzerinden gerçekleştirilebilir. Karşınıza çıkan ekrandaki boşluğa kullanıcı adınız yazılmalıdır. Giriş bağlantısı gönder bölümüne tıkladığınızda e-posta adresinizin ilk ve son harflerinin yer aldığı, bağlantı gönderildiğini yazan bir yazı ile karşılaşırsınız. Yıldızlı olan açıklama, e-posta adresinizi bulabilmek için bir ipucu olacaktır.

Instagram Şifre Yenileme

Instagram Şifre Yenileme

Instagram Şifremi Değiştiremiyorum, Hata Veriyor

Giriş yapmak veya yeni parola belirlemek üzere şifrenizi yazdığınız zaman sürekli hata alıyorsanız sunucu kaynaklı bir problem olabilir. Sistemden bu yönde bildirim gelmediği zaman farklı sebeplerin olduğu da düşünülmelidir. Kullanıcı adı ve şifre kısmında küçük detaylar bile atlanmamalıdır. Noktalama işareti, büyük ve küçük harf detayları yanlış şifre yazılmasına sebebiyet verir. Hata mesajlarından kurtulmak için instagram şifre bulma yöntemlerini uygulayarak yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

Video: Instagram Şifremi Unuttum E postamı Bilmiyorum 2021 (Yeni)

Instagram Hesabım İçin Nasıl Bir Şifre Oluşturabilirim?

Hesabınızı daima güvende tutmak istiyorsanız şifrenizin kolay ve anlaşılır olmaması gerekir. Instagram güçlü bir şifre oluşturmak için aşağıdaki yöntemleri takip edebilirsiniz:

 • Şifrenizde büyük ve küçük harf beraber bulunmalıdır.
 • En az sekiz karakterden oluşmalıdır.
 • Özel karakterler içermelidir. Böylelikle şifre güçlenecektir.
 • Sıralı rakamlar ve doğum tarihiniz gibi şifreler belirlersiniz zayıf bir şifre seçimi yaparsınız. Böylelikle hesabınıza erişmek isteyen kişilerin işini kolaylaştırırsınız.

Bu adımları uyguladığınızdan başka kullanıcıların hesabınıza saldırısı zorlaşacaktır.

Instagram giriş yaparken sorun yaşama

Instagram giriş yaparken sorun yaşama

Instagram Şifremi Unuttum, Hesabımı Kapatabilir Miyim?

Şifre unutulduğu zaman yapılması gereken adımlardan detaylıca bahsetmiştik. Bu adımları takip ederek Instagram’a giriş yaptıktan hemen sonra hesap kapatma işlemi için instagram oturumunun açık olması gerekir. İlk baş bu bölümünün en altında yer alan bağlantıya tıklanmalıdır.

Instagram hesabınızı kapatma ekranında hesabını sil yazılı ekran karşınıza çıkacaktır. Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız hesap silme nedenini kutucuk üzerinden seçmelisiniz. Kapatma işlemini bitirmek için boş alana şifrenizi yazıp kırmızı buton da belirtilen hesabımı kalıcı olarak sil seçeneğindeki tıklamalısınız.

Hesabınızı kapatmadan önce kullanıcı adınız ile oturum açmak için tekrar kullanamazsınız. Eğer instagram hesabınızı kapatıp kapatmamak arasında kararsızsanız hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz. Bu sayede hesabınıza istediğiniz zaman tekrar erişebilirsiniz.

 

 

Etiketlendi:

,