Instagram kullanıcıları, hesapları üzerinden; fotoğraf paylaşma, uzun süreli videolar paylaşma, içerikler paylaşma ve gönderiler oluşturma adımlarını uygularlar. Bu gönderiler arasında yer alan hikaye özelliğinde kullanıcı, insanların yalnızca yirmi dört saat içerisinde görebildikleri ve süre dolduktan sonra kaybolan paylaşımlar da yapabilir. Hikaye özelliğinde yer alan bu kısa süre sorunu, daha sonradan da görüntülenmek istenen içeriklerin elde edilmesine engel olur.

Bu gibi durumlarda da karşılaşılacağı üzere, içeriklerin daha sonradan görüntülenmesi için cihazda yer almasını sağlamak gerekir. Doğal olarak; instagram hikaye indirme işlemi mümkün mü, kullanıcılar neleri sağlayarak hikaye indirebilir, ne kadar sürede hikaye indirme tamamlanır, başlıklarına da önem verilmelidir.

Instagram hikaye indirme

Instagram hikaye indirme

Instagram Hikaye İndirme İşlemi Mümkün Mü?

İnstagram kullanıcılarının paylaşacak oldukları hikaye içerikleri, uygun durumlar ve yeterli koşullar sağlandığı zaman indirilebilir. Hikaye indirme işleminde gereken bazı program ve araçlar vardır.

Bu araçların asıl amacı, hikayenin asıl sahibine bildirim ulaştırılmadan veya hikaye kırpılmadan indirilmesini sağlamaktır. Sonuç olarak; hikaye indirme aşamasında özen gösterilmesi, teknik indirme araçlarının tam kurulması ve hikaye süresinin dolmaması halinde, hikaye içerikleri indirilebilir.

Video: Instagram’da bir başkasının hikayesi nasıl indirilir?

Instagram Hikaye İndirmek İçin Neler Gerekir?

Instagram kullanıcılarının hikaye içeriklerini indirmeleri için, özellikle hikaye kalitesine zarar vermeyecek donanımı sağlamaları gerekir.

Bu nedenle, gerekli bulunan ve hikaye indirmede aktif kullanımı olacaklar:

 • Sinyal derecesi yeterli ağ bağlantısı
 • Sinyal bağlantısı kurmaya uygun akıllı cihaz
 • Hikaye indirme araçları (Bu araçlar arasında; hikaye indirme programları, telefon donanımı gibi seçenekler var.)
 • Akıllı cihaz kapasitesi
 • Bazı yöntemler için akıllı cihaz donanımı

Gibi gerekenler, hikayelerin indirilmesinde indirecek kişi için gerekli olan araçlardır.

Instagram Hikaye İndirme Yöntemleri Nelerdir?

Kullanıcılar, yöntemleri ve koşulları sağlamada iyi bir performans sergiledikleri zaman, hikayeleri indirdiklerini de göreceklerdir.

Hikaye indirmede tercih edilmeye uygun olan yöntemler:

 • Ekran kayıt videosu alınarak hikaye indirme
 • Hikaye indirme programlarıyla kaybolan içeriklerin elde edilmesi
 • Hesap kullanıcısından hikayenin talep edilmesi
 • Program olmadan, kopyalama esasına dayalı olarak hikayenin indirilmesi
İLGİLİ MAKALE  Instagram profil fotoğrafı nasıl büyütülür?

Yöntemleri, başka bir kullanıcının hikayesi indirileceği vakit kullanılabilir.

Instagram hikaye indirme

Instagram hikaye indirme

Instagram Hikaye İndirme Yöntemleri Uygulaması

Instagram üzerinde kaydı olan bir kullanıcının paylaştığı kaybolan içerikler, farklı kullanıcılar tarafından indirilerek elde edilebilir. Bu durumda, her yöntemin nasıl bir uygulamayla sonuca ulaştıracağını bilmek ve doğru şekilde uygulamak gerekir.

