Elimizden düşürmediğimiz, bazen saatlerce kullandığımız cep telefonları, yani başka bir deyişle akıllı telefonlar, artık günlük hayatın önemli bir parçası haline geldi. Çünkü bilindiği gibi, iletişimin ve haberleşmenin en büyük ve en etkili yöntemlerinin başında cep telefonları geliyor. Günümüzde kullanılan ve akıllı telefon olarak adlandırılan cihazlara onlarca farklı özellik de eklenince, çok daha cezbedici bir araç haline geliyor. Bugün gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine, küçüğünden büyüğüne kadar herkesin elinde cep telefonu görmek mümkün.

Cep telefonlarının birbirinden farklı özellikleri sayesinde birçok işlem aynı anda yapılabiliyor. Fotoğraf çekme, video çekme, internete bağlanma, oyun oynama bu işlemlerden bazıları. Akıllı telefonların hayatımıza ilk girdiği zamanla şimdi ki zamanı kıyaslayınca, bu kadar yoğun bir biçimde kullanılması gayet doğal. Cep telefonlarının hem uzun yıllar boyunca, hem de yoğun olarak kullanılması, zamanla yavaşlamasına ve performansının düşmesine sebep olabiliyor. Yani en yeni ve son teknoloji ürünü bir telefon bile zamanla eskiyor. Peki bunun için ne yapmak gerekir? Telefonun performansını nasıl arttırabiliriz? İşte Eski Telefonunuzu Yeni Gibi Hissettirecek Yöntemler.

Telefonunuzu Temizleyin

Bir cep telefonu; hangi özellikte olursa olsun, ne kadar yeni olursa olsun zamanla yavaşlar ve ilk gün ki performansından giderek uzaklaşır. Bunun en büyük nedeni; pek çoğumuzun yaptığı gibi, cep telefonunu alır almaz hemen birçok program veya uygulama yüklemektir. Hele ki bunlar; kısa süre kullanıp, daha sonra unuttuğumuz türden uygulamalarsa, işte o zaman telefon giderek daha da çok yavaşlar. Bu problemin önüne geçmek için; telefonu sık sık temizlemek gerekir. İyi ve etkili bir cep telefonu temizliği için işe önce kullanmadığınız uygulamaları silerek başlayın. Ayrıca yüklediğiniz uygulamaların güncel olmasına da dikkat edin.

Yeni Bir Kılıf Alın

Tıpkı kullandığınız cep telefonu gibi; aksesuarlar da zamanla eskir ve kötü bir görünüme dönüşür. Eski cep telefonunuzun görüntüsünü değiştirecek bir başka önemli ipucu da aksesuarlarını yenilemektir. Cep telefonu gibi, telefon kılıfı da zamanla eskimeye başlar. Çünkü telefonun, dış etkenlere en çok maruz kalan bölümüdür kılıfların olduğu bölüm. Bu nedenle telefonunuzun görüntüsünü değiştirmek istiyorsanız, yeni bir telefon kılıfı almak işe yarayacaktır.

Bataryayı Değiştirin

Cep telefonu kullanıcılarının en çok şikayetçi oldukları konuların başında, telefon bataryası konusu geliyor. Hele ki kullanılan cep telefonu biraz daha eski bir modelse, batarya konusu başlı başına problem oluyor. Telefonun performansını arttırmak ve yeni bir görünüm kazandırmak için en uygun işlem, yeni bir batarya satın almaktır. Bu arada; sürekli şarja takmak, internete mobil veri üzerinden bağlanmak, çok uzun süre telefondan video izlemek gibi işlemler de telefonun bataryasını olumsuz etkileyen faktörlerdir.

Aksesuarları Yenileyin

Bir cep telefonunun olmazsa olmazlarından birisi de aksesuarlardır. Kulaklık, telefon kılıfı, kırılmaz cam gibi aksesuarlar telefonlar için oldukça önemlidir. Eğer cep telefonunuz eskimeye başlamışsa, mevcut aksesuarlarını yenileyerek, görüntüsünü bir anda değiştirebilir ve tıpkı ilk günlerde ki gibi yeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Piyasada bulunan onlarca farklı cep telefonu için, yüzlerce farklı aksesuar mevcut. Bunlardan hem zevkinize, hem bütçenize uygun olanı seçip, telefonunuzun görüntüsünü baştan aşağıya değiştirebilirsiniz.

Telefonunuzu Yeniden Yaratın

Cep telefonunuzun görüntüsünü; her anlamda değiştirmek istiyorsanız, bu işlemler tek başına yeterli olmayabilir. Bu durumda; farklı bir işlem yapmak gerekir. Bunu cep telefonunuzun ekran görüntüsünü değiştirerek yapabilirsiniz mesela. Ya da kullanmadığınız, mevcut uygulamaları silerek, işinize daha çok yarayacak ve telefonunuza renk katacak uygulamalar ekleyebilirsiniz.

Bir başka ipucu; uzun süredir kullandığınız ekran koruyucu yada duvar kağıdını değiştirebilir, yerine daha renkli veya farklı bir temada duvar kağıdı yada ekran koruyucu kullanabilirsiniz. Kısacası; kullandığınız cep telefonunu yenilemek için illa ki yüksek miktarda paralar ödeyip, yeni bir telefon almanıza veya her yıl telefon değiştirmenize gerek yok. Birkaç küçük dokunuş ve değişiklikle gayet güzel ve farklı bir görünüm elde etmek de elbette mümkün.

 

Etiketlendi: