Çağımız WhatsApp ve mesajlaşma çağı oldu. Günümüzde, insanların çoğu akıllı cep telefonlarında yüklü bulunan WhatsApp mesajlaşma uygulaması üzerinden iletişim kurmaktadır. Her kullanıcının merak ettiği konulardan birisi, bir başkasına ait WhatsApp mesajları gizlice nasıl okunur olmaktadır. Cep telefonlarına yüklenecek olan uygulamalar ve yapılacak bazı ayarlar ile uzaktan başkasına ait WhatsApp mesajlarını okuyabiliyorsunuz. Birçok kişi farklı amaçlarla casus yazılım programlarını kullanmaktadır. En çok kullanılan mSpy casus yazılımı sayesinde, başka kişilerin WhatsApp ve diğer anlık sohbet uygulamaları üzerinde yer alan mesajlarını ve paylaşımlarını gizlice takip edebiliyorsunuz.

Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okumak

Cep telefonları üzerinden başkasının WhatsApp mesajlarını okumak çeşitli yazılımlar ile daha kolay yapılmaya başlanmıştır. Piyasada kullanılan, ücretli ve ücretsiz çok sayıda uygulama bulunmaktadır.

Son dönemlerde kullanılan yöntemler, QR kod ile WhatsApp web üzerinden, Google Drive yedekleme uygulaması ve farklı özelliklere sahip telefon takip programları gibi yöntemlerdir. Bazı yöntemler, WhatsApp ve diğer anlık mesajların takip edildiğine dair kanıtlar bırakabilmektedir. Başkasına ait WhatsApp mesajlarını okumak isteyenler, kullanacakları yöntemleri ve uygulamaları doğru seçmelidir.

Bilgisayar ve telefon üzerinden WhatsApp sitesine giriş yaparak, web sekmesini seçenler, telefonda yapılan tüm WhatsApp işlemlerinin bilgisayarda görünmesini sağlayabilecek, yazılan tüm mesajlar okunabilecektir. Cep telefonu kullanıcısı, fark edip WhatsApp web uygulamasını sonlandırdığında, bilgisayar ile bağlantı kesilecek ve bundan sonraki mesajlar okunamayacaktır.

Google Drive Uygulaması İle Başkasının WhatsApp Mesajlarını Okumak

Başkasının kendi telefonu üzerinden yaptığı WhatsApp mesajlarını okumak isteyenler, Google Drive yedekleme uygulaması ile mesaj içeriklerine ulaşabilmektedir.

Bu yöntemi kullanmak isteyenler şu işlemleri yapabiliyor;

Hedef telefonun WhatsApp ayarlarına girmek,

 • Sohbet ve sohbet yedeği bölümünü seçmek,
 • Sohbet yedeği için Google drive’a yedekle,
 • Yedekleme sıklığını belirleme ve Google hesabı seçimi yapmak,
 • Google hesabından drive.google.com erişimini yapmak,
 • Yedeklenen mesajları okumaya başlamak,

Hedef telefon üzerinden Google Drive yedekleme ayar işlemlerini yapanlar, sadece WhatsApp uygulaması değil isterlerse telefonda yer alan tüm uygulamalar için yedekleme yaptırabilirler. Uzaktan, Google Drive erişimi yapılabileceği için hedef telefonda yapılan tüm işlemlerin yedeklenerek, okunması sağlanabilecektir.

İLGİLİ MAKALE  WhatsApp'tan sohbet filitresi özelliği geliyor. Bu özellik karmaşaları ortadan kaldıracak

Ücretsiz Uygulamalar

Bir başkasının WhatsApp mesajlarını okumaya çalışanlar, ücretsiz yöntemleri kullanabilmektedir. Ücretsiz yöntemler arasında gösterilen seçenekler, Google drive ve qr kod okutma yöntemleri olarak bilinmektedir. Bu yöntemler tamamen ücretsizdir ve işlem yapabilmek için hedef telefon üzerinden bazı ayarları yapmak gerekiyor.

Birçok aile çocuklarının mesajlarını ve arkadaşları ile ilişkilerini takip edebilmek için farklı yöntemleri denemektedir. Ücretsiz uygulamaların en sağlamları arasında yer alan Google Drive aileler için en iyi seçeneklerden birisidir.

Çocuğun telefondaki, WhatsApp uygulaması üzerinden sohbet yedekleme ayarları yapıldıktan ve kendi Google hesabına bağlı Drive yedekleme işlemleri seçildiğinde, belirlenen zaman aralığına göre yedeklenen tüm mesajlar, cep telefonu ya da bilgisayardan erişim yapılacak drive.google.com adresinden anlık takipler yapılabilecektir.