Hikaye indirme yöntemlerinin uygulanması ise:

 • Ekran video kayıt yöntemi: Son zamanlarda üretilen birçok işlevli akıllı telefonlar, ekran üzerinde gerçekleşen akışın video halini kaydetme özelliğine sahiptir. Bu yöntemde, hikayesi kaydedilmek istenen insanın içeriği başlatılmadan önce, ekran video kaydı başlatılır. Video üzerinde daha net olması için telefonun; patlaklığı, ses seviyesi, internet çözünürlüğü artırılır. İndirilmek istenen hikayenin sonlanması halinde, ekran video kaydı da tamamlanır.
 • Hikaye indirme araçları yardımıyla: İnstagram üzerinde paylaşılan ve süre olarak yalnızca yirmi dört saat ile sınırlandırılan içerikler, birçok ikinci şahıslar tarafından indirilmek istenir. Bu tür durumların farkında olan yazılım uzmanları, duyulan ihtiyaçlara cevap niteliğinde olan yazılımlar ortaya çıkarmıştır. Akıllı telefona indirilen, bazen ücretli bazen de ücretsiz olan hikaye indirme araçlar kurulur. Bu programlar üzerine instagram kullanıcı adı ve şifresi yazılır. Hikayesi indirilmek istene kişinin içeriğine girilir ve orta alt alanda yer alan, uç kısmı aşağı dönük olan ok simgesi tıklanır. Tıklama sonrasında hikayenin iniyor olduğu bildirim panelinden görülür.
 • Kullanıcıdan hikaye paylaşımını talep etme: Hikayesi indirilmesi istenen kişi, paylaşmış olduğu hikaye içeriğini çok büyük bir olasılıkla cihazında bulundurur. Eğer beğenilen hikayeyi paylaşan kişiden talep edilebilmesi ihtimali varsa, doğrudan hikaye içeriğini indirmek yerine kullanıcıdan talep ederek de hikayeye ulaşılabilir.
 • Program olmadan indirme: Bazı cihazlar, özellikle diz üstü bilgisayarlar, instagram girişinde hikaye indirmeye onay veriyor olabilir. Bu tür bir bilgisayarın olması durumunda instagram kullanıcısı, doğrudan hikayenin altında yer alan indirme butonunu kullanır.

Bu yöntem uygulamaları, instagram hikayelerini sorunsuz indirme açısından sırayla takip edilmelidir.

Seyredin: INSTAGRAM HİKAYE İNDİRME (PROGRAMSIZ)

Instagram Hikaye İndirme Aşamasında Neler Dikkat Gerektirir?

Instagram kullanıcıları, bir başka kullanıcının içeriğini indirirken (Özellikle de hikayesi indirilen kişiye haber verilmek istenmediği zamanlarda) gizlilik ve güvenliğe dikkat etmelidir. Seçilen yöntemler esnasında, internet üzerinden erişilen her türlü buton sonucunda cihaz ve verilerin zarara uğrayabileceğini dikkate almak gerekir. Bu nedenle, seçilen hiçbir site için ‘çerezlere izin ver’ alanına onay verilmemesi lazımdır.

İLGİLİ MAKALE  Instagram'a gelen yeni özellik yorum gizleme nasıl yapılır?

Ayrıca, daha önceden onay verilmiş çerezler için de ayarlar kısmından bir düzenleme yapılmalıdır. Ek olarak, tercih edilen hikaye indirme yöntemleri için gereken bilgi donanım durumu, hikayeyi indirmek isteyen kişiye uygun olarak sağlanmalıdır. Bu durumların dikkate değer bulunması ve önemsenmesi, her açıdan instagram kullanıcısına fayda verecektir.

Dikkat Instagram Hikaye İndirme Sonuçları Nelerdir?

İnstagram üzerinden bir başka instagram kullanıcının kısa süreli paylaşımını indirirken, bu indirmenin bazı sonuçları doğurduğunu da bilerek hareket etmek gerekir. Öncelikle, bazı uygulamalar; üçüncü kişilerin hikaye içeriğini indirip indirmediğini gösteren, içeriklerin başkaları tarafından çoğaltılmasına onay vermeyen yazılımlara sahiptir.

Hikaye paylaşımı yapan kullanıcı, bu tür uygulamalar kullanarak paylaşmış olduğu hikayeleri güvence altına alabilir veya indiren kişilerin kullanıcı isimlerine erişebilir. Bu tür durumlar içerisinde olunmak istenmiyorsa, sahte bir hesabın bilgileri uygulamaya kaydedilir ve hikayesi indirilen kişi tarafından bulunma ihtimali engellenir. Yakalanma ihtimaline ek olarak ortaya çıkacak sonuçlardan bir tanesi de, hikaye içeriğinden kalite olarak daha farklı bir içeriğin cihaza inmesi sonucudur.

Kullanılan indirme araçları ve tercih edilen hikaye indirme yöntemleri sonucunda, özellikle telefonlar çözünürlük düşmesine neden olur. Çözünürlüğün düşmesi de; indirilen hikayenin daha karmaşık durmasına ve renk olarak daha soluk durmasına neden olur.