Facebook, dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarının başında geliyor. Her gün çok sayıda kişi bu platforma katılırken, birçok kişi de ayrılmak istiyor. Bunun için de, Facebook kalıcı hesap silme işleminin nasıl yapılacağının bilinmesi gerekiyor.

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Neden Siliniyor?

Facebook hesabını kalıcı olarak silen kullanıcılar, silme nedenlerinin başında çok zaman harcadıklarını belirtiyorlar. Bunun yanı sıra, paylaşımlardan rahatsız olunması (siyasal ya da cinsel içerikler gibi) da silme nedenleri arasında bulunuyor. Özellikle bazı cep telefonlarının yavaşlaması da, bu uygulamanın silinmesine neden olabiliyor.

Facebook ayarları

Facebook ayarları 

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Facebook hesabının kalıcı olarak silinmesi işlemini yapabilmek için, bazı adımların takip edilmesi gerekiyor. Bunlar şu şekildedir;

  •  Facebook sayfasına giriş yaparak, sağ üst kısımda bulunan ok işareti tıklanır
  • Ayarlar sekmesini açtıktan sonra, gizlilik sekmesi açılır
  • Gizlilik sekmesinden sonra, Facebook bilgilerin yazısı tıklanır ve dondurma ve silme yazısı tıklanır
  • Daha sonra hesabı sil tıklanıp, hesabı silme işlemine devam edilir.
  • En son olarak tekrar hesabı sil yazısı tıklanıp, şifre girilir ve devam ikonu tıklanarak işlem sonuçlandırılır

Facebook hesabının kalıcı olarak, tamamen silinmesi işlemi ancak onaydan 30 gün sonra kalıcı olarak gerçekleşir.

Facebook hesabı yönet

Facebook hesabı yönet

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Silinirse Ne Olur?

Facebook hesabı kalıcı olarak silindiğinde, tekrar etkinleştirmenin yapılamayacağı bilinmelidir. Kalıcı olarak hesabını silen kişinin; profili, mesajları, gönderileri ve videoları da kalıcı olarak silinir ve geri getirmek mümkün olmaz. Gönderilen mesajlar, alıcıların gelen kutusunda kalmaya devam eder. Facebook hesabını kalıcı olarak silen kişiler, massanger uygulamasını da kullanamazlar. Bunun için, Facebook hesabı kalıcı olarak silinmeden önce, kalması istenen gönderilerin başka bir yerde yedeklenmesi gerekir.

Facebook hesap varisi

Facebook hesap varisi

Facebook Kalıcı Hesap Silme İşlemi Nasıl İptal Edilir?

Facebook kalıcı hesap silme işlemi çok kolay bir şekilde iptal de edilebilir. Bunun için, en geç 30 gün içerisinde işlemin iptal edilmesi gerekiyor. İptal işlemi, Facebook hesabına girilerek silme işlemini iptal et ikonu tıklanarak gerçekleştirilebilir. İptal işlemini yaptıktan sonra, hiç silme işlemi yapılmamış gibi Facebook kullanılmaya devam edilebilir.

Facebook telefon

Facebook telefon

Facebook Hesabı Cep Telefonlarından Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Cep telefonlarından da Facebook hesabının kalıcı olarak silinmesi mümkün oluyor. Bunun için Facebook kullanıcı adı ile şifresinin bilinmesi gerekiyor. Ayrıca Facebook, akıllı telefonların kullandığı uygulamalar ile kalıcı hesap silme işlemine müsaade etmiyor. Bunun için öncelikle akıllı telefonlara, Google Chrome tarayıcısının indirilmesi gerekiyor. Tarayıcıyı cep telefonuna yükledikten sonra, Facebook uygulaması açılır ve kullanıcı adı ile şifre kullanılarak uygulamaya girilir. daha sonra ise, bilgisayarda uygulanan sıra ile kalıcı hesap silme işlemi aynı şekilde uygulanır.

Facebook hesap varisi dondur

Facebook hesap varisi dondur

Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Silinmeden Nasıl Geçici Olarak Dondurulur?

Bazı kullanıcılar, Facebook’taki içeriklerini kaybetmemek için, hesaplarını kalıcı olarak silmeyip geçici olarak dondurmak istiyorlar. Bunun için şu adımların uygulanması gerekiyor;

  1. Facebook sayfasına giriş yaparak, sağ üst kısımda bulunan ok işareti tıklanır
  2. Ayarlar sekmesini açtıktan sonra, gizlilik sekmesi açılır
  3. Gizlilik sekmesinden sonra, Facebook bilgilerin yazısı tıklanır ve dondurma ve silme yazısı tıklanır
  4. Daha sonra hesabı dondur tıklanıp, hesabı dondurma işlemine devam edilir ve çıkan adımlar izlenerek işlem sonuçlandırılır

Facebook hesabı geçici olarak dondurulursa; sadece hesabın sahibi profilini görebilir, mesajlar ve yorumlar görülebilir, ayrıca arkadaş listesinde görülme devam eder.

İzleyin: Facebook Hesap Tamamen Silme veya Dondurma TELEFONDAN

Facebook hesap dondurma veya silme

Facebook hesap dondurma veya silme

Facebook hesap dondurma

Facebook hesap dondurma

Etiketlendi:

,