Başkasının Mesajlarını Okumak Yasal Mı?

Kişilerin, kendilerine ait telefonlardan yaptıkları her türlü görüşme ve mesajlaşma özel hayatın gizliliğine girmektedir. Bir başkasına ait mesajları gizlice farklı yöntemlerle okumaya çalışmak kanunlara aykırıdır ve suç olarak kabul edilmektedir.

Başkasına ait WhatsApp ya da diğer anlık sohbet mesajlarını okuduğu tespit edilen kişiler hakkında yasal işlemler yapılabilecektir. Bu eş, çocuk, arkadaş herkes için geçerlidir. Daha çok yeni ilişkiye başlayan sevgililer, birbirlerinin Whatsapp görüşmelerini ve kimlerle görüştüklerini merak etmektedir. Bunun için farklı yöntemler arıyorlar. Tespit edildiğinde bu kişiler arasında güven sorununa neden olabildiği için yasal sorunlara da neden olabilecektir.

Casus Yazılımlar

WhatsApp mesajlarını okumak için kolay bir yöntem istiyorsanız, eyeZy gibi bir uygulama indirebilirsiniz. Dünyadaki en gelişmiş WhatsApp izleme uygulamalarından biri olan eyeZy, Social Spotlight adlı yenilikçi bir araç içeriyor.

Sosyal medya sohbetlerini okumak için tasarlanan Social Spotlight, dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarında yaptıkları konuşmalara parlak bir ışık tutuyor. Buna WhatsApp da dahil. Ve diğer popüler mesajlaşma platformlarını (Messenger, Instagram, Snapchat ve diğerleri gibi) da içeriyor.

EyeZy, Android veya iPhone’larına kurduktan sonra size özel WhatsApp sohbetlerini gösteriyor. Kendi kişisel Kontrol Panelinizden oturum açın, sol gezinme çubuğunda Sosyal Spot Işığı’nı arayın ve WhatsApp’a tıklayın veya dokunun. Ardından, devam edin ve WhatsApp mesajlarını okuyun. Sohbet ettikleri kişi, tarih ve saat damgası ve her mesajın içeriği dahil olmak üzere ayrıntıları göreceksiniz. Tüm sohbetler, telefonlarında gördüklerinizi taklit eden küçük sohbet balonlarında görüntülenir.

İLGİLİ MAKALE  İşte WhatsApp'ın gizli özellikleri. Bu özellikleri bilmeniz sizi WhatsApp uzmanı yapacak

Cep telefon işletim sistemlerinin tümünde çalışan çeşitli casus yazılımlar vardır ve kişiler bunu başka kişilerin mesajlaşmalarını takip etmek için kullanmaktadır. En gelişmiş olduğu bilinen ve tercih edilen mSpy casus yazılımı ile başkasına ait WhatsApp mesajları, videoları, fotoğrafları ve tüm sohbet bilgilerine ulaşılabilmektedir. Cep telefonlarında, gizli bir şekilde çalışan bu uygulama kullanıcılar tarafından da fark edilememektedir.

Hedef telefondaki mesajların takip edilebilmesi için o telefona belirlenen casus yazılımın indirilerek, yüklenmesi ve takip için kullanıcı bilgilerinin belirlenmesi gerekiyor. Uygulama indirilmeden takip edilmesi mümkün değildir. İndirme işlemlerinin yapılabilmesi için öncelikle hedef telefonun ele geçirilmiş ve kullanıcıdan gizlice yüklemenin yapılmış olması gerekiyor.

Mesajların Okunması

Bir başkasına ait WhatsApp mesajlarının okunmaya çalışılması daha çok eşler ve sevgililer arasında olmaktadır.

Cep telefonlarına yapılabilecek tüm anlık sohbetleri takip edebilmek için şu yöntemler tercih edilebiliyor;

 • WhatsApp web,
 • Google Drive,
 • Mspy,
 • Whatscan,
 • Highster,
 • Flexispy,

Piyasada çok sayıda ücretli ve ücretsiz casus yazılım uygulaması bulunmaktadır. Kişiler, yazılımların özelliklerin ve kullanım kolaylıklarını inceleyerek, istediklerini kullanabilirler. Geliştirilen takip apk uygulamaları ile cep telefonunda yapılan tüm sohbet görüşmelerinin raporlanması yapılabilmektedir.

Takip edilen WhatsApp hesabı ile ilgili, son görülme zamanı, anlık yazışmalar, çevrim içi durumlar, paylaşımlar gibi tüm detaylara, casus yazılım uygulamaları ile ulaşılabilmektedir. Kullanmak istediğiniz, uygulamanın tüm özelliklerini bilme, nelere ulaşabileceğinizi görebilmelisiniz.

X