Dünya üzerinde en çok tercih edilen sosyal medya sitelerinden biri olan Instagram, insanların fotoğraf ve video paylaştıkları bir mecradır. Ancak son yıllarda Instagram, birçok kişi için gelir kapısı olmaya başladı. Bunun üzerinde de insanlar, müşterilerine kolay bir şekilde ulaşabilmek için Instagram hesaplarını kullanıyor. Bu şekilde çok daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşan işletmele, çok daha karlı işler yapabilmekteler.

Instagram, milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Fakat bazı sebepler nedeni ile kullanıcılar, Instagram hesaplarını dondurmak zorunda kalabiliyor. Bunun birçok farklı sebebi olabilir. Zaman, sıkılmak ve birçok farklı neden yüzünden Instagram hesapları dondurulabilir.

Instagram hesabı dondurulunca ne oluyor?

Instagram hesabını dondurduğunuz zaman, Instagram hesabınız silinmiyor. Ancak kimse, bir süre boyunca Instagram hesabınızı göremiyor. Ne aramalarda ne de eski aktivitelerde. Genellikle kullanıcılar, Instagram’dan bir süre uzak kalmak için Instagram hesaplarını dondurmayı tercih ediyor. Instagram hesabınızı dondurduktan sonra tekrar açmak için ise Instagram hesabınıza giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Instagram hesabı nasıl dondurulur?

Instagram hesabı dondurmak için birkaç adımı doğru bir şekilde uygulamanız gerekiyor. Bu adımları uyguladığınızda ise Instagram hesabınızı kolaylıkla dondurabilir ve bir süre bu sosyal medyadan uzak durabilirsiniz. Instagram hesabı, Instagram uygulaması üzerinden kolaylıkla dondurulabiliyor. Instagram hesabınızı dondurmak için atmanız gereken adımlar şu şekildedir:

  • Öncelikle Instagram uygulamasını açın.
  • Sağ alt tarafta yer alan profil fotoğrafınıza tıklayın.
  • Sağ üst kısımda yer alan 3 çizgiye tıklayın.
  • Açılan pencerenin en üstündeki “Ayarlar” seçeneğini seçin.
  • Ayarlar bölümünden hesap ayarlarına giriş yapın.
  • Sayfayı en aşağı tarafa kaydırın ve “Hesabı sil” seçeneğine tıklayın.
  • Korkmanıza gerek yok. Bu seçeneğe tıklayınca, uygulama size iki farklı yol sunacak. Hesabı dondur seçeneğine tıklayın ve Instagram hesabınızı dondurun.
  • Instagram hesabınızı dondurmadan önce, sizden hesabınızın şifresi ve neden dondurmak istediğiniz ile ilgili bir soru yöneltilecek. Bu soruları cevaplayın.

Neden Instagram hesabı dondurulmalı?

Birçok kişi, belirli sebeplerden dolayı Instagram hesaplarını dondurmak isteyebilir. Özellikle zor bir dönemden geçen kişiler, kimsenin kendisine ulaşmasını istemedikleri için Instagram ve diğer sosyal medya hesaplarını dondurmak isteyebilir. Bu yüzden de Instagram dondurma işlemleri gerçekleştirilmektedir.

İLGİLİ MAKALE  Bu hataları yaparsanız Instagram hesabınızı kaybedebilirsiniz! İşte Instagram hesabınızı korumanın yolları (Kaynak: soru.com.tr)

Bunlara ek olarak , yoğun iş temposunda olan kişiler de Instagram hesaplarını dondurmayı tercih edebilirler. Bunun sebebi ise hayatlarının yoğun olması ile beraber sosyal medya için zaman ayırmak istememeleri. Bunun yerine aile ile geçirilen vakitler, her zaman için daha keyifli olacaktır. Bunlara ek olarak kişiler artık Instagramdan sıkılabilmekte. Bu yüzden de bu kişiler, genellikle Instagram hesaplarını dondurmaya başlıyor. İşletme sahipleri de dondurmak isteyebilir. Çünkü artık eskisi kadar iş yapmıyorlardır ya da sektör değiştirmişlerdir. Bu yüzden de mevcut Instagram hesaplarını kapatıp başka işlere yönelebilir.

Instagram hesabı dondurulunca neler olur?

Instagram hesabınızı dondurduğunuz vakit, kimse sizin hesabınızı göremez. Dondurmadan önce yapılan Instagram yorumlarınız bir süreliğine kapatılır. Bu olay, kişisel verilerinizi bir süre gizli tutmak istiyorsanız yapmanız gereken bir hamledir.

Instagram hesabı geri nasıl açılır?

Dondurduğunuz bir Instagram hesabını açmak oldukça kolay. Bunun için sadece Instagram hesabınızın giriş bilgilerini bilmeniz yetiyor. Dondurmuş olduğunuz Instagram hesabına giriş yaptıktan sonra ise dondurmuş olduğunuz Instagram hesabı, tekrardan aktif olacaktır.

Eğer Instagram hesabınızın şifresini unuttuysanız, normal bir Instagram hesabının şifresini yenlediği gibi şifre değiştirme işlemi ile tekrardan söz konusu Instagram hesabına giriş yapabilirsiniz. Çünkü Instagram hesabını dondurmak, o hesabı silmek anlamına gelmiyor. Fakat hesabı tekrardan dondurmak istiyorsanız, beklemeniz gereken 7 günlük bir süreç bulunuyor. Geçecek olan 7 günün ardından, tekrardan Instagram hesabınızı dondurabilirsiniz.

İzleyin: INSTAGRAM HESAP DONDURMA 2022 (INSTAGRAM GEÇİCİ HESAP KAPATMA)