Instagram; sosyal medya platformlarının başında gelen, kullanıcıların içerikler paylaşabilmesine imkan tanınan ev diğer insanlarla etkileşime fırsat tanınan bir uygulamadır. Sağlamış olduğu sosyal olanakların fazla olması, instagram kullanım yaşının oldukça düşük olmasına ve sayı olarak oldukça fazla kullanıcının bulunmasına neden olmuştur.

Bu nedenle de; insanların birbirinin profiline bakım sıklığı artmış, profile bakılan kullanıcıların merak edilmesi durumu ortaya çıkmış ve buna yönelik gelişmeler yaşanmıştır. Doğal olarak; Instagram’da profile bakanlar görüntülenebilir mi, nasıl görüntülenebilir ve neler gerekir, başlıklarının da araştırılması başlandı.

Instagram Profilime Kim Bakmış?

Instagram Profilime Kim Bakmış?

Instagram Profiline Bakanlar Görüntülenebilir Mi?

Instagram profiline bakan kullanıcılar, eğer karşı tarafa arkadaşlık isteği atmazlarsa; baktıklarından karşı tarafın haberdar olamayacağını bilmelidirler. Ancak; instagram kullanıcı kitlesinin artmış olması, instagram için yapılan yatırımların her geçen gün artarak çoğalması ve sürekli yeniliklerin yapıldığı da unutulmamalıdır.

Bu yeniliklerden bir tanesi de, profile bakan kullanıcıların gözlemlenmesine yönelik bir yeniliktir. Geliştirilmiş olan bazı yazılımlar sonucunda, uygun donanımdaki bir cihaz için uygulamalar yüklenmelidir. Uygulamalar yardımıyla da Instagram profiline bakan kullanıcılar görüntülenebilecektir.

İzleyin: INSTAGRAM PROFİLİME KİM BAKTI? – Instagram Profilime Bakanlar ÜCRETSİZ! | NASIL YAPILIR?

Instagram Profiline Bakanları Görmek İçin Neler Gerekir?

Instagram profilime kim bakmış? şeklinde soru soran bir insan, bazı gerekenleri temin etmelidir. Daha sonra, bazı uygulama adımlarını da takip ettikten sonra profiline bakan diğer kullanıcıları görüntüleyebilecektir.

Gerekenlerse şöyledir:

  • İnternet bağlantısı yapabilecek donanımda, yeni özellikleri destekleyen ve ‘akıllı cihazlar’ olarak sınıflandırılan bir cihaz
  • Sinyal gücü olarak en az ‘orta’ seviyede olan ve şifresi bilinen bir internet ağ bağlantısı
  • Profiline bakan diğer kullanıcıları öğrenmek istenen hesaba ait; kullanıcı adı veya telefon numarası ile mail adresi, hesap şifresi, gibi giriş bilgileri
  • İndirilmek istenen uygulamaya yetecek kadar telefon hafızası

Gibi gerekenler, Instagram profiline bakan diğer kullanıcılar öğrenilmek istendiğinde temin edilmelidir.

Instagram Profilime Kim Bakmış?

Instagram Profilime Kim Bakmış?

Instagram Profiline Kim Bakmış, Öğrenme Yöntemleri

Instagram profiline kimlerin bakmış olduğunu gösterebilecek yöntemler, geliştirilen yazılımlara ve ortaya çıkarılmış olan uygulamalara göre değişecektir. Ancak seçilecek olan her yöntemde doğru sonuçların alınamayacak olduğu da unutulmamalıdır.

İLGİLİ MAKALE  Bilgisayardan Instagram'a fotoğraf paylaşmak mümkün

Çünkü, bazı yöntemler; yalnızca maddi amaç güdülerek geliştirilen, doğru sonuçlar sunmayan ve insanları yanıltan sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Doğal olarak da her yöntemin kullanılmaması gerektiği kesinlikle unutulmamalıdır. Bunun yanı sıra, yorumlar okunarak indirilecek olan ve kullanıcı sayısı fazla olan uygulamalar yardımıyla; profile bakan kullanıcıların isimleri, bakma süreleri ve bu tür cevaplar elde edilebilecektir.

Seyredin: Instagram profile bakanlar uygulaması gerçek mi, denedik!

Instagram Profilime Kim Bakmış, Nasıl Öğrenilir?

Instagram profiline bakan diğer kullanıcıları öğrenmek için, gerekenlerin eksiksiz olarak temin edilmiş olduğuna özen gösterilir. Daha sonra, akıllı cihaz üzerinden internet bağlantısı kurularak diğer kullanıcıların öğrenilmesi için işlemlere başlanır. İnternet bağlantısı ve yeterli hafıza durumu olan cihaz içerisindeki uygulama indirme alanına ‘instagram profile bakanları görüntüle’ araması yazılır.

Bu arama sonucunda; yorumlar okunarak, ücretli veya ücretsiz olma durumu incelenerek ve değerlendirme olarak öne çıkmış olan uygulamanın indirilmesi sağlanır. İndirilen uygulama üzerinde, belirli gizlilik ve güvenlik sözleşmeleri bulunur.

Okunan sözleşmeler sonrasında ‘okudum ve anladım’ seçeneği işaretlenerek, uygulamanın kurulmasına ve kullanımına onay verilir. Daha sonra, kullanıcı giriş bilgileri yazılarak uygulama içerisine giriş yapılır. Sağ alt kısımda yer alan sekmede, profile kimlerin baktığını gösteren bir alan bulunur. Bu alana giriş yapılır ve profile bakan kullanıcılar görüntülenmiş olacaktır.

Instagram Profile Kim Bakmış, Ne Kadar Sürede Öğrenilebilir?

Instagram profile bakan kullanıcılar, hem arkadaşlık isteği atmadan hem de Instagram üzerinde arkadaş olunmasına rağmen profili görebileceklerdir. Her iki şekilde de profile bakan kullanıcılar, kısa bir zaman içerisinde görüntülenebilir. İnternet sinyal gücünün iyi olması, alınacak olan sonuç için süreyi kısaltacaktır.

Benzer şekilde, sinyal gücünün daha zayıf durumda olması halinde ise profile bakan kullanıcı daha geç sürede görüntülenecektir. Ancak ortalama olarak; iki dakika ile yirmi dakika arasında değişen bir sürede, instagram profiline bakan kullanıcıların görüntülenmiş olacağı bilinmelidir.