Dünya çapında popüler bir uygulama olan Instagram üzerinden video ve fotoğraf olmak üzere her gün pek çok paylaşım yapılmaktadır. Kullanıcılar beğendikleri videoları hikayelerinde paylaştığı gibi aynı zamanda uygulama içinde kaydetme olanağı da bulunmaktadır. Ancak internet bağlantısının olmadığı durumlarda bu videolara ulaşmak pek mümkün olmamaktadır. Bundan dolayı kullanıcılar Instagram videolarını indirme yoluna gitmektedir.

Instagram Video İndirme

Kullanıcıların beğenmiş oldukları videoları indirmesi için artık kolay bir çözüm bulunmaktadır. Google Play Store üzerinden indirilecek program sayesinde beğenilen video kolay bir şekilde indirmek mümkün hale gelmiştir. Bazı programlar sadece Android telefonlar için geçerli olup herkes tarafından görülen videolar indirilmektedir.

Instagram Video İndirme İçin Takip Edilecek Adımlar

Instagram üzerinden video indirmek için birçok yöntem bulunmaktadır. Ancak kullanılacak yöntem kullanılan cihazlara göre belirlenmektedir. İndirilen program sayesinde izlenecek yollar şunlardır.

  • Google Play Store üzerinde Intagram video indirme programının indirilmesi
  • İndirilecek videonun linki kopyalanması
  • Programa kopyalanan link girilmesi

Bu şekilde işlemler yapıldıktan sonra birçok video indirme şansınız bulunmaktadır. Telefon ve başka cihaza indirilen video dosyası bulunarak istenilen her zamanda izlenebilir.

Google Eklentilerini Kullanılması

Instagram üzerinden video indirmek isteyen kullanıcılar Google eklentilerinden yararlanarak bu işlemi yapabilir. Google’da bulunan bazı eklentiler video ve fotoğraf indirme seçenekleri sunmaktadır. Bu yöntemden yararlanılması için gerekli olan eklentiler bulunup Google’ye yükleyerek aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Sosyal medya alanında popüler olmak veya arkadaş çevreleriyle daha fazla etkileşimde bulunmak için video indirme seçeneklerinden yararlanabilir.

Instagram’dan Telefona Nasıl Video İndirilir?

Instagram videosunu indirmek özel video indirme programlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Instagram’dan İOS ve Android uyumlu telefon ve tabletlere video indirme işleminde gerekli programların indirilmesi konusunda dikkatli olunması gerekmektedir. Bazı programların virüs taşıdığından dolayı gerekli virüs korunma tedbirleri de olması gerekmektedir.

Instagram’dan Online Video (programsız) İndirebilir Mi?

Kullanıcılar herhangi bir uygulama indirmeden de online Instagram videosu mümkündür. Masaüstü ve telefonlardan bazı programlar üzerinden çevrimiçi olarak video ve fotoğraf indirilebilir. Bu konuda Instagram download kullanıcılara birçok yarar sağlamaktadır. Bazı download indirme sitelerine sadece linkin kopyası girilmesi halinde hemen yardımcı olmaktadır.

İLGİLİ MAKALE  Pp ne demek? Instagram'da sıkça kullanılan pp terimi neyin kısaltmasıdır?

Instagram Öne Çıkan Hikayeler Videolar Gibi İndirilebilir Mi?

Instagram hikayeleri de tıpkı videolar gibi indirme süreçleri bulunmaktadır. Ön plana çıkan hikayeler olduğu diğer hikayelerin de indirilmesi mümkündür. Öne çıkan hikayeler istenildiği zaman indirme imkanı bulunmaktadır. Normal hikayeler paylaşıldıktan 24 saat sonra ortadan kaybolduğu için öne çıkan hikayelerin hemen indirilmesi önem arz etmektedir. Hikayeler paylaşıldıktan sonra 24 saat içinde içinde indirilmesi gerekir.

İzleyin: Instagram Video İndirme | PC | Android | iOS

Instagram Video İndirme Uygulamaları Güvenilir Midir?

Instagram video indirme programları kullanıcılara birçok fırsat sunduğu gibi bazı kötü programlar kişileri tuzağa çekerek hesaplarını çalabilir. Bundan dolayı bu tür programlar indirilirken dikkat edilmesi gerekmektedir. Video indirme programı indirilirken kullanıcı adı ve şifre istenilmesi durumunda kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. Instagram videosu indirmek için güvenilir ve şifre istemeyen programların kullanılması daha doğru olacaktır. Başta Instagram ve diğer kullanıcıların bu konularda bilinçli olmaları gerekir. İnternette yapılacak aramalar ve araştırmalar sayesinde güvenilir indirme programlarına ulaşabilirsiniz.