Numara kullanımı sayesinde insanlar, karşılarındaki kişilere ulaşarak telefon görüşmeleri ve mesajlaşma olanağı yakalarlar. Numara kullanımında kişinin kendi adına kayıtlı bir operatör tercih edilebildiği gibi, fake numara olarak da bilinen; genel olarak yabancı ülkelerin numaralarına sahip, yalnızca arama yapan kişinin çağrısına yanıt verildiği zaman iletişim kurulabilen, sms atabilin ya da alabilen numaralar elde edilebilir. Ya da whatsApp’ta kullanmak için de fake numaralar alınabilir.

Fake numara almak kolay olsa da, ücretsizler çoğunlukla işe yaramaz ve bazı maddi giderleri de vardır. Burada; fake numara alma ücretlerinin, fake numara almanın nasıl gerçekleştiğinin ve bu numaraları almanın avantajlarının bilinerek alım yapılması sağlıklı olacaktır.

Fake Numara Alma Neden Gerekir?

Fake numaralar, karşı tarafla paylaşılacak kullanıcı bilgilerinde tehlike sezildiği zaman, ya da farklı bir whatsApp kullanmak istediğinizde tercih edilir. Özellikle; iletişim kurulması gerekmesine rağmen takıntılı olduğu bilinen insanların aranmasında, psikologların hastalarıyla yapacak olduğu görüşmeler dışında özel hayatlarında rahatsız edilebilme sorunları olduğunda ve mahremiyet sınırlarının korunması gerektiği anlarda bu numaralar kullanılmalıdır.

Ayrıca, karşı tarafı arayarak şakalar yapılacağı zaman telefon kullanılması gerektiğinde de fake numaraların alınması gerekir.

SMS ile üye olunan yerlerde de kendi numaranızı kullanmak istemiyorsanız, sanal numaralar kullanılabilir.

Fake Numara Alma Nereden Olur?

Fake numaraların alınması internet üzerinden olabildiği gibi, özel olarak doğrudan fake numara satışı yapan kuruluşlardan da gerçekleştirilebilir. İlk olarak, satış yapan kuruluşlarla iletişime geçilir ve kullanım amacının ne olduğu belirtilerek fake numara talebi oluşturulur.

Talebi değerlendiren kuruluşlar, yasal olarak bir başkasının haklarını ihlal etmeyeceğine inanılan kişilere nasıl numara istediklerini sorarak; çeşitli ülkelerin alan kodlarını taşıyan, ardışık sayı dizilimine sahip olabilen veya her rakam bir harfe denk gelerek anlam ilişkisi oluşturulabilen numaraları satarlar. Satın alınan numara, alım esnasında bildirilen adrese bir kart içerisinde yollanır. Kartın herhangi bir yasal sahibi yoktur.

Fake, sahte, sanal numaralarla neler yapılabilir?

  • Anonim bir şekilde mesajlaşma yapabilirsiniz.
  • Yeni bir işletmeniz veye kendiniz için whatsApp açabilirsiniz.
  • SIM kartınız yoksa, tabletinizde ve telefonunuzda kullanabilirsiniz.
  • Kendi numaranızı vermek istemediğiniz kişilerle iletişime geçebilirsiniz.
İLGİLİ MAKALE  Telefonda konuşurken ses kaydetme nasıl yapılır? Yasal mıdır? (Kaynak: soru.com.tr)

Sahte numara veren uygulamalardan bazıları

Fake (Sahte) Numara Alma Ücretleri

Fake numaralar, normal operatörlere oranla daha zahmetli işlerle ilgilenmekte oldukları için ücret olarak da normal operatörlerden daha fazladırlar. Ayrıca, numaraya tanımlı olan dakika, mesajlaşma veya internet paketlerinin tanımlanması durumunda da ücret artar.

Fake numara kullanım süresinin kısıtlı olması nedeniyle, tek seferde ödenmesi gereken ücret kapsamı; iletişim ve internet paketlerini, kartın ve numaranın kendisine ait ücreti, gönderim bedelini kapsayan şekildedir.

Belirtilenden çıkarımla fake numara ücreti, ortalama olarak 300 lirayla 500 lira arasındadır. Ücret her ay aynı şekilde devam etmeyecektir ve ödenecek olan para, fake numaranın kullanımda kaldığı anın sonuna kadar alınacak hizmet için ödenecektir.

Fake Numara Alma Ne Kadar Sürer?

Fake numaraların alım süresi, değişkenler baz alınarak hesaplanan süreçlere denk gelir. İlk değişken, fake numara alınacak kuruluşun hizmet sağlama hızıdır. Kimi kuruluşta alım yarım saatte tamamlanırken, kimi kuruluşta alım süresi bir haftayı bulur.

Ayrıca, numara içerisine iletişim paketlerinin tanımlanması ve yabancı ülke numaralarının alınmasından dolayı iletişim kanallarının aktiflik kazandırılması da zaman alıcı işlemlerdendir. Bunlar değerlendirildiğinde fake numaraların alınması yarım saat ve on gün arasında sürer.

Numaranın kullanılmaya başlanması ve arama yapılan veya iletişim kurulan kişinin verilere ulaşamamasının sağlanmasıysa üç mesai günü sürer. Fake numara kullanımı, toplam sürenin sonunda başlayarak paketlerin bitme süresine kadar devam edecektir. Bu veriler, fake numara alınmadan önce edinilmiş olması gerekilen bilgilerdendir.

İzleyin: WhatsApp ve Telegram için Sahte Numara Almak 2021 %100 Çalışıyor [Sınırsız – Ban Yok] – TextNow