Kısa boylu kadınların ya da boyunu çok daha uzun göstermek isteyen insanlar birçok farklı uygulamalar denemeyi tercih etmektedir. Küçük detaylar ve giyimde yapılan hilelerle uzun görünmenin nasıl mümkün olduğunu sizler için derledik. Bu yöntemler sayesinde kısa boylu kadınlar olduğundan çok daha uzun görünecek ve giydikleri kıyafetleri çok daha iyi taşıyacaklar. Bu yöntemler onların oldukça şık bir görünüme kavuşmalarını salarken aynı zamanda kaliteli ve havalı bir görünüme kavuşmalarını sağlayacak. İşe kısa boylu insanları olduğundan çok daha uzun gösterecek o uzun gösterme tüyoları…

Boyunu uzun göstermek isteyenler bu yöntemleri uygulasın

Kıyafet, kişinin formuna ve beden özelliklerine göre tercih etmesi önemlidir. Kendi bedenini tanıyarak seçilen kıyafetler kişinin güzel görünmesine yardımcı olurken, doğru kombinasyon ile kişi kendinde beğenmeyi durumları da ustaca kamufle edebilir. Bilhassa kadınların en büyük takıntılarından bir tanesi olan kısa boy problemi, doğru kıyafet seçimleriyle oldukça uzun ve şık bir görünüme kavuşabilir. Bu noktada kişinin kıyafet seçimlerinde ve kıyafet boylarında farklı değişiklikler yapması gerekmektedir. İşte kısa boylu kadınları olduğundan çok daha uzun gösterecek o kıyafet tüyoları…

Tek renk kombin yapmaya özen gösterin

Tek renk kombin yapmanız vücudun tek bir bütün gibi görünmesini sağlarken kişinin boyunun çok daha uzun görünmesine yardımcı olmaktadır. Tek renk kıyafet kişiye bütünlük katarken kişinin farklı renkler tercih etmesi çoğu zaman boyunun kesilmesine neden olmaktadır. Seçilen renkler dolayısıyla boyu kesilen insanlar da haliyle kısa bir görünüme sahip olmaktadırlar. Bu durumun önüne geçmek için tek renk ya da ton sür ton kombin yapmak kişinin olduğundan çok daha uzun görünmesine yardımcı olacaktır. Kısa boylu ya da daha uzun görünmek isteyen kadınlara verebileceğimiz en büyük tavsiye kıyafetlerinizi aynı renk skalasına göre dizayn etmeniz olacaktır.

Etek ve elbiselerini yırtmaçlı seçin

Derin yırtmaca sahip elbise ya da etekler, kişinin boyunun kesilmesinin önüne geçerek bacak boyunun çok daha uzun görünmesine neden olmaktadır. Kısa boylu kadınlar ya da boyunu çok daha uzun göstermek isteyen kadınlar etek ve elbise seçimlerinde derin yırtmaca sahip kıyafetleri seçmeye özen gösterebilirler. Derin yırtmaç seçiminizin yanı sıra kıyafetin kumaş özelliği de bir hayli önemlidir. Örneğin derin yırtmaçlı elbisenizi, uçuş uçuş tiril bir kumaşta seçmeniz havalı görünmenizi sağlarken aynı zamanda boyunuzun çok daha uzun gözükmesini sağlayacaktır. Derin yırtmaçlı etek ve elbiselerini aynı zamanda kombinleyeceğiniz ayakkabılar da önemli bir unsurdur. Derin yırtmaca sahip etek ve elbiselerinizin altına topuklu ayakkabı giyebileceğiniz gibi kalın tabanlı spor ayakkabılarla da bütünleştirebilirsiniz.

İLGİLİ MAKALE  Yıllar geçse de modası hiç geçmeyecek dolabınızda mutlaka bulunması gereken giysiler

Uzun boyun sırrı yüksel bel pantolonda gizli

Boyunuzu olduğundan uzun göstermek istiyorsanız o noktada yüksek bel pantolonlar hayatınızı kurtaracaktır. Yüksel bel pantolonun altına giyeceğiniz yüksek topuklu ayakkabılar bacak boyunuzun uzamasını sağlarken haliyle boyunuzun çok daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Özel davetlerde ya da günlük yaşantınıza ekleyeceğiniz yüksek bel pantolonlar olduğunuzdan çok daha uzun boylu görünmenizi sağlayarak, tarzınızın büyük bir bölümünü oluşturacaktır. Yüksek bel pantolonlarınızı crop ya da daha bütünsel parçalar kombinleyerek şık görüntünüzü kaliteli bir havaya çevirebilirsiniz.

Etek boylarınızı mini seçin

Mini etek formundan dolayı bacaklarınızın çok daha ön planda olmasını sağlarken, boyunuzun uzun görünmesine yardımcı olacaktır. Bu noktada seçtiğiniz mini eteğinizi dar seçmek yerine daha bol ve uçuş uçuş bir kumaşta seçmeniz boyunuzun çok daha uzun görünmesini sağlarken size oldukça şık bir hava katacaktır. Bu eteklerin altına topuklu ayakkabılar giyebileceğiniz gibi spor ayakkabılar da giyebilirsiniz.

Dik çizgili kıyafetler tercih edin

Dikey çizgilerin yer aldığı pantolon, tulum ya da gömlek giymeniz boyunuzun çok daha uzun görünmesini sağlarken, görünüş olarak bütün görünmesine yardımcı olacaktır. Fakat çizgili kıyafetleri tercih ederken dikkat etmeniz gereken durumlardan bir tanesi başka herhangi bir şekilde kıyafet giymemeye özen gösterin. Farklı şekillerde giydiğiniz kıyafetler bütünsel bir karmaşıklığın oluşmasına neden olmaktadır.