Gün içinde cep telefonları ile birçok işlemi kolaylıkla gerçekleştirmek mümkün. Bir çok işlemi cep telefonu ile yapmaya başladığımız için zaman zaman bilgisayar kullanmakta sorunlar yaşayabiliriz. Ya da bilgisayar ile yapılan bazı işlemler cep telefonu ile yapılamadığı gibi, cep telefonu ile yapılan bazı işlemlerde bilgisayar üzerinden yapılamayabilir. Bu işlemlerin yapılabilmesi için bilgisayarınıza bazı güncellemeler yapmanız gerekmektedir.

Bilgisayardan Instagrama Girilir Mi? 

Bilgisayarınız üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Bunu yapmak oldukça kolaydır. Ancak belli başlı bazı işlemler bilgisayar üzerinden yapılamaz ya da yapmak için bilgisayarınızda bazı uygulamaları aktifleştirmeniz gerekir. Aksi durumda uygulama sınırlı olarak kullanılabilir. Bilgisayarınız üzerinden arama motoruna Instagram yazarak giriş sayfasını açabilirsiniz. Daha sonrasında kullanıcı adı, e-posta adresi veya cep telefonu numarası ile şifrenizi de girerek giriş yapabilirsiniz.

Bilgisayardan Instagram'a Fotoğraf Paylaşımı Adım 1

Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Paylaşımı Adım 1 (Tarayıcımızda incele diyoruz)

Bilgisayardan Instagrama Girildiğinde Hangi İşlemler Yapılamaz?

Aslında bilgisayar üzerinden giriş yaparak cep telefonu ile yaptığınız bir çok işlemi yapmak mümkündür. Herhangi bir uygulama yüklemeden veya güncelleme yapmadan şunları yapabilirsiniz;

  • İçerik beğenme,
  • İçeriklere yorum yapma,
  • Takip etme veya takipten çıkarma,
  • Paylaşılan hikayeleri izleme,
  • Bildirimlerinize ulaşabilirsiniz,
  • Keşfet kısmında dünya üzerinde paylaşılan tüm içeriklere ulaşabilirsiniz,

Profilinizi düzenleyebilir, fotoğraf silebilirsiniz. Daha bir çok işlem kolaylıkla bilgisayar üzerinden de yapılabilir. Hatta son zamanlarda gelen yeni bir özellik ile bilgisayar üzerinden Instagram hesabınıza giriş yaparak mesajlaşabilirsiniz.

Bilgisayardan Instagram'a Fotoğraf Paylaşımı Adım 2

Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Paylaşımı Adım 2 (Mobil Görünüm Seçip Sayfayı Yeniliyoruz)

Bilgisayardan Instagramda Fotoğraf Paylaşmak

Bilgisayarınız üzerinden Instagram hesabınıza fotoğraf veya video yükleyebilirsiniz. Yükleyeceğiniz içeriğin bilgisayarınızda kayıtlı olması gerekir. Cihazınız üzerinden aynı şekilde hesabınıza giriş yaptıktan sonra ana sayfa açılır.

  1. Sayfa açıldıktan sonra, herhangi başka bir sayfaya girmeden ana sayfa üzerinde sağ tıklayıp “İncele” yazan kısma tıklayın.
  2. Daha sonrasında açılan sayfa üzerinde sol üst kısımda bulunan telefon ve tablet simgesine gelin, bu simgenin üzerine tıkladığınız zaman ana sayfanız telefondaki ile aynı şekilde olacaktır. (Gerekirse sayfayı yeniliyoruz)
  3. Uygulama üzerinden aynı telefonda yaptığınız şekilde fotoğraf ekleme kısmına gelerek yüklemek istediğiniz fotoğrafı seçin. Fotoğrafı seçtikten sonra aynı telefonunuzda olduğu gibi istediğiniz düzenleme ve filtreleme işlemini yaparak yükleme yapabilirsiniz.
Bilgisayardan Instagram'a Fotoğraf Paylaşımı Adım 3

Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Paylaşımı Adım 3 (Bilgisayarımızdaki fotoğrafı seçip, yüklüyoruz)

Bilgisayardan Fotoğraf Paylaşınca Görüntü Kalitesi Düşer Mi?

İLGİLİ MAKALE  Instagram hesap dondurma nasıl yapılır?

Uygulamalar arası aktarım sırasında bile fotoğraf aktarımız yaparken görüntü kalitesi az da olsa zarar görür. Bu durum cihazlar arasında yapılan aktarım işlemlerinde de geçerlidir. Ancak cihazlar arasında yapılan aktarımlarda görüntü kalitesi daha çok etkilenebilir.

Telefon üzerinden çekilen bir fotoğraf daha sonrasında bilgisayara aktarılıyor ve bilgisayar üzerinden paylaşılıyorsa görüntü kalitesinde mutlaka değişiklik söz konusu olur. Kullanılan her iki cihazında bunda etkisi çok büyüktür. Ancak her iki cihazında kalitesi çok iyi seviyede olsa da az da olsa görüntü kalitesinde düşme olacaktır.

Bilgisayardan Fotoğraf Çekip Paylaşmak

Bilgisayar üzerinden Instagrama fotoğraf atarken telefonunuzdan veya başka yollarla aktarma yapabilir ve aktarılan fotoğrafı gerekli işlemlerden sonra paylaşabilirsiniz. Bu işlemi yapmak oldukça kolaydır. Bilgisayarınızın kamerasını açarak fotoğraf fotoğraf çekebilirsiniz. Fotoğraf çekmek, cep telefonunda olduğu kadar kolay olmayabilir. Bundan dolayı açıları doğru bir şekilde ayarlamaya özen göstermeniz gerekir. Daha sonra çektiğiniz fotoğraf üzerinden sağ tıklayarak, bilgisayarına kaydedin. Instagram hesabınıza giriş yaparak fotoğrafınızı kaydedilen dosyalardan bularak paylaşım yapabilirsiniz.

İzleyin: Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf/Video Atma Programsız (2021)

Bilgisayara Instagram İndirilir Mi?

Bilgisayarınıza telefonda kullandığınız bir çok uygulamayı indirebilirsiniz. Bilgisayara indirildiği zaman kullanım şekilleri farklılık gösterebilir ancak aynı işlemler kolaylıkla yapılabilir. Tüm diğer uygulamalarda olduğu gibi indirme işlemi için bazı uygulamaların yüklenmesi gerekebilir.

Instagram hesabınızı bilgisayarınıza indirerek kullanmak isterseniz öncelikle BlueStacks programı aktif olmalı. Programı açıldıktan sonra arama kısmına Instagram yazarak giriş sayfasına ulaşabilirsiniz. Herhangi başka bir işlem yapmadan uygulamayı telefonunuzda olduğu gibi kullanmaya başlayabilirsiniz. Telefondan kullanılan bir çok uygulamayı BlueStacks programını aktif hale getirerek kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Bilgisayar ve Telefonda Kullanım Şekilleri Aynı Mıdır?

Uygulamayı bilgisayarda kullanmak için gerekli uygulamalar aktif hale getirilir ve yukarıda belirtilen işlemler gerçekleştirilirse aynı şekilde kullanılabilir. Bir çok simge telefon ekranındaki şekilde karşınıza çıkar. Ancak kullanımı telefonda olduğu kadar basit olmayabilir. Mobil cihaza fazla alışkın iseniz ilk zamanlarda mouse ile kullanım biraz zor gelebilir. Ancak bir çok simgeniz dizilimi aynı yerlerinde olduğu için kısa sürüde alışmak mümkündür.