Geçmişten bu güne kadar baş ağrısı tüm insanlık için bitmek bilmez çilelerden ve şikayetlerin en önemlilerinden biriridir. Bazıları gelip geçici olurken bazıları da öldürmeyen ama süründüren cinsten olur. Genelde ufak bir baş ağrısı değil mi der, pek ciddiye almayız. Ama bazen ufak bir baş ağrısı ciddi sağlık problemlerini beraberinde getirebilir.

Baş ağrısının sıkıntılı noktalarından bir tanesi de migren. Şiddetli baş ağrılarını beraberinde getirir ve maalesef ki ilaçlar ile kesin bir tedavi yolu yoktur. Kronik rahatsızlık gibi bir kere başladığı an bir ömür boyu insanın hayatında kalır. En ufak bir üzüntü, stres ya da yorgunluk gibi durumlarda ortaya çıkar ve insanın büyük oranda acı çekmesine neden olur.

Ağrı kesiciler, kişinin kendisini karanlık bir odaya kapatması, sessiz sakin bir ortama geçmesi gibi yöntemler ile geçsin diye beklenir. İlerleyen kısımlarına gidildiği zaman sadece şiddetli baş ağrısı değil beraberinde baş dönmelerini ve kusma gibi sorunları da getirir.

Tabi ki hangi yolu denersek deneyelim bunlar hep gelip geçici yöntemlerdir. Şuan bir ilaç ile kesin kurtuluş yolu olmasa bile bitkisel yöntemler ile migren ağrılarından kurtulmak mümkün. Doğanın mucizevi etkilerinden üçlü birleşimi de migren tedavisi için oluyor. Hal böyle olunca migren ağrısı çeken kişilerin kesinlik ile denemesi ve ağrılarından kurtulması için oldukça önemli bir yol oluyor. Bu yazımızda sizler için migren ağrısından kalıcı bir şekilde nasıl kurtuluş olacak onu aktaracağız.

İzleyin: Migren Ağrıları ve Sebepleri | 3 Soruda Migren Testi

Bitkisel yollarla migren ağrılarına son verin…

Bitkisel yollar bilindiği üzere bin bir farklı derde deva olarak bilinir. Bu yüzden günümüzde her problem karşısında daha çok bitkisel yollar tercih edilir. Bu bitkisel yollardan bir tanesi de migren tedavisi ile oluyor. Gelin migrenden kurtulmak için hangi bitkiler ve ne gibi ürünler gereklidir bunları beraber inceleyelim…

  1. Fesleğen
  2. Defne yaprağı
  3. Melisa

Bu üç bitki de genel olarak sakinleştirici özelliği ile bilinir. Birleşimleri bir araya geldiği zaman daha farklı etkileri ile ortaya çıkıyor. Tabi ki sadece bir kere içtim neden geçmiyor ya da bir hafta içtim kesin bitecek mi demek doğru değil. En az bir ay boyunca bu bitkilere alerjisi olmayan kişilerin düzenli kullanması gerekir. Düzenli kullanıldığı takdirde kısa sürede etkili sonuçları verecektir. Kullanırken her sabah ve akşam birer fincan çay şeklinde tüketimine özen göstermek gerekir.

İLGİLİ MAKALE  Sürekli baş ağrısından şikayetçi olanlar dikkat. Baş ağrısı neyin göstergesi?

Bir çay kaşığı fesleğen, bir tane melisa, bir tane de defne yaprağı bir fincan çay için uygun olacaktır.  Kaynar bir su bardağı içerisine bu bitkileri atmak ve beş dakika demlenmesini beklemek gerekir. Ardından sıcak bir şekilde her gün sabah akşam olarak tüketmek hem daha sakin bir insan olmaya yardım edecek hem de kısa sürede migren ağrılarından kurtulmak için olanak sunacak.

VİDEO: BAŞ AĞRISI (MİĞREN) TARİH OLUYOR / %100 BAŞ AGRISINI GEÇİREN FORMUL HERKES ÖĞRENSİN…!

Tabi ki belirli aralıklar ile yeniden migren ağrısı meydana gelebilir. Bu anlarda yine yeniden başa dönmemek için tekrar bitkiler ile tedaviye başlamak gerekir. Hem çay lezzeti olarak çok güzel olması hem de çok güzel etkilerinin olması insanların kısa sürede ağrılardan kurtulmasına yardım edecek. Bir yandan da ağrılar ile büyük sancılı anlar çekmemek için genel anlamda stres – sıkıntı – üzüntü ya da aşırı heyecan dolu anlardan uzak kalmak gerekir. Çünkü bölgesel olarak giren bu ağrılar kişilerin ciddi anlamda yorgun düşecek kadar ağrı çekmelerine de neden olabilir. Bu yüzden sağlık her şeyin önünde tutulmalıdır.

X

Etiketlendi:

,