Fazla kilolarından kurtulmak isteyen pek çok insan kilo vermek için türlü  türlü yollara başvuruyor. Geçmişte popüler olan tüm diyetlerden bugünün revaçta olduğu diyetlere kadar tamamı deneniyor. Esasında kilo verme noktasında yapılan en büyük yanlışlardan bir tanesi “sağlıklı olma” düşüncesinden uzaklaşılıp sanki okula verilen bir ödevmiş mantalitesiyle yaklaşılmasıdır. Her kişinin vücut yapısı farklı olduğu gibi her kişinin öznel olan metabolizmasının olduğu unutulmamalıdır. Bu güruha girildiğinde, kişi kendini tanıma safhasına geçtiğinde vücudunun neye ihtiyacı olduğunu kısa sürede çözecek ve eylemlerini de buna göre değiştirecektir. Bir diğer konuysa doğanın mucizeleri. Doğal ortamda yetişen bazı meyve, sebze hatta tohumlardan elde edilen kürler, kişinin metabolizmasının çok daha hızlı çalışmasına yardımcı olarak kısa sürede sağlıklı bir şekilde kilo vermesine yardımcı olacaktır. Peki bu kürler nelerdir, kilo vermeye nasıl yardımcı olur?

Kilo vermek için bu kürleri kesinlikle deneyin!

Çörek otu yağı ile kilolarınızdan kurtulun

Güne başladığınız her sabah aç karna içeceğiniz bir kaşık çörek otu yağı, vücudunuzda bulunan toksinlerin kısa sürede atılmasına yardımcı olurken yağların parçalanmasını desteklemektedir. Her sabah aç karna içtiğiniz çörek otu yağının üzerine bir bardak sirkeli su içmeniz yağlardan kısa sürede arınmanıza yardımcı olacaktır. Bu durum vesilesiyle bu kürü düzenli uygulamanız sağlıklı ve kısa sürede kilo vermenize yardımcı olmaktadır. Çörek otu yağı, tokluk hissinin çoğalmasına yardımcı olurken vücutta bulunan yağların kısa sürede yakılmasına yardımcı olacaktır.

Yeşil çay ve soda ile sağlıklı bir şekilde kilo verin

Malzemeler;

 • 2 kaşık yeşil çay
 • Yarım limon
 • 1 şişe maden suyu

Yapılışı;

İlk olarak yarım litre su kaynatın. Kaynayan yarım litre suyun içerisine 2 kaşık yeşil çayı demleyin. Yeşil çay demlendikten sonra içerisine yarım limonun suyunu sıkın ve ardından limonu suyun içerisine bırakın. Ardından tüm bu işlemleri uyguladıktan sonra 1 şişe maden suyunu, suyun içerisine bırakın. Tüm bu işlemleri hazırladığınızda yeşil çay ve soda kürünüz hazırlanmış oluyor. Bu kürü ara öğünlerinizde güzelce tüketin. Bilhassa yaz aylarında çok daha hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacak bu kür, metabolizmanın hızla çalışmasına yardımcı olmaktadır. Bu kürü belirli periyotlarda uygulayarak sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlayabilirsiniz.

İLGİLİ MAKALE  Beyninizin sağlıklı ve sistematik çalışması için tek yapmanız gereken şey...

Metabolizmanızı bu baharatlarla çalıştırın

Baharatlar;

 • 1 çorba kaşığı toz zencefil
 • 1 çorba kaşığı zerdeçal
 • 1 çorba kaşığı karabiber
 • 1 çorba kaşığı kimyon
 • 1 çorba kaşığı kırmızı biber
 • 1 çorba kaşığı nane
 • 1 çorba kaşığı kekik

Yapılışı;

Tüm baharatlar cam bir kavanozun içerisine alınarak karıştırılır. Ardından güneş ışığı almayan serin ve kuru bir yerde bu baharatların saklama ortamı hazırlanır. Ardından hazırladığınız bu baharatları dilerseniz yoğurdun içerisine karıştırarak dilerseniz yemeklerin üzerine ekleyerek tüketebilirsiniz. Bu baharatların tüketilmesi kişinin sağlıklı bir şekilde metabolizmasının çalışmasına yardımcı olarak sağlı bir şekilde yağ yakma sürecinin hızlanmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda bu baharatlar kişinin tokluk hissinin artmasına yardımcı olurken gereksiz yere kalori almasının önüne geçmektedir.

Elma + yeşil çay ile fazla kiloya elveda edin

Malzemeler;

 • 1 yemek kaşığı yeşil çay
 • 1 adet Elma
 • Taze zencefil
 • 1 çubuk tarçın

Yapılışı;

İlk olarak yarım litre suyu güzelce kaynatın. Kaynattığınız su içerisine 1 yemek kaşığı yeşil çayı demleyin. Yeşil çay demlendikten sonra, çayın içerisine 1 elmayı kabuklarıyla birlikte dilimleyerek atın ardından üzerine bir parça taze zencefil ve 1 adet çubuk tarçın atın. Tüm bu aşamaları tamamladıktan sonra zayıflama kürünüz hazır hale gelmiş oluyor. İşlemleri uyguladıktan sonra kürünüzü akşam yemeğinden takribi 1 saat sonra tüketin. Tükettiğiniz bu kür metabolizmanın çalışmasına yardımcı olarak kısa sürede sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacaktır.