Ses düzenleme teknoloji sayesinde, seslerinizi istediğiniz gibi düzenleyebiliyor, hatta sesinizi değiştirebiliyorsunuz. Bazı programlar sayesinde sesini eşzamanlı olarak bile değiştirebiliyorsunuz. Bu sayede Discord gibi iletişim uygulamalarında karşıdaki kişiyi çok kolay bir şekilde kandırabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere en iyi ses düzenleme programlarından bahsettik.

Audacity

Audaciy, ücretsiz bir ses düzenleme programıdır. Ayrıca Audacity, çok kolay bir şekilde öğrenilebiliyor. Bu sayede Audacity’nin kullanımı da çok kolay oluyor. Bununla beraber Audacity, macOS, Windows ev Linux işletim sistemlerini de desteklediği için kullanım alanı oldukça geniştir. Audacity ile reverb ve distortion gibi efektleri çok kolay bir şekilde yapabildiğiniz gibi Audacity, Türkçe dil desteği de sağlamaktadır. Ücretsiz ses düzenleme yazılımları arasında Audacity, en mantıklı tercihlerden biri olabilir.

Audacity, çeşitli ses formatlarını destekliyor. Bununla beraber MIDI kayıtlar bile alabiliyorsunuz. Ayrıca Audacity ile birçok farklı formatta ses dosyasını dışarı alabiliyor ve kaydedebiliyorsunuz. Audacity’nin tek kötü yanı ise bu kadar fonksiyonel bir program olmasına rağmen hala eski tarzda bir arayüze sahip olması. Ancak bu durum bu kadar fonksiyon için göz ardı edilebilir.

Oceanaudio

Oceanaudio, alıştığınız zaman asla kullanmayı bırakmak istemeyeceğiniz bir ses düzenleme uygulamasıdır. Ücretsiz ses düzenleme programları arasında belki en çarpıcı arayüze sahip olan Oceanaudio, çoklu kanal kaydedebilme özelliği sayesinde çok farklı tarzlarda kayıt alabilme imkanı sunuyor. Bütün bunlar ile beraber birçok efekt ve filtreye sahip olan Oceanaudio, günlük kullanımda oldukça kolaylık sağlıyor.

Oceanaudio macOS, Windows ve Linux işletim sistemlerini desteklemektedir. Bu sayede her türlü bilgisayarda bu programı ücretsiz bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Ayrıca ses üzerine ekleyeceğiniz efektleri Oceanaudio, anında size dinletebiliyor.

Garageband (Mac)

Ücretsiz ses düzenleme programları denince akıllara ilk gelen programlardan biri olan Garageband, sadece macOS işletim sistemini desteklemektedir. Ancak Garageband, belki de macOS işletim sistemini kullanan bilgisayarlar için oldukça kullanışlı ve bir o kadar da pratik bir ses düzenleme programıdır.

Garageband’e dışarıdan kendi ses dosyalarınız yükleyip kayıt alabilir. Bununla beraber de Garageband içinde bulunan enstrümanlar ile de kayıt alabilirsiniz. Eğer bir şarkı kaydı aldınız ve mix işlemi gerekiyorsa, Garageband ile çok kolay bir şekilde mix işlemlerinizi tamamlayabiliyorsunuz. Ayrıca macOS işletim sistemine sahip bilgisayarınıza bir enstrüman bağlayıp, Garageband üzerinden de kayıt alabiliyorsunuz.

İLGİLİ MAKALE  Android zil sesi değiştirme - Telefonunuz istediğiniz müziği zil sesi olarak çalsın

Garageband, içinde bulundurduğu yüzlerce ses efektiyle birlikte ücretli olan ses düzenleme programlarına bile taş çıkartacak cinsten. Garageband programını kullanmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Ancak tek sorun Garageband’in Windows ve Linux işletim sistemleri desteği olmaması.

Free Audio Editor

Free Audio Editör, adından da anlaşılacağı üzere ücretsiz bir ses düzenleme programıdır. Sade tasarımı ile oldukça kullanışlı olan bu ses düzenleme programı ile ses dosyalarınıza çeşitli efektler uygulayabilirsiniz. Free Audio Editor’ün en güzel özelliği ise birçok ses formatını desteklemesi. Ayrıca sesinizi dışarı aktarırken de istediğiniz formatta ses dosyanızı aktarabiliyorsunuz. Ayrıca Free Audio Editor 8 bit, 16 bit ve 32 bit ses kalitesi desteğini sağlamaktadır. Bu sayede Free Audio Editor’ü çok kolay bir şekilde kullanabilirsiniz.